Зголемената популарност на Megaways Slots

Слотови

2022-01-12

Benard Maumo

Помина времето кога играчите паѓаа еден преку друг за да играат слотови со 243 победнички начини и каскадни ролни. Овие денови, слотови Megaways се вистинска работа. Иако е веројатно дека повеќе пронајдоци се на пат, овој платен механичар не избледува наскоро. 

Зголемената популарност на Megaways Slots

Значи, што точно е механичарот на Megaways и зошто слотови Megaways ги прават сите наслови? Тоа е она што штотуку ќе го дознаете.

Што е слот за Megaways?

Развиен од BTG (Big Time Gaming) во 2016 година, овој механичар за плаќање им нуди на играчите илјадници начини на победа. Slots на Megaways обезбедуваат максимум 117.649 победнички начини (7x7x7x7x7x7) и можат да содржат нешто од 2 до 7 симболи при едно вртење. Така, при најнискиот спектар, вртењето на мрежа 6x2 може да им даде на играчите максимум 64 победнички начини. 

Исто така, вреди да се напомене дека некои слотови на Megaways се попрофитабилни. Добар пример е White Rabbit од BTG, кој нуди максимум 248.832 победнички начини. Слот Holy Diver од BTG го носи уште повисоко со 586.971 Megaways. Сепак, овие игри може да бидат многу нестабилни.

Зошто Megaways слотови се трендовски

Не е случајно што мобилните слотови Megaways се најпопуларни овие денови. Најдобрите мобилни казина како 1xBet не може да пропушти шанса да обезбеди слотови Megaways од BTG, Red Tiger, Scientific Gaming, Relax Gaming и така натаму. Зошто? 

Играчите се природно привлечени од автомати со повеќе можности за победа. Повеќето слотови на Megaways нудат најмалку 16.807 победнички начини, иако некои одат многу над тоа. Како што беше наведено претходно, играчите би платиле сè за да играат на машина со 243 начини пред помалку од една деценија. 

Slots на Megaways, исто така, овозможуваат интеграција со други профитабилни карактеристики како што се каскадни добивки. Овој вообичаен додаток ги разнесува победничките икони и ги заменува со понови. И да, ова продолжува додека нема добитна комбинација. Потоа, шансата да се зграпчат уште повеќе победи неверојатно се зголемува. 

Шансата да се игра во непознати води е уште една продажна точка за механичарот на Мегавејс. Обично, играчите не можат да го предвидат бројот на симболи што ќе слетаат по спин. Може да биде два до три празни места на едно вртење и пет до шест на следниот. Ова и дава на играта возбуда на неизвесност.

Популарни игри на Megaways за играње на мобилен телефон

Bonanza Megaways од BTG е веројатно најуспешниот слот на Megaways од развивачот. Тоа е слот со голема варијанса со привлечен дизајн и до 117.649 победнички начини. Интересно, тоа беше пионер на овој исклучително успешен механичар за плаќање.

Друг слот за Megaways што вреди да се игра на мобилен е Gonzo's Quest Megaways од Red Tiger Gaming. Треба да се запомни дека оваа игра е обнова на иконата Gonzo's Quest од 2011 година од сестринската компанија NetEnt. Оваа игра има RTP погодна за играчите од 96% и максимална исплата од 21.000 пати почетен влог.

Сè уште не сте импресионирани? Наместо тоа, пробајте го Moriarty Megaways од iSoftBet. Играта ги телепортира играчите во бескрајната авантура на Шерлок Холмс, каде што тој се соочува со својот голем ривал, проф. Џејмс Мориарти. Додека го гонат криминалниот мозок, гејмерите имаат корист од случајни модификатори, бесплатни вртења и каскадни ролни.

Други значајни имиња на Мегавејс вклучуваат:

  • Divine Fortune Megaways - NetEnt
  • Моќта на Тор Мегавејс – Прагматична игра
  • Buffalo Rising Megaways – BluePrint Gaming
  • Vikings Unleashed Megaways – BluePrint Gaming
  • Temple Tumble Megaways – Релаксирајте игри

Заклучок

Гејмерите навистина ги сакаат Megaways слотови бидејќи можноста да се создадат илјадници шанси за победа е неодолива. Овие игри може да имаат неверојатен број на победнички начини и да ја зачинат акцијата со други профитабилни карактеристики како што се каскадни макари. Генерално, слотови Megaways се тука да останат на долги патеки.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости