Најдобра Кено Мобилно Казино во 2024

Онлајн кено е игра на лотарија базирана на веб или апликации што може да ја играте на кој било медиум со овозможен Интернет. Ако претходно сте играле лотарија, тогаш разбирањето на кено треба да биде без напор. Keno вклучува гејмерите да избираат броеви или слотови за кои се надеваат дека ќе бидат избрани на следниот цртеж.

Keno е една од најстарите игри што може да ги играте и денес. Поради својата симплистичка природа, онлајн кено привлекува култни следбеници со текот на годините. Покрај тоа, тоа е само игра на среќа. Но, пред да се нурнете во неа и да започнете да играте, треба да прочитате и да дознаете повеќе за оваа фантастична игра достапна на мобилните казина.

Најдобра Кено Мобилно Казино во 2024
Lucia Fernandez
ExpertLucia FernandezExpert
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Како да се игра онлајн кено

Ако никогаш порано не сте играле кено онлајн, не грижете се. Ќе ви покажеме водич за тоа како можете да играте и да уживате во оваа игра. Прво, регистрирајте се на a мобилни казино сајт што нуди кено казино игри. Потоа можете да продолжите да пробате демо игра за да ги искористите вашите вештини.

За да ја започнете онлајн играта со кено, избирате 20 броеви од опсегот помеѓу 1-80. Можете да ги изберете броевите онолку пати колку што сакате. Потоа треба да одлучите колку пари сакате да обложите по нерешено. Потоа обично се одржува онлајн извлекување на кено за да се одреди севкупниот победник.

Правила за кено

Правилата на кено се далеку од напорни. Неофитите можат да ги сфатат за кратко време. Ваквите правила го прават онлајн кено забавно и возбудливо мобилни казино игра за играње. И бидејќи е игра на среќа, можностите за победа се бескрајни. Некои основни правила се како што следува:

  • Плаќањата од онлајн игрите на кено се засноваат на проценти.
  • Играчите избираат од 1 и 20 броеви или точки од поле со 80 броеви.
  • Облози се обложуваат мали суми за маргинални приноси.
  • Изборот на повеќе слотови, иако скапи, ги зголемува шансите за улов.
  • Можете да играте безброј пати во краток период бидејќи се работи за брза игра.

Keno Live

Неколку казино игри се забавни за играње со голема толпа. Во живо кено е една од овие игри. Вреди да се доживее играјќи го со пријателите. Го негуваа неколкумина онлајн лотарии кои одржуваат ждрепка во живо што може да го претворат вашето случајно коцкање во возбудливо социјално искуство.

Во живо кено, можете да учествувате во редовно закажани онлајн извлекувања со пријателите или кои било други обложувања преку Интернет. Правилата се исти како и кај секоја друга игра со кено. Сепак, чувството е многу поинакво. Верзијата во живо се појавува побавно и постои можност да победите заедно со стотици или дури илјадници други гејмери.

Кено машини

Начинот на кој го играте традиционалното кено наспроти модерното кено е сосема поинаков. Онлајн мобилниот кено еволуираше и користи специјален софтвер за машини за лотарија. Традиционалното кено користи билети на физички автомати и бара да бидете физички присутни во казино.

Бидејќи мобилната кено игра е на побарувачката, не е изненадувачки што многу системи за игри обезбедуваат опсег на софтвер за лотарија. Овој софтвер има различни графики и звучни ефекти за да ве воодушеви. Три од најдобрите софтвери за кено машини вклучуваат Fortune Keno, Keno Xperiment и Turbo Keno. Онлајн казина може да ги приспособат како што сакаат.

Кено бесплатно

За новите играчи, па дури и за искусни гејмери, опцијата за играње кено без вистински пари е суштинска. Не можете да доживеете никакви загуби додека уживате во вашата омилена игра. Колку и да е возбудлива бесплатната варијанта на кено, таа обично нема карактеристики. Понекогаш може да бидете ограничени во однос на бројот на избори што треба да ги направите.

И покрај недостатокот на многу опции во бесплатното кено, тоа треба да им се најде на новите гејмери. Играњето бесплатно кено ви овозможува да го добиете чувството на играта. Исто така, ви го дава потребното време да ги усовршите своите вештини. Потоа можете удобно да се обложувате со вистински пари откако ќе ја пробате бесплатната верзија.

Кено со вистински пари

Коцкањето со пари треба да биде следната фаза по играњето бесплатно кено. Треба да започнете со мал буџет, а потоа да се зголемувате додека акумулирате победи. Малите обложувања ви овозможуваат да играте повеќе пати за да го зголемите вашиот субсидирам.

Научете да се оддалечите откако ќе играте неколку игри. Има живот надвор од коцкањето. Концентрирајте се на играње помалку, но победнички кено игри. Иако тоа е чисто игра на среќа, колку повеќе игри играте, толку повеќе трошите. Неуспехот да победите после тоа ќе ве доведе во финансиска криза.

Историја на Кено

Кено првпат се играше пред повеќе од три илјади години во Кина за време на династијата Хан. Кинеските власти ја создадоа оваа игра како средство за собирање пари за финансирање војна. Гулабите беа средствата што доставуваа победнички броеви во различни кинески градови. Мораше да чекаш гулаб да ти ја знае судбината.

Кено беше запознаен со Соединетите држави од кинески имигранти. Имигрантите биле толку импресионирани и зависни од тоа што не можеле да живеат без него. Физичките казина наскоро го адаптираа кено. Како едноставна игра на среќа, таа се покажа популарна и привлече повеќе луѓе. Појавата на Интернет дополнително ја еволуираше играта до нејзината онлајн верзија.

About the author
Lucia Fernandez
Lucia Fernandez
About

Директно од раздвижените авении на Буенос Аирес, Лусија Фернандез е главен авторитет на MobileCasinoRank за мобилните казино игри и апликации. Со спој на технолошка вештина и интуиција на коцкар, Лусија нуди неспоредлива перспектива за постојано развивање на пејзажот на мобилните игри.

Send email
More posts by Lucia Fernandez

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Mobile Keno?

Мобилното кено е тип на мобилна казино игра во која играчите избираат броеви од мрежа за да го предвидат исходот од нерешено. Ако бројот што го избрале е избран од генератор на случаен број на играта, тогаш играчот добива награда.

Кои се правилата на Mobile Keno?

Во Mobile Keno, играчот мора прво да избере неколку точки од кено мрежата. Пред играта да ги извлече бројките, играчот потоа треба да одлучи колку пари би сакал да обложи. Играта потоа ги извлекува броевите, и ако местата на играчот се совпаѓаат со извлечените броеви, играчот ќе добие пари. Износот на освоените пари зависи од износот на облогот и од бројот на правилно погодени места.

Како да победите во Mobile Keno?

За да победите во Mobile Keno, мора да изберете одреден број места од кено мрежата и потоа да изберете колку пари сакате да обложите. Играта потоа ќе ги извлече броевите и ако некој од броевите одговара на вашите избрани места, ќе освоите пари. Износот на освоените пари зависи од износот на облогот и бројот на точно погодени места.

Која е најдобрата стратегија за Mobile Keno?

Најдобрата стратегија за Mobile Keno е да изберете помал број места од мрежата што нудат најдобри шанси за победа. Според статистичките податоци, играчите кои избираат шест броеви имаат најголеми шанси да освојат награда. Дополнително, играчите треба да се стремат да обложуваат мала сума наместо поголема сума за да ги минимизираат нивните загуби во случај да не победат во играта.

Која е предноста на куќата во Mobile Keno?

Куќниот раб во Mobile Keno варира во зависност од конкретната верзија на играта. Општо земено, работ на куќата се движи од 4 проценти до 35 проценти. Колку е помал работ на куќата, толку се поголеми шансите за победа на играчот.

Кои се исплатите во Mobile Keno?

Плаќањата во Mobile Keno зависат од бројот на избрани места и износот на вложениот облог. Различни верзии на Mobile Keno имаат различни структури за исплата. Општо земено, исплатите се поголеми за поголем број избрани места и поголем износ на облог.

Колку често се појавуваат бројки во Mobile Keno?

Фреквенцијата на броеви што се појавуваат во Mobile Keno зависи од генераторот на случаен број на играта. Секој број има еднакви шанси да биде избран, така што шансите за извлекување на одреден број се сосема случајни.

Дали Mobile Keno всушност се исплаќа?

Да, Mobile Keno всушност се исплаќа. Играчите ќе добијат награда ако нивните места се совпаѓаат со броевите по случаен избор избрани од играта. Износот на освоените пари зависи од износот на облогот и бројот на правилно погодени места.