Најдобри мобилни казино игри 2020 година

Игри

2020-10-23

Како мобилни коцкање апликациите продолжуваат да се зголемуваат, вашата листа за проверка исто така драстично се зголемува. Додека некои обложувачи претпочитаат атрактивни бонуси без депозит, други може да ги разгледаат банкарските методи или услугите за клиентите. Но, ако сте како мене, ќе одите директно на игра. На пример, можеби ќе треба да играте повеќе наслови на слот или варијанти на рулет. Затоа, пред да се регистрирате како нов играч, прво прочитајте го ова упатство за да знаете сè за мобилните казино игри на интернет.

Најдобри мобилни казино игри 2020 година

Ајде да почнеме!

Мобилни платформи за обложување

Пред да поминеме низ списокот за проверка на што треба и што не треба за мобилните игри, од витално значење е да знаете дали вашиот уред е компатибилен. Повеќето модерни мобилни казина им дозволуваат на играчите да пристапат до разновидноста на игра или преку нивните веб-локации или наменски апликации. Можете да користите паметен телефон или таблет за играње.

Подолу се најчестите мобилни платформи за игри:

 • Андроид

 • Windows

 • iOS

 • Blackberry За корисниците на iOS и Android, најдобрите мобилни апликации за коцкање обично се достапни за преземање на App Store или Google Play Store. Сепак, Google Play Store на Android не поддржува повеќе казина. Но, сепак можете да преземате и инсталирате APK-датотеки директно од веб-страниците на казиното. Запомнете дека нема значајна разлика помеѓу казино апликациите за iOS и Android.

  Кои игри можете да ги играте на мобилните казина?

  Денес, мобилните казина нудат услуга за кликнување и играње. Накратко, само треба да ја инсталирате бесплатната апликација, да креирате сметка и да започнете да се обложувате. Сепак, практичноста не застанува тука, бидејќи овие казина ги нудат и сите наслови за игри до кои можете да пристапите користејќи го вашиот компјутер. Игрите овде се обезбедени од развивачи на игри како што се Microgaming, NetEnt, Betsoft и Playtech. Играчите можат да добијат Блек Џек, Рулет, Бакара, слотови, игра на зарове, Кено, Фаро, Тексас Холдем и Маџонг. Интересно, мобилните апликации поддржуваат и акција во живо каде што можете да запознаете стотици професионални дилери од целиот свет.

  Список за проверка за најдобрите онлајн игри за мобилни казино

  Ако веќе ви е предизвик изборот на најдоброто мобилни казино игри за играње, еве неколку испробани трикови:

 • Бонус кругови: Општо земено, одличната мобилна казино игра треба да има пристојна количина на бонус кругови и карактеристики. На пример, ако сте љубител на слот, треба да понуди повеќе ролни ако сакате да освоите некои лесни бонус средства. Најчестиот број на бесплатни вртења што ќе ги добиете е помеѓу 5 и 20.

 • Графики и звуци: Заборавете на бонусните кругови за една минута! Играта е од суштинско значење ако сакате да продолжите да ја играте мобилната казино игра. Играта треба да има одлична графика, квалитетни звуци, а приказната исто така треба да тече. Сепак, проверете дали спецификациите на вашиот мобилен уред го поддржуваат истото.

 • Враќање на играчот (RTP): Со едноставни зборови, RTP е стапката што одредена игра во казино за мобилни телефони му ја враќа на обложувачот. Обично се мери во проценти. Значи, колку е повисоко, толку повеќе се враќа. Вообичаено, нешто повеќе од 96% е добредојден додаток.

 • Прогресивни џекпот: ако сте сериозни за да победите и не сте се обиделе со тие неверојатни џекпот, тогаш треба да ги преиспитате вашите приоритети за обложување. Овие игри можат да го понудат моментот што го менува животот за кој се молевте да го добиете. Најдобрите џекпот треба да бидат во милиони. Сè помалку не вреди да се трудите.

  Завршни мисли

  Како што можете да видите, не треба да го отворате вашиот десктоп или лаптоп во секое време кога треба да ги играте вашите омилени казино игри. Само користете ги вашите детали за онлајн казиното за да се најавите на мобилната верзија и да уживате во извонредно и практично искуство со игри. Новите играчи треба да направат чекор по чекор со тоа што прво ќе ја побараат наградата за бонус за добредојде. Без дополнителни трошоци, можете да ги испробате игрите и да ги усовршите вашите вештини за коцкање во процесот.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости