Добијте многу со овие совети за мобилни слотови

Слотови

2021-11-21

Katrin Becker

Зголемување на вашите шанси за победа на мобилни слотови не е само некоја друга задача. На крајот на краиштата, видео слотовите се главно за среќа. Сепак, овој напис ќе се обиде да го разоткрие овој вековен мит.

Добијте многу со овие совети за мобилни слотови

Ќе научите неколку испробани и докажани совети за онлајн слотови кои можат да ве натераат да заминете со петцифрена или дури шестцифрена сума ако се примени правилно. Продолжете да читате!

Совет #1. Играјте на врвните мобилни казина преку Интернет

Еве уште еден љубезен потсетник; секогаш играјте на врвните мобилни казина преку Интернет. Тоа е затоа што играњето казино игри на лиценцирана и регулирана локација ги зголемува вашите шанси за победа десеткратно. Најдобрите мобилни казина како Casino Room нудат наслови обезбедени од врвни програмери како Microgaming, Pragmatic Play, NetEnt, Playtech итн. Дали некој од овие развивачи може да ги намести игрите во корист на куќата? Сигурно не!

Совет бр. 2. Внимателно проценете го RTP

Откако ќе пронајдете врвно онлајн казино, време е да ги оцените вашите шанси за победа. Обично, повеќето развивачи на игри ја покажуваат стапката на RTP (враќање до играчот) на нивните наслови на слотови во проценти. Ова е сумата што гејмерот може да ја освои откако ќе стави облог од 100 монети. На пример, ако онлајн слот има 97% RTP, тоа значи дека можете да освоите 97 долари во текот на кругот. Значи, цели повисоко, првенствено 96% или повеќе.

Совет бр. 3. Искористете ги бесплатните вртења

Еден од најефикасните совети за слотови е да се максимизира употребата на бонус вртења. Овие награди обично доаѓаат за време на играњето во играта или понекогаш се собираат во пакетот за добредојде. Без разлика, бесплатните вртења им дозволуваат на играчите да го пробаат онлајн слотот и да ги дознаат суштинските аспекти на играта како што се нестабилноста и RTP. Сепак, прочитајте ги одредбите и условите за да ја знаете подобната игра ако бесплатното вртење е дел од бонусот за добредојде.

Совет #4. Максимизирајте ги бонусите во казиното

Поради големата конкуренција, повеќето мобилни казина им нудат на играчите повеќе од само бесплатни вртења. Може да добиете бонус без депозит, бонус за депозит или дури и враќање на готовина. Сепак, користете ги овие бесплатни пари за да ставате облози на вашите омилени онлајн слотови без да го исцрпите вашиот субсидирам. За возврат, ќе се вртите подолг период и ќе освоите нешто ако имате среќа. Но, како што беше кажано претходно, прво прочитајте ги условите за бонус.

Совет #5. Обложувајте максимум на џекпот

Ако сте искусен играч, ќе сфатите дека повеќето џекпот се наменети за онлајн слотови, а неколку за видео покер. Имајќи го тоа на ум, секогаш е привлечно да се освојат колосални суми. За жал, некои казина ќе ви го одбијат целиот џекпот како што е објавено ако не играте користејќи го максималното ниво на облог. Со други зборови, ќе добиете само дел од него. Значи, повторно, прочитајте ги условите и условите.

Совет #6. Внимателно проучете ја табела за плаќање

Пред да играте која било слот-игра, од витално значење е да ја проверите табела за плаќање и да знаете дали множителите ве фаворизираат или не. Исто така, на платната табела ќе ги видите симболите на играта и нивната вредност. И, се разбира, ќе дознаете дали онлајн слотот има скетери и диви симболи. Генерално, направете ја домашната задача пред да преземете нешто.

Совет #7. Вежбајте со бесплатни пари

Сите совети споменати погоре нема да ви сметаат за ништо ако не вежбате доволно. За среќа, повеќето онлајн слотови доаѓаат со демо верзии кои им овозможуваат на гејмерите да ја почувствуваат играта без да се регистрираат никаде или да платат ништо. Ако е можно, играјте игри со бонус кругови за да добиете повеќе време за играње. Секогаш започнувајте со бесплатни игри.

Заклучок

Видете, играњето слот-машини не е само нагаѓање, како што инсинуираат повеќето луѓе. Без соодветно истражување, играчите завршуваат со играње автомати со висока нестабилност кои продолжуваат да јадат во вашата ограничена банка додека не остане ништо. Затоа, пронајдете ги најдобрите онлајн слотови и применете ги советите погоре за да започнете да победувате за кратко време.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести