Најдобра Сик Бо Мобилно Казино во 2024

Играњето Sic Bo онлајн на Android, Blackberry, iOS или кој било друг мобилен уред веќе не е новост. Со овие уреди, играчите можат да ја играат играта од каде било, се додека уредите се поврзани на интернет. Тие исто така можат да преземаат мобилни апликации Sic Bo за уште подобро искуство.

Со потекло од античка Кина, Сик Бо е изведен од кинески термин, што значи „пар коцки“. Меѓутоа, играта се игра со три коцки, кои обично се фрлаат во стаклен сад, кафез или кутија. Тоа е игра на среќа и од играчите се бара да се обложуваат на исходот од спинот.

Најдобра Сик Бо Мобилно Казино во 2024
Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
Како да играте мобилен Sic Bo онлајн

Како да играте мобилен Sic Bo онлајн

Бидејќи Sic Bo е прилично јасна и едноставна игра за играње, навистина нема многу што треба да се објасни што се однесува до тоа како да се игра играта.

Од играчите се бара прво да ја изберат вредноста на монетата со која се чувствуваат удобно пред да можат да ги стават своите облози на областите на масата што ги сакаат. Исто така е прифатливо да се ставаат повеќе облози на едно вртење. Откако ќе ги ставите вашите облози, едноставно притиснете или кликнете на „ролната“ и почекајте ги резултатите. Вашата победа или загуба ќе биде одредена од бројките што ќе се појават на трите коцки по центрифугата.

Да се игра било кој мобилна казино игра во движење, играчите мора прво да изберат и да се пријават на онлајн казино што нуди мобилни игри, а мобилниот Sic Bo не се разликува. Иако играта може да се најде во повеќето онлајн казина, не сите од овие страници имаат мобилни платформи или апликации за мобилни корисници. Затоа, извршувањето на домашната задача ќе ви биде од голема помош овде.

Откако ќе се регистрирате на соодветна мобилни казино сајт, можете едноставно да се најавите на вашата сметка на вашиот мобилен телефон, депонирани средства во вашата сметка и почнете да ставате облози на Sic Bo во лет.

Како да играте мобилен Sic Bo онлајн
Правила на Сик Бо

Правила на Сик Бо

Кога станува збор за правилата, онлајн Sic Bo е исто како Sic Bo од копно; единствената разлика е во тоа што играта ќе ја играте на вашиот мобилен или компјутерски уред, наместо во вистинско, физичко казино.

Имајќи го предвид тоа, правилата на Сик Бо се едноставни и јасни. Од играчите се бара да се обложуваат на можни исходи од тркалањето, пред да се фрлат трите коцки. Секоја комбинација од броеви на коцките е поврзана со одредена исплата, а играчите ќе ја добијат играта само ако исходот од фрлањето на коцките е во нивна полза.

Вреди да се напомене дека Sic Bo е една од оние казино игри со најлесните правила за разбирање, и затоа е работа и за почетниците и за искусни ентузијасти на онлајн казино.

За да се обложите на Sic Bo онлајн, правилата на играта бараат од играчите прво да ја изберат големината на чипот пред да ги стават своите чипови на соодветната област на табелата Sic Bo каде што сакаат да го стават облогот. Ова може да се постигне со неколку кликања - користете го копчето Плус или Минус за да ја изберете големината на чипот што ја сакате и кликнете за да изберете и поништите што било.

Правила на Сик Бо
Sic Bo стратегија

Sic Bo стратегија

Sic Bo, за разлика од многу други мобилни казино игри, нема системи за обложување и прилично е тешко да се смисли победничка стратегија за оваа игра. Ова е благодарение на фактот дека исходот на играта зависи од елементи кои не можат да бидат контролирани од играчите. Освен тоа, Sic Bo е игра на маса со шанси, што значи дека среќата е најголемиот фактор кога станува збор за одредување на исходот.

Со оглед на тоа дека играта се игра со три коцки, сосема е невозможно точно да се предвидат резултатите. Сепак, постојат одредени методи кои играчите можат да ги прифатат за да ги намалат ризиците, а тие вклучуваат метод со низок ризик, метод со среден ризик и метод со висок ризик.

На Метод со низок ризик е соодветен за обложувачници кои играат со мал субсидирам. Во оваа стратегија, играчите ставаат мали, едноставни облози со цел да соберат победи, а истовремено да ги ограничат нивните загуби.

На Метод со среден ризик, како што сугерира името, е наменета за играчи со средни средства. Оваа стратегија им овозможува на играчите да ставаат малку посложени облози отколку во Стратегијата со низок ризик. Идејата овде е да се зголемат шансите за победа со ставање мали комбинирани облози.

На Стратегија со висок ризик е наменет за високи ролери и професионални играчи со голема сума, а концептот зад него е да се вложи големо и да се добие голема. Меѓутоа, бидејќи тоа вклучува обложување со високи влогови, загубите се исто така значителни.

Sic Bo стратегија
Бесплатен Сик Бо

Бесплатен Сик Бо

Играњето Sic Bo бесплатно е од суштинско значење, особено за оние играчи кои сè уште не се запознаени со криволичене на оваа игра на маса. Тоа им дава можност на играчите да се запознаат со основите на играта, вклучувајќи правила и стратегии, а во исто време да се забавуваат.

Постојат стотици мобилни онлајн казина кои нудат бесплатен Sic Bo, а повеќето од нив нема да бараат пари од играчите пред да можат да ја играат играта бесплатно. Вообичаено, овие казина ќе нудат и Sic Bo за вистински пари, така што играчите можат да се префрлат на верзијата со вистински пари откако ќе разберат како функционира играта.

Бесплатен Сик Бо
Сик Бо со вистински пари

Сик Бо со вистински пари

Како и секоја казино игра со вистински пари, Sic Bo со вистински пари е возбудлива и забавна благодарение на фактот што ја користи можноста играчите да освојат пари. За разлика од неговата бесплатна верзија, Sic Bo со вистински пари бара од играчите да имаат банкарство на нивната сметка во казино, иако повеќето казина доделуваат бонуси за добредојде.

Со оглед на тоа што ќе вложувате вистински пари на игра на среќа, важно е да практикувате одредени мерки на претпазливост за да се осигурате дека секоја загуба нема да биде толку штетна. Како играч, важно е да играте со буџет, да прифаќате загуби и да се откажете во вистинско време. Некои казина дури ќе ви овозможат да поставите ограничувања за обложување.

Сик Бо со вистински пари
Историја на Сик Бо

Историја на Сик Бо

Sic Bo е игра на маса чие потекло е проследено Кина. Играта првпат ја играле Кинезите користејќи две обоени боцки, кои подоцна биле заменети со пар помали и полесни за ракување. За да се додаде поголем предизвик во играта, додаден е трет матрица.

Првично (пред модерниот Sic Bo), трите коцки ќе се стават на порцеланска чинија, ќе бидат покриени со сад и ќе се протресат за да се рандомизира исходот. Порцеланот потоа ќе биде откриен за да се прикажат резултатите пред да се прогласи победникот. Од Кина, Сик Бо се преселил во Северна Америка, а потоа во остатокот од светот.

Историја на Сик Бо

Најнови вести

Историја на игрите со коцкање со коцка
2021-12-03

Историја на игрите со коцкање со коцка

Коцките се квадратни коцки што може да се фрлаат со најмногу шест точки со страни кои имаат исто толку точки. Тие вообичаено се користат за генерирање случајни броеви во игри со коцкање со коцки, како што се craps и Sic Bo. И благодарение на современите технолошки достигнувања, игрите со коцки сега се главен во најдобрите мобилни казина на интернет.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Sic Bo Mobile?

Sic Bo Mobile е тип на казино игра достапна за играње на мобилни уреди. Тоа е игра со коцки која потекнува од античка Кина, а позната е и како Таи Саи, Даи Сиу, Големи и Мали или Хи-Ло. Играчите се обложуваат на исходот од фрлањето на коцката, а целта на играта е правилно да го предвиди резултатот.

Како се репродуцира Sic Bo Mobile?

Sic Bo Mobile се игра со три стандардни коцки. Играчите се обложуваат на можни исходи од тркалањето во реално време, вклучувајќи ги вкупно сите три коцки, кој било единечен број, комбинација од две коцки и многу повеќе. Играта ги следи истите правила како и традиционалната игра, а исходите се одредуваат со фрлањето на коцката.

Како функционираат облозите за мобилни казино онлајн Sic Bo?

Облозите за онлајн казино Sic Bo Mobile вклучуваат обложување на исходот од коцките. Можете да се обложувате на различни исходи, како што се вкупно три коцки, единечен број, пар броеви или комбинација од два броја. Исплатите варираат во зависност од ситуацијата, па затоа е важно да ги разберете шансите пред да се обложите.

Кои се најпопуларните облози на Sic Bo Mobile?

Најпопуларните облози во Sic Bo Mobile вклучуваат Мали (вкупно од 4 до 10), Големи (вкупно од 11 до 17) и Специфични двојки (два исти броеви). Овие облози обично имаат најголеми исплати и се смета дека имаат најголеми шанси за победа.

Колку видови на облози за мобилни Sic Bo можам да направам?

Во Sic Bo Mobile, играчите можат да направат до 50 различни типови на облози. Овие облози вклучуваат единечни броеви, вкупно три коцки, комбинација од два броја, специфични тројки и многу повеќе. Секој тип на облог има различни коефициенти и исплати, па затоа е важно да ги разберете основите на играта пред да направите облог.

Кои се придобивките од играњето Sic Bo Mobile?

Sic Bo Mobile е одличен начин да добиете автентично искуство во казино без да го напуштите удобноста на вашиот дом. Ги има истите правила како и традиционалната игра, но практичноста за играње на мобилен уред ја прави уште попријатна. Играта е брза и возбудлива, а разновидноста на типови на облози ја прави забавна за сите нивоа на вештини.

Кои се различните типови на Sic Bo мобилни бонуси?

Казината Sic Bo Mobile често нудат бонуси за привлекување нови играчи. Овие бонуси може да вклучуваат бонуси за добредојде, бонуси за депозит и бесплатни вртења. Бонусите за добредојде може да ви дадат поттик кога првпат ќе започнете да играте, додека бонусите за депозит и бесплатните вртења можат да додадат дополнителна вредност на вашите облози.

Што е куќниот раб за Sic Bo Mobile?

Работ на куќата во Sic Bo Mobile варира во зависност од типот на облогот. На пример, Големиот облог има куќен раб од 2,78%, додека Малиот облог има куќен раб од 2,78%. Специфичниот троен облог има највисока предност на куќата од 7,41%. Важно е да ги разберете шансите пред обложување, бидејќи тоа може да ви помогне да го искористите најдоброто од вашето искуство.