Кои мобилни казино игри имаат најдобри шанси?

Игри

2021-12-29

Benard Maumo

Обложувањето онлајн никогаш не било позабавно. Овие денови, мобилните казино играчи имаат многу опции за избор. Програмерите продаваат нови игри на маса и варијанти на слотови, а некои од нив го истражуваат начинот на VR. Но, сите мобилни казино игри не се исти. Некои едноставно нудат подобри шанси за победа од другите. Затоа оваа објава копа за да ги најде најкорисните казино игри за играње на мобилен телефон.

Кои мобилни казино игри имаат најдобри шанси?

Блек Џек

Многу играчи почетници се чувствуваат исплашени од преполните блек џек маси. Но, она што тие не го знаат е дека блек џек е една од најдобрите игри за играње во мобилните казина. Оваа класична казино игра може да се пофали со веројатно најдиректните правила за игра од која било игра на маса. Дополнително, работ на куќата е навистина најнизок наоколу. Играњето блек џек онлајн ги изложува играчите на возбудливи куќни стапки помали од 1%.

На пример, удвојувањето на вкупната стапка ја намалува стапката за 0,25%. Исто така, удвојувањето по разделувањето го намалува работ на куќата за 0,17%. Конечно, и најважно, играњето на маса со исплата 3:2 ја намалува предноста на куќата за 1,4%. Така, додадени сите фактори, вообичаено е да се најде онлајн блек џек кој им овозможува на играчите да го зголемат RTP на повеќе од 99%.

Видео покер

Како блек џек, играњето покер во најдобрите мобилни казина како PartyCasino ги изложува играчите на пријателска предност и стратешка игра. Всушност, искусните играчи на покер мислат дека видео покерот е поисплатлив од блек џекот. Но, тоа е дебата за друг пост!

Ако казиното нуди 9/6 Jacks or Better разновидност, играчите ќе се соочат со мала предност од 0,46%. Друга игра со видео покер со низок раб е двоен џекпот 0,37%). Затоа, направете го вашето истражување добро и научете неколку стратегии за да бидете чест победник на масата за покер.

Игра на зарове

Craps е игра со зарове што е потпора во повеќето онлајн казина. Играта е целосно заснована на тркалање коцки и предвидување на исходот. Затоа, безбедно е да се заклучи дека победата во облогот за глупости зависи чисто од среќата.

Но, иако некои облози за глупости доаѓаат со болно високи рабови на куќата, некои имаат привлечно ниски стапки. На пример, облозите за Pass и come имаат предност од 1,41%. Не поминувајте линија и не доаѓајте фер облози уште подобро со 1,36%. Избегнувајте облози како 2 или 12, кои имаат работ на куќата од 13,89%.

Рулет

Рулет е игра на маса со разумно јасна игра и поволни шанси. Во оваа игра, играчите само се обложуваат на нивниот омилен број и го чекаат исходот откако дилерот ќе ги врти ролните. Ако дојде вашиот број, тогаш го добивате облогот.

Тоа, рече, ставањето дури и парични облози како црвено или црно им дава на играчите речиси 50% шанса да ги добијат парите. Сепак, стапките варираат, во зависност од тркалото. На пример, додека европскиот рулет нуди 48,6% шанса, американскиот рулет е максимум 46,37%. Иако е мала, ова може да биде разликата потребна за победа.

Бакара

Baccarat се смета за игра за богатите во повеќето четвртини. Но, благодарение на онлајн коцкањето, овој мит сега е минато. Денес, гејмерите можат да ја играат оваа игра на среќа со само 0,01 $ во нивните омилени мобилни казина. Само ставете облог на вкупниот број на рака најблиску до 9 за да го добиете облогот.

Baccarat има три главни облози - играч, банкар и нерешени облози. Банкарскиот облог може да се пофали со најниската куќа од трите со 1,17%. Сепак, секоја победа привлекува 5% куќна провизија. Од друга страна, облогот на играчот има предност од 1,36%, при што облогот нерешено е најлош со 14%. Така, натерајте го играчот да се обложува секогаш.

Заклучок

Познавањето на мобилните казино игри со најдобри шанси е од клучно значење за управувањето со субсидирам. Игрите споменати погоре нудат високи RTP што играчите не можат да ги најдат во копнено казино. Други, како што се блек џек и покер, дури им дозволуваат на играчите дополнително да ја намалат предноста на куќата со систем за обложување. Но, кој и да е систем кој е во игра, секогаш запомнете дека исходот од играта е главно заснован на среќа.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости