Најдобри мобилни казино игри за почетници

Игри

2021-11-29

Katrin Becker

По регистрирањето во најдобрите мобилни казина, повеќето почетници сметаат дека колекцијата на игри е малку поразителна. Тоа е затоа што овие казина имаат море од автомати и варијанти на игри на маса. Значи, каде започнува почетниот играч на казино? Подолу е комплетната листа на најдобрите мобилни казино игри за зелени раце.

Најдобри мобилни казино игри за почетници

Слот машини

Онлајн слотови се убедливо најиграните мобилни казино игри. Тие можат да се пофалат со висококвалитетна графика, интуитивни саундтракови и високи исплати. Исто така, на почетниците не им требаат посебни вештини за да играат, бидејќи треба само да ја пронајдете совршената машина и да започнете. И, се разбира, слотови имаат некои од најниските износи на облози во сцената на коцкање. Можете дури и да најдете слот за денар ако имате среќа. Само не заборавајте да ја проверите стапката на RTP (Враќање во играч) пред да играте.

Бакара

Baccarat е уште една мобилна казино игра која ја нуди едноставноста на онлајн слотови. Играчите имаат само три можни избори за обложување; банкар, играч и вратоврска. Само направете по еден избор од секоја рака и дозволете „Lady Luck“ да се грижи за работите. Тоа, рече, најдобрата залог е облогот на играчот, кој има куќен раб од 1,24%. Облогот за банкар има малку пониска стапка од 1,06%, иако за секоја добивка се применува провизија од 5% за куќата. Конечно, нерешениот облог е најлош со 14,35%.

Рулет

Рулет е уште една мобилна казино игра за почетници. Овде, играчите треба само да се обложуваат на црни или црвени броеви. Ова значи дека вашите шанси за победа се 50/50 бидејќи има 18 црни и исто толку црвени броеви. Покрај оваа едноставност, тркалата на рулет се побавни од повеќето казино игри. Ова е значаен плус за почетници и професионалци кои сакаат да го избегнат работ на куќата. Но, останете далеку од американското тркало (5,26% RTP) ако сакате да победите.

Игра на зарове

Craps е веројатно најзастрашувачката игра за почетници во најдобрите мобилни казина. Зошто? Оваа игра содржи десетици облози кои можат да бидат претерано закачување за играчите почетници. Но, не грижете се затоа што некои облози за глупости се лесни и ефективни. На пример, облозите „Поминете линија“ и „Не поминувајте“ се многу јасни. Овде, предвидувате дека стрелецот ќе создаде точка или глупости. Уште повеќе, предноста за овие облози е 1,41% и 1,36%, соодветно.

Блек Џек

Кога станува збор за најпрофитабилните мобилни казино игри за играње, Блек Џек е фаворит. Оваа популарна игра на маса има директен сет на правила за кои не е потребен цел ден за да се совладаат. Играчите на Блек Џек можат да научат како функционираат палубите и да бројат карти за да ја намалат предноста на куќата на помалку од 0,50%. Со толку ниска стапка, гејмерите имаат најмалку 45% шанса да ја освојат секоја рака што ја играат. Значи, научете основна стратегија и знајте кога да се откажете.

Видео покер

Видео покер е уште една игра на маса заснована на вештини која гарантира принос со оптимална стратегија. Иако играта може да се сретне како многу сложена, таа содржи некои од наједноставните правила во индустријата за коцкање. На играчите им се делат пет или три карти во зависност од варијацијата пред да стават слеп или да започнат облог. Потоа, можете да проверите, повикате, подигнете или преклопите. Но, пред да почнете да играте покер, научете како да го читате рангирањето на рацете. Тоа е императив!

Заклучок

Без разлика дали сте одликуван ветеран или наивен почетник, овие мобилни казино игри ќе ги раздвижат работите. Но, немојте да бидете измамени бидејќи сложените игри како блек џек и видео покер се најдобри за играње. Тие им овозможуваат на играчите да користат стратегија за да го спуштат работ на куќата наместо да бидат случаен минувач. Сепак, започнете со демо верзии на сите овие игри пред да започнете во живо.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести