Добијте празнично расположение со овие новогодишни слотови

Слотови

2021-12-25

Benard Maumo

Долгоочекуваниот божиќен период конечно означува. За повеќето луѓе, ова е време да свират Jingle Bells и други божиќни песни за да се вклопат во празнично расположение. Но, за страствените играчи на казино, Божиќ слотови ќе направи само добро. 

Добијте празнично расположение со овие новогодишни слотови

Освен што помага во создавање празнична атмосфера, на најдобрите Божиќ слотови исто така ќе ви овозможи да освоите некои кул пари. Затоа, подгответе се да ги вртите овие внимателно избрани макари и да освоите божиќен подарок.

Земјата на чудата на Дедо Мраз – Прагматична игра

„Земјата на чудата на Дедо Мраз“ е многу забавен слот за прагматично играње што се игра на табла за игри 8x8. Овој онлајн слот на тема Божиќ доаѓа со повеќе профитабилни функции, вклучувајќи случајни дивини, каскадни ролни, плаќања во кластери, Дедо Мраз итн. 

Играта нуди натпросечен RTP од 96,23% и максимален потенцијал за победа од 7.500 пати повеќе од првичниот облог. Сепак, нестабилноста на играта е на висока страна. Сепак, пуштете го тест режимот и проверете дали одговара на вашиот стил на играње.

Дедо Мраз шепи - Microgaming

Santa Paws е онлајн слот 5x3 со најмногу 20 линии за плаќање. Иако овде нема Дедо Мраз на повидок, овој слот машина со празнична тема ги телепортира играчите во комичниот свет на арктичките животни. 

Очигледно, животните го слават Божиќ со украсени дрвја, гифови и парични награди. И како што се очекуваше од Microgaming, играта доаѓа со повеќекратни бесплатни вртења, дивини, расфрлања и мултипликатори за да ги зголемите вашите шанси за победа. 96,16% RTP е погоден за играчи.

Дедо Мраз против Рудолф - NetEnt

Дедо Мраз против Рудолф е онлајн слот 5x3 со 20 фиксни линии за плаќање. Во оваа игра, Дедо Мраз и Рудолф доставуваат подароци низ целиот свет. За жал, Рудолф му ја краде капата на Дедо Мраз, заканувајќи се дека ќе ја попречи сезоната на празници. 

Додека му помагате на Дедо Мраз да си ја најде капата, ќе добивате многубројни бесплатни вртења, дивини за одење, вртења и диви замени. Што се однесува до RTP, играта функционира прилично добро, нудејќи им на играчите стапка од 96,35%. Но, фреквенцијата на удар е 29%, што е малку на повисоката страна.

Jingle Bells – Игри со црвен тигар

Jingle Bells е 5-релер од Red Tiger со до 20 фиксни линии за плаќање и RTP погодна за гејмерите од 96,28%. Играта се случува на Северниот Пол за време на блескавата ноќ со повеќе куќи покриени со снег. 

Сепак, среќните играчи добиваат импресивни подароци како парични награди, во зависност од симболите што ги приземате. Покрај тоа, наградата се зголемува со поголеми облози. Максималната можна победа? 800 пати почетен облог! 

Дивото возење на Дедо Мраз - Microgaming

Во овој забавен 5 релер, играчите му се придружуваат на Дедо Мраз на патување до небото на Бадник. Играта им нуди на играчите до 243 начини на победа, што значи дека нема да останете долго пред да регистрирате победа. 

Но, тажната вест е дека победите не се толку големи бидејќи максималната големина на монетите е 0,05 долари. Исто така, максималниот множител е 800 пати почетен облог, што е многу пониско од она што го нудат повеќето божиќни слотови. Но, играта го надополнува овој недостаток со 96,47% RTP.

Божиќна бигбас бонанца – прагматична игра

Објавен точно на време за овогодинешната божиќна сезона, ова е слот 5x3 со до 10 фиксни линии за плаќање. Оваа игра е сместена длабоко во студените сини води со многу божиќни допири. 

За да влезат во бонусната рунда на играта, играчите мора да слетаат 5, 4 или 3 симболи за расејување. За возврат, ова активира 20, 15 или 10 бесплатни вртења, соодветно. Дополнително, RTP на играта може да биде 94,62%, 95,67% или 96,71%, во зависност од тоа каде играте.

Заклучок

Со овие божиќни слотови и многу други што не успеаја овде, можете да одвоите малку време од бурната празнична сезона и да се забавувате. Само погрижете се да играте на регулирана апликација за коцкање како оние наведени овде во MobileCasinoRank.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости