Најдобра Сик Бо Мобилно Казино во 2023

Играњето Sic Bo онлајн на Android, Blackberry, iOS или кој било друг мобилен уред веќе не е новост. Со овие уреди, играчите можат да ја играат играта од каде било, се додека уредите се поврзани на интернет. Тие исто така можат да преземаат мобилни апликации Sic Bo за уште подобро искуство.

Со потекло од античка Кина, Сик Бо е изведен од кинески термин, што значи „пар коцки“. Меѓутоа, играта се игра со три коцки, кои обично се фрлаат во стаклен сад, кафез или кутија. Тоа е игра на среќа и од играчите се бара да се обложуваат на исходот од спинот.

Најдобра Сик Бо Мобилно Казино во 2023
mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
До 1500 € + 150 вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Мобилното казино 1xBet е подружница во целосна сопственост на Сергеј Корсаков. Матичната компанија е со седиште во Кипар и има филијали низ целиот свет. Мобилното казино 1xBet е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Експанзивното лоби за игри во мобилното казино 1xBet е реномирани софтверски провајдери како што се Microgaming и NetEnt. 1Xbet е добро воспоставена онлајн казино платформа во светот на коцкањето. Казиното првично беше лансирано во 2007 година, а со текот на годините доби огромен број следбеници. Сите негови операции се легитимни бидејќи е лиценцирана и регулирана од Комисијата за еИгри во Курасао. Како резултат на тоа, тие можат да обезбедат услуги на ценети клиенти од целиот свет. Тие моментално имаат стотици илјади корисници, значително повеќе од повеќето онлајн казина. Во овој преглед на 1XBet казино, ќе погледнеме зошто толку многу луѓе го претпочитаат ова мобилно казино пред другите. Некои од поволностите што ќе ги дознаете вклучуваат мобилна компатибилност, бонуси за нови играчи и одлична колекција на игри.

До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

Основана од група фанови на казино, едно нешто сигурно е дека 22Bet е развиен со интересите на современите коцкари во срцето.

До 500 € + 200 бесплатни вртења
 • Пријателски на мобилен телефон
 • Прифатени бикоини
 • Достапна е спортска книшка
Show less...
Прикажи повеќе
 • Пријателски на мобилен телефон
 • Прифатени бикоини
 • Достапна е спортска книшка

Wazamba Mobile Casino е крипто-пријателски онлајн казино лансиран во 2019 година. Тоа е во сопственост и управувано од Rabidi NV, реномирана казино фирма со седиште во Курасао. Казиното Вазамба е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Tilaros Limited, платежен агент за Rabidi NV, управува со сите плаќања во ова казино. Wazamba Casino е платформа за игри погодна за мобилни телефони, лансирана во 2019 година. Таа е во сопственост на Rabidi NV, добро воспоставен казино оператор, инкорпориран во Курасао. Тоа е сестрински ентитет на Бумеранг, SlotsPalace, GreatWin и Sportaza, меѓу другите онлајн казина. Позадината на Wazamba Casino ве подготвува за возбудливо искуство во џунглата. Има многу мистериозни кутии кои чекаат играчите да се отворат.

До $/€5000
 • Масовен избор на Playtech
 • Разговор во живо 24/7
 • Премиум казино
Show less...
Прикажи повеќе
 • Масовен избор на Playtech
 • Разговор во живо 24/7
 • Премиум казино

Паметните телефони се чудо и ги има насекаде. Со постоењето на сајтови како Mansion Mobile Casino, мобилните корисници мора да се согласат да ги залепат очите на оваа рачна технологија. Основан во 2004 година, Mansion Casino е бренд со седиште во ОК со примерни понуди. Дома на стотици игри погодни за мобилни телефони, без апетит за игри е премногу за да се засити овде.

Добијте над 2000 € + 100 вртења 🎰
Show less...
Прикажи повеќе

  Spin Samurai е нова локација за мобилни игри, лансирана во 2020 година. Нуди огромна библиотека за казино со преку 3.000 игри овозможени од реномирани софтверски провајдери како што се Pragmatic Play, Wazdan, NetEnt и Spinomeal. Мобилното казино Spin Samurai е во сопственост на Dama NV, ветеран оператор на казино лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Spin Samurai е казино погодно за мобилни телефони, лансирано во 2020 година. Се гордее како врвна дестинација за високи ролери и буџетски коцкари. Мобилното казино Spin Samurai е во сопственост и управувано од Dama NV Има фасцинантна јапонска тема со шарен интерфејс, со црна боја како боја на позадината што ги прави иконите да се појавуваат. Ќе наидете на различни оружја што ги користеле Самурај за време на нивното владеење во предмодерна Јапонија. Во основа, веб-локацијата е добро структурирана, едноставна за навигација и е прилично волшебна.

  500 € Бонус за добредојде + 250 вртења
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн

  Во сопственост и управувано од Carletta NV, компанија регистрирана во Курасао, Pin-Up Casino работи од 2016 година. Казиното е преполно со игри обезбедени од некои од најдобрите софтверски компании. На Pin-Up, играчите можат да пристапат до најновите и најнапредните казино игри, виртуелни спортови и целосно функционирање Спортска книшка.

  До 1000 €
  Show less...
  Прикажи повеќе

   Bettilt е едно од најдобрите онлајн казина со a спортска книшка. Овој потфат, управуван од Abudantia BV, започна во 2016 година и стана омилен на фановите, особено меѓу љубителите на коцкање со мобилни казино. Bettilt казиното работи според прописите на Curacao eGaming. Казиното поседува лиценца Antillephone NV (бр. 8048/JAZ2014-034).

   300 €/1BTC + 100 вртења
   Show less...Прикажи повеќе
   • Прифаќа криптовалута
   • Повеќе јазици
   • Разновидност на методи за депонирање
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Прифаќа криптовалута
   • Повеќе јазици
   • Разновидност на методи за депонирање

   Основана во 2019 година и работи во сопственост на Dama NV, компанија која поседува лиценца за коцкање Курасао, Бао е една од најуникатните платформи за игри во светот. Од неговата иницијализација, казиното е тема на дискусија во светот на онлајн игрите. Уникатното чувство и извонредниот распоред го издвојуваат од конкуренцијата.

    Казиното Мегапари е основано во 2019 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на компанијата Vdsoft & Script NV Company. Платформата е дизајнирана да ги смести и казино и спортски ентузијасти. Мегапари работи под мастер лиценца издадена на матичната компанија од Комисијата за игри во Курасао. Има над 400.000 активни корисници. Мобилното казино Мегапари е платформа за игри базирана на мобилни уреди. Тој нуди широка колекција на казино игри и спортски книги. Оваа мобилна платформа за казино соработува со врвните провајдери на софтвер за да одржува ажурирано лоби за игри за казино. Мегапари нуди различни возбудливи карактеристики кои го привлекуваат вниманието на играчот. Овој преглед ќе нагласи некои од карактеристиките и игрите на кои ќе наидете кога ќе се приклучите на мобилната казино платформа Мегапари. Овој преглед ќе даде слика за тоа што ве чека од другата страна и ќе ви помогне да одлучите дали вреди да се придружите.

    До 500 € + 200 бесплатни вртења
    Show less...
    Прикажи повеќе

     Alf Casino е казино кое не е ништо помалку од спектакуларно. Ова казино е дизајнирано имајќи ја предвид големината, од добро изведениот дизајн до неверојатно привлечниот избор на игри. Од своето основање во 2018 година, Alf Casino се понапред и подалеку за да се осигура дека сите аспекти потребни за успех се на место и подготвени за употреба.

     • 20+ Опции за плаќање
     • Низок минимален депозит
     • Паѓа и победи турнир на Блек Џек
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • 20+ Опции за плаќање
     • Низок минимален депозит
     • Паѓа и победи турнир на Блек Џек

     Megaslot е онлајн казино погодно за мобилни телефони, основано во 2020 година. Во сопственост и управувано од N1 Interactive Limited. Сите операции се лиценцирани и регулирани од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Потврдено е како докажливо фер онлајн казино. Megaslot има заработено неколку одобренија од различни форуми за коцкање. Megaslot е веб-локација за онлајн казино погодна за мобилни телефони, лансирана во 2020 година. Таа е во сопственост и управувана од N1 Interactive limited. Како што сугерира името, Megaslot нуди импресивна колекција на мобилни слотови плус други казино игри. Со текот на годините од своето основање, таа соработуваше со бројни провајдери на софтвер за да создаде ажурирано мобилно казино лоби.

     До $700 + 40 бесплатни вртења
     • Казино и спортско обложување
     • Виртуелни спортови
     • Вртења без лојалност
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Казино и спортско обложување
     • Виртуелни спортови
     • Вртења без лојалност

     Betmaster не е само онлајн казино . Тоа не е само спортска книга. Всушност, ќе им направиш лоша услуга на неговите креатори само да кажеш дека тоа е само комбинација од двете. Betmaster е огромна онлајн дестинација за коцкање - здружение на игри, пазари за обложување, виртуелни спортови и многу повеќе. Има сè што еден онлајн коцкар би можел да посака под еден виртуелен покрив, и секој месец станува се поголем

     • Ново онлајн казино
     • Повеќе од 6000 игри
     • Повеќе делови од слотови
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Ново онлајн казино
     • Повеќе од 6000 игри
     • Повеќе делови од слотови

     JVspin Mobile Casino, новодојденец на пазарот за игри, беше лансиран во 2020 година од Okanum NV Jvspin успеа да зграби фер дел од вкупниот пазар за кратко време што беше таму, благодарение на лиценцата за коцкање од Владата на Курасао и многу солидна библиотека за игри.

     • Прифаќа криптовалути
     • Со бонус тркало
     • Побрзо повлекување на ВИП програмата
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Прифаќа криптовалути
     • Со бонус тркало
     • Побрзо повлекување на ВИП програмата

     MaChance е онлајн казино погодно за мобилни телефони, лансирано во 2020 година. Тоа е меѓу најдобрите брендови во сопственост и управувано од Eirian NV, оператор на казино лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Се гордее со постојано проширување на портфолиото со врвно оценети казино игри кои се напојувани од водечки провајдери на софтвер на пазарот. MaChance е релативно ново мобилно казино лансирано во 2020 година. Тоа е во сопственост и управувано од Eirian NV, компанија инкорпорирана според законите на Владата на Курасао. Според оваа лиценца, играчите од некои земји не можат да се регистрираат и да играат во ова мобилно казино. На пример, играчите во Белгија, Словачка, Шпанија, Украина, Шведска и Обединетото Кралство имаат ограничен пристап до оваа страница.

     450% до 800 € + 250 бесплатни вртења
     • Дарежливи бонуси
     • Мулти-валута
     • Пријателски на мобилниот телефон
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Дарежливи бонуси
     • Мулти-валута
     • Пријателски на мобилниот телефон

     Мобилното казино Cadoola беше лансирано во 2017 година. Тоа е подружница на Araxio Development NV Тоа е лиценцирано од Одборот за контрола на коцкање Курасао преку неговата матична компанија. Тој е дом на стотици видео слотови, игри на маса и други специјализирани игри од врвни провајдери на софтвер како што се Pragmatic Play, Yggdrasil, Quickfire, Evolution Gaming итн. Ајде да разгледаме некои од карактеристиките зад сината тема на казиното Cadoola.

     • Повеќејазично казино
     • Добра услуга за клиенти
     • Пријателски на мобилен телефон
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Повеќејазично казино
     • Добра услуга за клиенти
     • Пријателски на мобилен телефон

     Unique Casino беше лансиран во 2016 година. Со него управува Eirian NV Unique Casino поседува валидна лиценца за игри од органот за е-игри во Курасао. Сите плаќања ги обработува Bestory Limited, платежен агент со седиште во Кипар. Казиното има и регулативи за да се осигура дека играчите се коцкаат одговорно. Со оддалечувањето од копнените казина, индустријата продолжува да се надградува благодарение на новата технологија. Мобилните казина станаа попопуларни со текот на годините бидејќи нудат флексибилност со играчите кои можат да играат во движење. Уникатното казино не е изоставено. Тоа е мобилна страница за казино лансирана во 2016 година. Неговата посветеност е да им обезбеди на мобилните играчи врвни казино игри и навремена помош за да стане омилена дестинација за сите. Unique Casino работи со водечки провајдери на софтвер во индустријата како што се NetEnt, Kalamba Games, Habanero и Microgaming за да обезбеди исклучителна колекција на игри.

     Бонус за добредојде 750$ + 50 вртења 🎰
     • Широк спектар на слотови
     • Дарежливи бонуси
     • Пријателски на мобилен телефон
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Широк спектар на слотови
     • Дарежливи бонуси
     • Пријателски на мобилен телефон

     Казиното VegasPlus беше лансиран во 2019 година. Мобилното казино е под Play Logia NV, добро познат ентитет за игри со бројни онлајн казина. Мобилното казино VegasPlus поседува лиценца Курасао, што значи дека е доверливо мобилно казино. Казиното постави строги прописи за да се осигура дека играчите се коцкаат одговорно. Казиното VegasPlus беше лансиран во 2019 година. Ова мобилно казино е во сопственост и управувано од Play Logia NV, реномирана компанија која има воспоставено неколку други врвни платформи за коцкање. Најдобрите програмери во бизнисот, како Pragmatic Play и Microgaming, овозможија да се играат возбудливи игри во ова мобилно казино.

     • Дарежливи бонуси
     • Широк спектар на игри
     • Достапно спортско обложување
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Дарежливи бонуси
     • Широк спектар на игри
     • Достапно спортско обложување

     Најдобрите казино игри се достапни на SvenPlay ! Во однос на мобилните игри, SvenPlay ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Покер, Гребки, Рулет, Слотови, Видео Покер , заедно со многу други. SvenPlay е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2019 . SvenPlay изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

     • Дарежливи бонуси
     • Достапно спортско обложување
     • Пријателски на мобилен телефон
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Дарежливи бонуси
     • Достапно спортско обложување
     • Пријателски на мобилен телефон

     Најдобрите казино игри се достапни на WallaceBet ! Во однос на мобилните игри, WallaceBet ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Фудбалско обложување, Покер, Видео Покер, Мини Бакара, Рулет , заедно со многу други. WallaceBet е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во undefined . WallaceBet изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

     До $/€ 400 или 5 BTC + 200 вртења
     • Транспарентна политика
     • Широк спектар на игри
     • Без дополнителни надоместоци за депозити
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Транспарентна политика
     • Широк спектар на игри
     • Без дополнителни надоместоци за депозити

     LevelUp е сосема ново казино што беше основано во 2020 година. Со него управува нејзината реномирана матична компанија, Dama NV, под лиценца од владата на Курасао. Почетната страница на страницата има трендовска темна позадина. Се друго е организирано уредено. Секако, се чувствува пријателски за коцкар кога ја прелистувате веб-страницата на ова казино.

     Бонус за добредојде до $200 + 200 вртења
     Show less...Прикажи повеќе
     • Пријателски на мобилен телефон
     • 6000+ игри
     • Повеќејазично казино
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Пријателски на мобилен телефон
     • 6000+ игри
     • Повеќејазично казино

     GSlot е онлајн казино основано во 2020 година од тим ентузијасти за коцкање. Со операциите на казиното управува N1 Interactive Ltd, популарен казино оператор со седиште во Малта. Ова е истиот оператор што управува со Casino Universe, Мегаслот казино, и N1 казино. GSlot е лиценциран и регулиран во Малта.

     До 1000 € + 200 бесплатни вртења
     • Пријателски на мобилниот телефон
     • Дарежливи бонуси
     • ВИП понуди
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Пријателски на мобилниот телефон
     • Дарежливи бонуси
     • ВИП понуди

     Лакленд е добро воспоставено мобилно казино основано во 2015 година. Нуди огромна колекција на казино игри со над 900 наслови во своето лоби. Тоа е замисла на Aspire Global International Limited. Мобилното казино Лакленд е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта. Освен тоа, мобилното казино Лакленд ги почитува сите прописи за наградни игри во САД.

     До $3000 + 100 вртења
     • Достапна е 24/7 поддршка
     • Различни големи игри
     • Достапни виртуелни спортови
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Достапна е 24/7 поддршка
     • Различни големи игри
     • Достапни виртуелни спортови

     Spinamba е тема на Карибите онлајн казино кој нуди пазари за спортско обложување со високи коефициенти, покрај возбудливите онлајн казино игри. Во сопственост и управувано од Атлантик Менаџмент БВ, казиното работи од 2019 година. Лиценцирано е и регулирано во јурисдикцијата на Курасао, каде што работи под CIL Master Gaming лиценца (# 5536/JAZ).

     До 200 € + 60 вртења
     • Достапно во многу земји
     • Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Достапно во многу земји
     • Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења

     Сопственост и управуван од Reinvent NV, Casinoin е квалитетна локација за онлајн игри која може да се пофали со возбудлив дел за игри. Основано во 2015 година, казиното работи низ различни јурисдикции со лиценца издадена од Курасао. Веб-страницата обезбедува стотици казино игри, вклучувајќи класични игри на маса, слотови, и казино игри во живо од водечки провајдери.

     • Биткоин бонус за регистрација
     • Над 2600+ игри
     • Крипто спортска книга
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Биткоин бонус за регистрација
     • Над 2600+ игри
     • Крипто спортска книга

     Најдобрите казино игри се достапни на Rocketpot ! Во однос на мобилните игри, Rocketpot ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Рулет, Бакара, Блек Џек, Dragon Tiger, Сик Бо , заедно со многу други. Rocketpot е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2019 . Rocketpot изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

     • Високи бонуси и ниски барања за обложување
     • Казино игри и спортско обложување
     • Достапна е 24/7 поддршка
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Високи бонуси и ниски барања за обложување
     • Казино игри и спортско обложување
     • Достапна е 24/7 поддршка

     Едно од најдобрите мобилни казина е Betfinal, установа за онлајн игри со a спортска книшка, основана во 2013. Сајтот за коцкање е во сопственост и управуван од Final Enterprises NV Овој оператор на казино, исто така, раководи со CosmosWin Casino и BravoWin Casino. Betfinal е лиценциран од Curacao eGaming под лиценцата број 1668/JAZ.

     • Широк избор на спортско обложување
     • Резултати во живо и статистика во живо
     • Онлајн и живи казина
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Широк избор на спортско обложување
     • Резултати во живо и статистика во живо
     • Онлајн и живи казина

     Најдобрите казино игри се достапни на Parimatch ! Во однос на мобилните игри, Parimatch ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Тексас Холдем, Лотарија, Рулет, Бакара, Руми , заедно со многу други. Parimatch е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . Parimatch изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

     • Услови за враќање на готовина
     • Услови за депозит
     • Голем избор на слотови Megaways
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Услови за враќање на готовина
     • Услови за депозит
     • Голем избор на слотови Megaways

     Најдобрите казино игри се достапни на Samosa Casino ! Во однос на мобилните игри, Samosa Casino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Мини Бакара, Крепс, Dragon Tiger, Слотови, Punto Banco , заедно со многу други. Samosa Casino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . Samosa Casino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

     • Бонуси 2 x недела
     • Брзи и сигурни плаќања
     • Казино со тема сурфање
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Бонуси 2 x недела
     • Брзи и сигурни плаќања
     • Казино со тема сурфање

     Најдобрите казино игри се достапни на SurfCasino ! Во однос на мобилните игри, SurfCasino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Dragon Tiger, Бинго, Покер со три карти, Блек Џек, Сик Бо , заедно со многу други. SurfCasino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . SurfCasino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

     Show less...Прикажи повеќе
     • Дарежливи бонус понуди
     • Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
     • 3500+ игри
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Дарежливи бонус понуди
     • Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
     • 3500+ игри

     Сол Казино е мобилна платформа за крипто-коцкање лансирана во 2019 година. Таа е во сопственост и управувана од Галактика НВ, казино оператор со бројни платформи за игри. Сол казиното поседува валидна лиценца за игри од Владата на Курасао што значи. Ова онлајн мобилно казино нуди импресивна библиотека на игри од познати провајдери на софтвер како што се Betsoft, Pragmatic Play и NetEnt. Sol Mobile Casino беше лансиран во 2019 година од Galaktika NV Угледот и популарноста на мобилното казино длабоко пораснаа со текот на годините поради неговите одлични услуги. Сол мобилното казино е добро упатено во игрите; затоа, многу сериозно ја сфаќа безбедноста на личните информации и финансиските трансакции на своите клиенти. Користи врвна технологија за шифрирање и најсовремени заштитни ѕидови за да ја постигне оваа цел. Со текот на годините, потроши многу време и напор во курирање на големото казино лоби со најдобрите игри од водечките развивачи во индустријата. Овој сеопфатен онлајн преглед за мобилен Sol Casino ќе ги нагласи клучните карактеристики кои му помагаат на Sol Casino да се истакне.

     Прикажи повеќе
     Show less
     Како да играте мобилен Sic Bo онлајн

     Како да играте мобилен Sic Bo онлајн

     Бидејќи Sic Bo е прилично јасна и едноставна игра за играње, навистина нема многу што треба да се објасни што се однесува до тоа како да се игра играта.

     Од играчите се бара прво да ја изберат вредноста на монетата со која се чувствуваат удобно пред да можат да ги стават своите облози на областите на масата што ги сакаат. Исто така е прифатливо да се ставаат повеќе облози на едно вртење. Откако ќе ги ставите вашите облози, едноставно притиснете или кликнете на „ролната“ и почекајте ги резултатите. Вашата победа или загуба ќе биде одредена од бројките што ќе се појават на трите коцки по центрифугата.

     Да се игра било кој мобилна казино игра во движење, играчите мора прво да изберат и да се пријават на онлајн казино што нуди мобилни игри, а мобилниот Sic Bo не се разликува. Иако играта може да се најде во повеќето онлајн казина, не сите од овие страници имаат мобилни платформи или апликации за мобилни корисници. Затоа, извршувањето на домашната задача ќе ви биде од голема помош овде.

     Откако ќе се регистрирате на соодветна мобилни казино сајт, можете едноставно да се најавите на вашата сметка на вашиот мобилен телефон, депонирани средства во вашата сметка и почнете да ставате облози на Sic Bo во лет.

     Како да играте мобилен Sic Bo онлајн
     Правила на Сик Бо

     Правила на Сик Бо

     Кога станува збор за правилата, онлајн Sic Bo е исто како Sic Bo од копно; единствената разлика е во тоа што играта ќе ја играте на вашиот мобилен или компјутерски уред, наместо во вистинско, физичко казино.

     Имајќи го предвид тоа, правилата на Сик Бо се едноставни и јасни. Од играчите се бара да се обложуваат на можни исходи од тркалањето, пред да се фрлат трите коцки. Секоја комбинација од броеви на коцките е поврзана со одредена исплата, а играчите ќе ја добијат играта само ако исходот од фрлањето на коцките е во нивна полза.

     Вреди да се напомене дека Sic Bo е една од оние казино игри со најлесните правила за разбирање, и затоа е работа и за почетниците и за искусни ентузијасти на онлајн казино.

     За да се обложите на Sic Bo онлајн, правилата на играта бараат од играчите прво да ја изберат големината на чипот пред да ги стават своите чипови на соодветната област на табелата Sic Bo каде што сакаат да го стават облогот. Ова може да се постигне со неколку кликања - користете го копчето Плус или Минус за да ја изберете големината на чипот што ја сакате и кликнете за да изберете и поништите што било.

     Правила на Сик Бо
     Sic Bo стратегија

     Sic Bo стратегија

     Sic Bo, за разлика од многу други мобилни казино игри, нема системи за обложување и прилично е тешко да се смисли победничка стратегија за оваа игра. Ова е благодарение на фактот дека исходот на играта зависи од елементи кои не можат да бидат контролирани од играчите. Освен тоа, Sic Bo е игра на маса со шанси, што значи дека среќата е најголемиот фактор кога станува збор за одредување на исходот.

     Со оглед на тоа дека играта се игра со три коцки, сосема е невозможно точно да се предвидат резултатите. Сепак, постојат одредени методи кои играчите можат да ги прифатат за да ги намалат ризиците, а тие вклучуваат метод со низок ризик, метод со среден ризик и метод со висок ризик.

     На Метод со низок ризик е соодветен за обложувачници кои играат со мал субсидирам. Во оваа стратегија, играчите ставаат мали, едноставни облози со цел да соберат победи, а истовремено да ги ограничат нивните загуби.

     На Метод со среден ризик, како што сугерира името, е наменета за играчи со средни средства. Оваа стратегија им овозможува на играчите да ставаат малку посложени облози отколку во Стратегијата со низок ризик. Идејата овде е да се зголемат шансите за победа со ставање мали комбинирани облози.

     На Стратегија со висок ризик е наменет за високи ролери и професионални играчи со голема сума, а концептот зад него е да се вложи големо и да се добие голема. Меѓутоа, бидејќи тоа вклучува обложување со високи влогови, загубите се исто така значителни.

     Sic Bo стратегија
     Бесплатен Сик Бо

     Бесплатен Сик Бо

     Играњето Sic Bo бесплатно е од суштинско значење, особено за оние играчи кои сè уште не се запознаени со криволичене на оваа игра на маса. Тоа им дава можност на играчите да се запознаат со основите на играта, вклучувајќи правила и стратегии, а во исто време да се забавуваат.

     Постојат стотици мобилни онлајн казина кои нудат бесплатен Sic Bo, а повеќето од нив нема да бараат пари од играчите пред да можат да ја играат играта бесплатно. Вообичаено, овие казина ќе нудат и Sic Bo за вистински пари, така што играчите можат да се префрлат на верзијата со вистински пари откако ќе разберат како функционира играта.

     Бесплатен Сик Бо
     Сик Бо со вистински пари

     Сик Бо со вистински пари

     Како и секоја казино игра со вистински пари, Sic Bo со вистински пари е возбудлива и забавна благодарение на фактот што ја користи можноста играчите да освојат пари. За разлика од неговата бесплатна верзија, Sic Bo со вистински пари бара од играчите да имаат банкарство на нивната сметка во казино, иако повеќето казина доделуваат бонуси за добредојде.

     Со оглед на тоа што ќе вложувате вистински пари на игра на среќа, важно е да практикувате одредени мерки на претпазливост за да се осигурате дека секоја загуба нема да биде толку штетна. Како играч, важно е да играте со буџет, да прифаќате загуби и да се откажете во вистинско време. Некои казина дури ќе ви овозможат да поставите ограничувања за обложување.

     Сик Бо со вистински пари
     Историја на Сик Бо

     Историја на Сик Бо

     Sic Bo е игра на маса чие потекло е проследено Кина. Играта првпат ја играле Кинезите користејќи две обоени боцки, кои подоцна биле заменети со пар помали и полесни за ракување. За да се додаде поголем предизвик во играта, додаден е трет матрица.

     Првично (пред модерниот Sic Bo), трите коцки ќе се стават на порцеланска чинија, ќе бидат покриени со сад и ќе се протресат за да се рандомизира исходот. Порцеланот потоа ќе биде откриен за да се прикажат резултатите пред да се прогласи победникот. Од Кина, Сик Бо се преселил во Северна Америка, а потоа во остатокот од светот.

     Историја на Сик Бо

     Најнови вести

     Историја на игрите со коцкање со коцка
     2021-12-03

     Историја на игрите со коцкање со коцка

     Коцките се квадратни коцки што може да се фрлаат со најмногу шест точки со страни кои имаат исто толку точки. Тие вообичаено се користат за генерирање случајни броеви во игри со коцкање со коцки, како што се craps и Sic Bo. И благодарение на современите технолошки достигнувања, игрите со коцки сега се главен во најдобрите мобилни казина на интернет.