Најдобрите мобилни казино игри за играње како почетник

Игри

2021-11-03

Benard Maumo

Идејата за коцкање во врвните мобилни казина преку Интернет може да изгледа едноставно на хартија додека не ја пробате. Тоа е затоа што откако ќе пронајдете најдобро оценето мобилно казино и ќе ја финансирате вашата сметка, следната пречка е да откриете кои игри претставуваат вистинска вредност за парите.

Најдобрите мобилни казино игри за играње како почетник

Сега, ова го поставува прашањето; кои се најдобрите казино игри за почетници? Прочитајте за да ги дознаете изненадувачките кандидати.

Блек Џек

Сакате да знаете тајна што повеќето искусни играчи на казино нема да ви ја кажат? Играјте блек џек секој ден, во секое време! Постои вообичаена заблуда дека блек џек е комплицирана казино игра. Но, тоа е главно поради вклучените повеќекратни облози.

Настрана, совладувањето на правилата на играта е лесно. Исто така, оваа игра ви овозможува десеткратно да ја подобрите вашата профитабилност. Работата е што блек џекот им овозможува на играчите тивко да бројат карти и да го спуштат работ на куќата на помалку од 0,5%. Не станува ништо подобро!

Рулет

Многу нови играчи сметаат дека тркалото на рулетот е застрашувачко. Како блек џек, оваа игра има повеќе странични облози кои на почетокот можат да бидат збунувачки. Но, во реалноста, рулетот е еден од наједноставните мобилни казино игри за играње онлајн.

Рулетот е неверојатно едноставен за разбирање и бара малку до нула вештини за играње. Меѓутоа, ако сте почетник, придржувајте се кон европското тркало со еден џеб со нула. Тоа е затоа што оваа варијанта нуди 2,7% куќен раб во споредба со 5,4% на американското тркало.

Онлајн слотови

Откако ќе креирате сметка за мобилно казино, шансите се дека казиното ќе ви даде бесплатни вртења за играње на одреден онлајн слот. Поради оваа причина, слот машините се веројатно најиграната казино игра досега.

Но, постојат и други цврсти причини. Слот машините се без напор за совладување и играње. Исто така, тие нудат супер високи исплати, при што повеќето онлајн казино џекпот се врзани за нив. И да, можеби ќе ви требаат само 0,10 долари за да започнете, иако тоа зависи од развивачот на играта.

Бакара

Ако ги сакате филмовите за Џејмс Бонд, не ви треба многу вовед во бакара. Оваа игра на маса обично се поврзува со високи ролки, и затоа повеќето нови играчи бегаат од неа.

Но, всушност, оваа игра на среќа и среќа бара малку или никакво математичко знаење за да се игра и да се добие голема победа. Само обложувајте се дали раката на играчот или банкарот ќе победи или изгуби и трпеливо чекајте ги парите. Сепак, најдобро е да ја избегнете раката на банкарот поради куќната провизија од 5%.

Видео покер

Нема два начина; новите играчи мора да изберат одредена варијанта на видео покер и да се држат до неа. Тоа е затоа што има десетици варијанти на видео покер од кои можете да изберете во вашето мобилно казино.

Но, освен тоа, стратегијата и правилата на играта се прилично едноставни за учење и примена. Ако сте доволно среќни, вашето мобилно казино дури ќе ви даде „лист за измамници“

Игра на зарове

Игра на зарове е рацете надолу една од најстрашните казино игри за Greenhorns. Во овој случај, ќе треба да направите голем број на избори за обложување, што може да се чувствува огромно. Но, за среќа, можете да изберете одреден облог (и) и да се држите до него.

На пример, можете да го изберете облогот „Pass Line“ каде што ќе се обложите на стрелецот кој приземјува 11 или 7 пред 12, 3 или 2 на трката за излез. Применете го обратното на облогот „Не поминувајте линија“ и уживајте во предност од 1,41% и 1,36% на куќата, соодветно. Генерално, избегнувајте да бркате долги шанси и ќе останете во одлична форма.

Завршни зборови

Без разлика дали е дебитант или искусен ветеран, изборот на соодветни игри за играње во казиното може да ја направи разликата. Иако искушенијата да се игра на тие сјајни автомати се големи, вистината е дека тие само ќе ве сведат на обичен гледач. Затоа, секогаш играјте игри на вештина како видео покер и блек џек. Овие игри обично имаат куќен раб погоден за играчите. Се најдобро!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости