Како да станете професионален играч на игра на зарове

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Ако барате популарна казино игра за играње, зарове е одличен избор. Со уникатни и традиционални формати, таа е една од најпријатните игри за играње и потенцијална голема победа. Сепак, за почетниците, тоа може да биде застрашувачко. Сепак, не грижете се - овој водич има неколку едноставни, но ефективни совети кои ќе ви помогнат да започнете да играте глупости, па дури и да започнете да заработувате профит. Craps е добро позната игра со коцки што се игра во казина низ целиот свет. Играта вклучува предвидување на исходот од фрлање две коцки и има различни типови на облози што можете да ги поставите, секој со свои шанси и исплати. За да станете професионален играч на игра на зарове, важно е да ги разберете основните правила и терминологија на играта. Облогот Pass Line и облогот Come се два популарни облози во игра на зарове. За да донесувате информирани одлуки додека играте, од клучно значење е да ги разберете шансите и исплатите поврзани со секој тип на облог. Со проучување и практикување на основите, можете да станете професионален играч на глупости и да ги зголемите вашите шанси за успех.

Како да станете професионален играч на игра на зарове

Да почнеме со разбирање што е онлајн игра на зарове. Зарове е класична казино игра која се игра со обложување на резултат од тркалање или серија ролни од две коцки. Оваа игра потекнува од САД и стана популарна по Втората светска војна. Денес, во него уживаат многу играчи и оператори на онлајн казино. Онлајн игра на зарове е дигиталната верзија на традиционалната игра со коцки што се игра во физичките казина. Го реплицира искуството на играта користејќи интерфејс на компјутер или мобилен уред, што ја прави достапна за поширок опсег на играчи. Онлајн верзијата користи генератор на случаен број за да се осигура правичноста на секое фрлање коцки. Правилата и опциите за обложување на онлајн зарове се исти како во физичко казино, вклучувајќи ги и популарните облози како линијата за пропусници и не поминуваат линијата. Можете да играте онлајн игра на зарове за вистински пари или во режим на вежбање, а тоа е достапно на различни платформи на онлајн казино.

Основни облози на Сraps што треба да ги знаете

Интересно е што основните облози за глупости обично нудат најголеми шанси на овие улици. Значи, од витално значење е да научите како функционира секој облог за да имате шанса да соберете повеќе победи.

 • Залог за помине линија – Ова е без ни малку сомнеж најкритичниот облог за игра на зарове. Овде, распоредот на табелата има широка линија за поставување на вашите чипови. Ќе победите ако стрелецот исфрли седум или единаесет на трката за излегување.
 • Не поминуваат линија залог – Ова е уште еден редовен облог во онлајн игра на зарове. Накратко, тоа е сосема спротивно од облогот за пропусната линија. За да победите, ролната за излегување треба да гласи два или три. Играчите кои го играат овој облог обично се нарекуваат „погрешни“ играчи бидејќи се против стрелецот кој е „вистинскиот“ играч.
 • Ајде обложи се – Come bet е многу сличен на облогот за пропусната линија, само што се прави ако се постави точка. Со други зборови, се обложувате откако стрелецот ќе постигне поен.
 • Не доаѓај се обложувај – Не доаѓај, облозите се рангираат меѓу математички најиздржливите облози во оваа популарна игра со коцки. Тие се многу слични на облозите да не се подаваат, освен што се направени откако стрелецот ќе постигне точка за додавање. Има предност на куќата од 1,35%, слично на не поминуваат облози.
 • Облог со шанси – Облогот со коефициент не е вашиот вообичаен облог за глупости. Во овој облог, треба да поставите стандарден облог како не поминувајте линија или помине линија, а потоа ставете ги вашите коефициенти зад кој било од овие облози. Изненадувачки, овој облог има 0% куќен раб.

Совети за подобрување на вашата игра со игра на зарове

Подобрувањето на вашата игра со игра на зарове бара пракса, трпение и подготвеност да учите од вашите грешки. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да станете професионален играч за зарове:

 1. Вежбајте редовно: Колку повеќе играте, толку подобар ќе станете. Искористете ги предностите на бесплатните онлајн игри со зарове за да ги вежбате своите вештини и да испробате различни стратегии.
 2. Набљудувајте ги искусни играчи: Гледајте како искусните играчи пристапуваат кон играта и учат од нивните техники и стратегии. Ве молиме имајте предвид за нивните обложувања и процеси на донесување одлуки.
 3. Научете од вашите загуби: Губењето е дел од коцкањето, но важно е да научите од вашите загуби и соодветно да ги прилагодите вашите стратегии. Анализирајте ја вашата игра и идентификувајте области за подобрување.
 4. Останете смирени и фокусирани: Зарове може да биде возбудлива и брза игра, но важно е да останете смирени и фокусирани. Избегнувајте одвлекување на вниманието и донесувајте информирани одлуки врз основа на моменталната ситуација.
 5. Искористете ги предностите на бонусите и промоциите: Многу онлајн казина нудат бонуси и промоции кои можат да ви дадат дополнителни средства за играње. Искористете ги овие понуди за да го продолжите вашиот субсидирам и да ги зголемите вашите шанси за победа.

Следејќи ги овие совети и посветувајќи време на вежбање и подобрување на вашите вештини, можете да станете професионален играч на глупости и да ги зголемите вашите шанси за голема победа.

Вообичаени грешки што треба да ги избегнувате додека играте зарове

Додека играте глупости, важно е да избегнувате вообичаени грешки кои можат негативно да влијаат на вашата игра. Еве неколку грешки на кои треба да внимавате:

 1. Бркање загуби: Може да биде примамливо да ги бркате загубите со зголемување на вашите облози по серијата губитници. Сепак, ова може да доведе до дополнителни загуби и исцрпување на банкарскиот фонд. Држете се до вашата стратегија за управување со субсидирам и избегнувајте бркање загуби.
 2. Обложување на секоја ролна: Craps е игра со брзо темпо, но важно е да се спротивставиме на нагонот да се обложите на секоја ролна. Бидете селективни со вашите облози и фокусирајте се на оние со најдобри коефициенти и исплати.
 3. Игнорирање на шансите: Разбирањето на шансите е клучно во глупости. Погрижете се да се запознаете со шансите за различни облози и да донесувате информирани одлуки врз основа на овие веројатности.
 4. Заглавување во суеверија: Craps е игра на среќа, а суеверија немаат влијание врз исходот на ролната. Избегнувајте да се фаќате во суеверија и фокусирајте се на донесување логични и стратешки одлуки.

Со избегнување на овие вообичаени грешки, можете да ја подобрите вашата игра и да ги зголемите вашите шанси за победа на табелата со игра на зарове.

Станете успешен играч на игра на зарове

Да се ​​стане професионален играч на игра на зарове бара посветеност, пракса и подготвеност да учиш од своите грешки. Важно е да ги разберете основите на играта, ефикасно да управувате со вашиот субсидирам и да развиете победничка стратегија за да ги зголемите вашите шанси за голема победа на масата за глупости.

За да постигнете успех, од клучно значење е да останете смирени и фокусирани, да избегнувате вообичаени грешки и да ги искористите онлајн ресурсите за учење и вежбање. Следејќи ги овие совети и стратегии, можете да станете успешен играч на игра на зарове и да уживате во возбудливиот и наградувачки свет на игра на зарове.

Па, што чекате? Свртете ги коцките со самодоверба и тргнете на вашето патување да станете професионален играч на игра на глупости. Возбудата и потенцијалот за големи победи ве очекуваат на масата за глупости!

Среќно и среќно тркалање!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е онлајн игра на зарове?

Онлајн игра на зарове е дигитална верзија на класичната игра со коцки во казино, каде што играчите се обложуваат на исходот од фрлањето, или серија ролни, од две коцки. Достапно е на различни платформи за онлајн казино и може да се игра за вистински пари или во режим на вежбање.

Како функционира залогот на Pass Line во игра на зарове?

Облогот за додавање линија е фундаментален облог во игра на глупости каде што победувате ако стрелецот исфрли седум или единаесет на трката за излегување. Ако се тркала 2, 3 или 12, губите. Било кој друг број одредува поен, а стрелецот мора повторно да го исфрли тој број пред да исфрли седумка за да победите.

Што е облог за не поминат линија?

Облогот за да не помине линијата е спротивен на облогот за да помине линија. Победувате ако трката за излез е 2 или 3 и губите на 7 или 11. Прелистувањето од 12 резултира со нерешено. Како и линијата за додавање, ако се воспостави точка, ќе победите ако се тркала седумка пред бројот на бодот.

Можете ли да го објасните Come Bet во игра на зарове?

Облогот „Come“ е сличен на облогот за додавање линија, но се прави откако стрелецот ќе воспостави поен. Ако следната ролна е 7 или 11, победува облогот „Come“. Ако е 2, 3 или 12, губи. Секој друг број станува точка на доаѓање, а облогот победува ако овој број повторно се префрли пред седум.

Што е облог да не дојде?

Облогот „Не дојди“ е како облогот „Не помине“, но се прави откако ќе се утврди точка. Победува ако стрелецот зафрли 2 или 3 и се изедначи на 12. Ако се спушти 7 пред точката за доаѓање, победува облогот „не дојде“.

Кои се облозите со шанси во игра на зарове?

Облозите со коефициент се уникатни во игра на зарове бидејќи се ставаат зад линијата за додавање или не поминуваат облоги во линија откако ќе се воспостави поен. Тие се поволни бидејќи плаќаат со вистински коефициенти и имаат предност од 0%.

Што треба да избегнувам да правам кога играм зарове?

Важно е да се избегнат вообичаени грешки како бркање загуби, обложување на секоја трка, игнорирање на шансите и паѓање на суеверија. Држете се до стратегијата, разберете ја играта и мудро управувајте со вашиот субсидирам.

Како можам да ја подобрам мојата игра со игра на зарове?

За да се подобрите, вежбајте редовно, учите и од победи и од порази и набљудувајте ги искусните играчи. Останете смирени, фокусирани и донесувајте информирани одлуки врз основа на моменталната ситуација на играта.

Дали има стратегии за победа на игра на зарове?

Иако нема загарантирана стратегија за победа, разбирањето на шансите и веројатностите на секој облог, управувањето со вашата банка и правењето паметни облози може да ги зголеми вашите шанси за успех.

Дали онлајн играните се достапни на мобилни уреди?

Да, онлајн глупости може да се играат на мобилни уреди преку апликации за казино или веб-страници погодни за мобилни телефони, нудејќи погодност и можност за играње од каде било.