Кои се најдобрите мобилни казино игри за почетници?

Игри

2022-03-01

Eddy Cheung

Секој играч на онлајн казино го почувствува ефектот на мобилните казина, чија популарност неодамна експлодираше. Помина времето кога онлајн казиното беше ограничено на компјутери или лаптопи; не беше доволно погодно бидејќи играчите мораа да бидат лоцирани на одредено место за да ги играат своите омилени игри. 

Кои се најдобрите мобилни казино игри за почетници?

Сега играчите можат да се вклучат во мобилни игри каде и кога сакаат. Сепак, со мобилните казина кои натрупуваат десетици игри на маса, почетниците можеби не знаат од каде да почнат. За среќа, оваа објава ги направи сите тешки работи за да ги спаси новите играчи на мобилни казино од неволја. Еве неколку најдобри избори за почетници.

слотови

Од далеку, слотови се најпопуларните онлајн казино игри, и ниту еден казино арсенал не може да тврди дека е комплетен без нив, ниту еден. Онлајн казина претставуваат слотови во огромна разновидност, вклучувајќи класици и места за џекпот. Од традиционални форми до најнови слотови со теми од поп културата и 3-димензионални слотови, новите играчи имаат многу да избираат. 

Со дури 0,01 $, ништо не им застанува на патот на почетниците кои сакаат да играат онлајн слотови за вистински пари без да преземаат огромни ризици. Но, што навистина ги прави слотови одлични за почетници? Одговорот е едноставноста. Сè што треба е да избере која деноминација да игра. Она што следи потоа е едноставна игра без никакви комплицирани правила. И слотовите имаат 95-98% враќање на играчот (RTP) што уште повеќе ги фасцинира слоевите за прв пат.

Блек Џек

Како слотови, блек џек нуди едноставна игра; Сите играчи што треба да ги разберат се основите на играта - да го доближат нивниот вкупен број најблиску до 21 без да го надминат. И додека новите играчи може да бидат во искушение да бидат крајно претпазливи, тие на крајот сфаќаат дека блек џекот е навивачки и лесен. Играта им овозможува на играчите да научат како функционираат палубите и оделата. Исто така, помага да се разбере како да се креираат стратегии за игри со карти, што е корисно кога играте други игри на маса. 

Играта ги спротивставува играчите против куќата, а не другите играчи. Без искусни играчи кои ги користат новитети, тие нема да чувствуваат голем притисок на нивните раменици. А блек џек е една од оние мобилни игри со најниска хаус предност, со некои варијанти кои имаат до 0,1% (најниска во сферата на онлајн казино игрите).

Видео покер

Машините за видео покер се слични на автоматите, но двата жанра се сосема различни. Прво, видео покерот им одговара на почетниците поради неговата мала предност. Второ, иако постои крива на учење за играчите кои прв патуваат, играта е лесна за подигање. 

Повеќето почетници имаат тенденција да бидат малку срамежливи; тие не сакаат многу интеракција со другите играчи, особено со искусните. Видео покер не принудува ниту еден играч да разговара со други играчи на масата. Дополнително, за почетниците кои играат со буџет, видео покерот е одлична опција бидејќи играчите можат да вложат ниско ниво од 1,25 долари по рака.

Рулет

Сè што треба да знаат новите играчи е кога и каде да стават облог. Ставањето облог едноставно вклучува предвидување каде ќе слета бројот на топката по вртење. Но, играчите можат да стават повеќе безбедни облози, како што е предвидување дали топката ќе слета на црн или црвен број. Некои популарни варијанти на рулет за избор, вклучувајќи европски рулет, американски рулет и француски рулет.

Најнови вести

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот
2023-05-25

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 вртења
Играј сега
22BET
22BET:До 600 долари
1xSlots
1xSlots:До 1500 € + 150 бесплатни вртења