Најдобра Кено Мобилно Казино во 2023

Онлајн кено е игра на лотарија базирана на веб или апликации што може да ја играте на кој било медиум со овозможен Интернет. Ако претходно сте играле лотарија, тогаш разбирањето на кено треба да биде без напор. Keno вклучува гејмерите да избираат броеви или слотови за кои се надеваат дека ќе бидат избрани на следниот цртеж.

Keno е една од најстарите игри што може да ги играте и денес. Поради својата симплистичка природа, онлајн кено привлекува култни следбеници со текот на годините. Покрај тоа, тоа е само игра на среќа. Но, пред да се нурнете во неа и да започнете да играте, треба да прочитате и да дознаете повеќе за оваа фантастична игра достапна на мобилните казина.

Најдобра Кено Мобилно Казино во 2023
mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
До 1500 € + 150 вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Мобилното казино 1xBet е подружница во целосна сопственост на Сергеј Корсаков. Матичната компанија е со седиште во Кипар и има филијали низ целиот свет. Мобилното казино 1xBet е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Експанзивното лоби за игри во мобилното казино 1xBet е реномирани софтверски провајдери како што се Microgaming и NetEnt. 1Xbet е добро воспоставена онлајн казино платформа во светот на коцкањето. Казиното првично беше лансирано во 2007 година, а со текот на годините доби огромен број следбеници. Сите негови операции се легитимни бидејќи е лиценцирана и регулирана од Комисијата за еИгри во Курасао. Како резултат на тоа, тие можат да обезбедат услуги на ценети клиенти од целиот свет. Тие моментално имаат стотици илјади корисници, значително повеќе од повеќето онлајн казина. Во овој преглед на 1XBet казино, ќе погледнеме зошто толку многу луѓе го претпочитаат ова мобилно казино пред другите. Некои од поволностите што ќе ги дознаете вклучуваат мобилна компатибилност, бонуси за нови играчи и одлична колекција на игри.

До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

Основана од група фанови на казино, едно нешто сигурно е дека 22Bet е развиен со интересите на современите коцкари во срцето.

До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Show less...
Прикажи повеќе

  Основано во 2017 година, 1xslots е онлајн казино со седиште на Кипар во сопственост на Zavbin Ltd. и управувано од Orakum NV Повеќејазичното казино кое нуди стотици слотови и неделни турнири е регулирано во Курасао. Забавната страница промовира казино во живо со знак „секси дилер“. Паметните икони од менито на привлечната почетна страница ги обезбедуваат сите потребни врски.

  500 € Бонус за добредојде + 250 вртења
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн

  Во сопственост и управувано од Carletta NV, компанија регистрирана во Курасао, Pin-Up Casino работи од 2016 година. Казиното е преполно со игри обезбедени од некои од најдобрите софтверски компании. На Pin-Up, играчите можат да пристапат до најновите и најнапредните казино игри, виртуелни спортови и целосно функционирање Спортска книшка.

   Казиното Мегапари е основано во 2019 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на компанијата Vdsoft & Script NV Company. Платформата е дизајнирана да ги смести и казино и спортски ентузијасти. Мегапари работи под мастер лиценца издадена на матичната компанија од Комисијата за игри во Курасао. Има над 400.000 активни корисници. Мобилното казино Мегапари е платформа за игри базирана на мобилни уреди. Тој нуди широка колекција на казино игри и спортски книги. Оваа мобилна платформа за казино соработува со врвните провајдери на софтвер за да одржува ажурирано лоби за игри за казино. Мегапари нуди различни возбудливи карактеристики кои го привлекуваат вниманието на играчот. Овој преглед ќе нагласи некои од карактеристиките и игрите на кои ќе наидете кога ќе се приклучите на мобилната казино платформа Мегапари. Овој преглед ќе даде слика за тоа што ве чека од другата страна и ќе ви помогне да одлучите дали вреди да се придружите.

   • Ново онлајн казино
   • Повеќе од 6000 игри
   • Повеќе делови од слотови
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Ново онлајн казино
   • Повеќе од 6000 игри
   • Повеќе делови од слотови

   JVspin Mobile Casino, новодојденец на пазарот за игри, беше лансиран во 2020 година од Okanum NV Jvspin успеа да зграби фер дел од вкупниот пазар за кратко време што беше таму, благодарение на лиценцата за коцкање од Владата на Курасао и многу солидна библиотека за игри.

   До $/€ 400 или 5 BTC + 200 вртења
   • Транспарентна политика
   • Широк спектар на игри
   • Без дополнителни надоместоци за депозити
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Транспарентна политика
   • Широк спектар на игри
   • Без дополнителни надоместоци за депозити

   LevelUp е сосема ново казино што беше основано во 2020 година. Со него управува нејзината реномирана матична компанија, Dama NV, под лиценца од владата на Курасао. Почетната страница на страницата има трендовска темна позадина. Се друго е организирано уредено. Секако, се чувствува пријателски за коцкар кога ја прелистувате веб-страницата на ова казино.

   До 350 € + 100 бесплатни вртења
   • Брз и сигурен депозит и исплати
   • Понуда на ВИП програма
   • Достапна е програма за лојалност
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брз и сигурен депозит и исплати
   • Понуда на ВИП програма
   • Достапна е програма за лојалност

   Мобилната страница на FatBoss Casino, која започна во 2019 година, ви овозможува да изберете од 13 софтверски компании со над 1.251 онлајн казино игри, во зависност од вашата локација. Доверливоста и безбедноста на FatBoss Casino се загарантирани со неговата лиценца Curaçao eGaming.

   До $3000 + 100 вртења
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • Различни големи игри
   • Достапни виртуелни спортови
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • Различни големи игри
   • Достапни виртуелни спортови

   Spinamba е тема на Карибите онлајн казино кој нуди пазари за спортско обложување со високи коефициенти, покрај возбудливите онлајн казино игри. Во сопственост и управувано од Атлантик Менаџмент БВ, казиното работи од 2019 година. Лиценцирано е и регулирано во јурисдикцијата на Курасао, каде што работи под CIL Master Gaming лиценца (# 5536/JAZ).

   • Високи бонуси и ниски барања за обложување
   • Казино игри и спортско обложување
   • Достапна е 24/7 поддршка
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Високи бонуси и ниски барања за обложување
   • Казино игри и спортско обложување
   • Достапна е 24/7 поддршка

   Едно од најдобрите мобилни казина е Betfinal, установа за онлајн игри со a спортска книшка, основана во 2013. Сајтот за коцкање е во сопственост и управуван од Final Enterprises NV Овој оператор на казино, исто така, раководи со CosmosWin Casino и BravoWin Casino. Betfinal е лиценциран од Curacao eGaming под лиценцата број 1668/JAZ.

   До 400 € + 200 вртења
   • Дарежливи бонус понуди
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • ВИП програма
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дарежливи бонус понуди
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • ВИП програма

   Казиното N1 е популарно онлајн казино со фокус на европскиот пазар. Лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта, N1 има огромна колекција на игри со над 2000 за избор. Операторот соработува со најпопуларните провајдери во индустријата, така што можете да очекувате да откриете содржина од BetSoft, NYX Gaming и Ендорфина. Можете да изберете од најдобрите видео слотови, класични игри на маса и многу повеќе.

   До € / 450 $ + 150 вртења
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • Бонус понуди за добредојде
   • Сезонски ВИП програми
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • Бонус понуди за добредојде
   • Сезонски ВИП програми

   Основано во 2014 година, Joo Casino е еден од поискусните iGaming брендови. Joo Casino Во моментов е контролирано од кипарската компанија Dama NV, исто така е лиценцирано од Владата на Курасао, која е една од врвните регулатори на пазарот. Играчите можат да бидат сигурни за нивната безбедност на оваа страница.

   • Бонуси 2 x недела
   • Брзи и сигурни плаќања
   • Казино со тема сурфање
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Бонуси 2 x недела
   • Брзи и сигурни плаќања
   • Казино со тема сурфање

   Најдобрите казино игри се достапни на SurfCasino ! Во однос на мобилните игри, SurfCasino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Dragon Tiger, Бинго, Покер со три карти, Блек Џек, Сик Бо , заедно со многу други. SurfCasino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . SurfCasino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   • Дарежливи бонуси
   • Брз и сигурен депозит и повлекување
   • Широк избор на игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дарежливи бонуси
   • Брз и сигурен депозит и повлекување
   • Широк избор на игри

   Казиното DLX е мобилна локација за игри лансирана во 2020 година за да ги импресионира играчите со брзина, едноставност и услуга. Казиното е легална платформа за игри лиценцирана и регулирана од Одборот за контрола на игри во Курасао. Тоа е подружница во целосна сопственост на Dama NV Ова мобилно казино има сеопфатно портфолио на игри што периодично се ажурира. Освен тоа, казиното има кориснички интерфејс кој е лесен за навигација.

   • Дарежливи бонус понуди
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • Брзо депозит и повлекување
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дарежливи бонус понуди
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • Брзо депозит и повлекување

   Casino Empire е онлајн казино платформа основана во 2018 година. Нуди сеопфатно лоби за игри од некои од врвните провајдери на софтвер во индустријата. Casino Empire работи под главната лиценца издадена од Владата на Курасао на Geomatic Marketing NV Callkey Systems Limited, подружница на Geomatic Marketing NV, ги надгледува сите операции на оваа платформа.

   • Бинго казино
   • Дарежливи бонус понуди
   • Прифаќа биткоин
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Бинго казино
   • Дарежливи бонус понуди
   • Прифаќа биткоин

   Најдобрите казино игри се достапни на Vegas Crest ! Во однос на мобилните игри, Vegas Crest ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Бинго, Слотови, Покер, Видео Покер, Pai Gow , заедно со многу други. Vegas Crest е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2014 . Vegas Crest изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   Show less...Прикажи повеќе
   • Дарежливи бонус понуди
   • Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
   • 3500+ игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дарежливи бонус понуди
   • Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
   • 3500+ игри

   Сол Казино е мобилна платформа за крипто-коцкање лансирана во 2019 година. Таа е во сопственост и управувана од Галактика НВ, казино оператор со бројни платформи за игри. Сол казиното поседува валидна лиценца за игри од Владата на Курасао што значи. Ова онлајн мобилно казино нуди импресивна библиотека на игри од познати провајдери на софтвер како што се Betsoft, Pragmatic Play и NetEnt. Sol Mobile Casino беше лансиран во 2019 година од Galaktika NV Угледот и популарноста на мобилното казино длабоко пораснаа со текот на годините поради неговите одлични услуги. Сол мобилното казино е добро упатено во игрите; затоа, многу сериозно ја сфаќа безбедноста на личните информации и финансиските трансакции на своите клиенти. Користи врвна технологија за шифрирање и најсовремени заштитни ѕидови за да ја постигне оваа цел. Со текот на годините, потроши многу време и напор во курирање на големото казино лоби со најдобрите игри од водечките развивачи во индустријата. Овој сеопфатен онлајн преглед за мобилен Sol Casino ќе ги нагласи клучните карактеристики кои му помагаат на Sol Casino да се истакне.

   • Ново казино
   • Плати N Играј за DE NL FI
   • 10% Cashback
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Ново казино
   • Плати N Играј за DE NL FI
   • 10% Cashback

   Casiqo Mobile Casino е нова мобилна платформа за казино основана во 2021 година. Тоа е дел од N1 Interactive Limited, со седиште во Валета, Малта. Casiko Mobile Casino работи под орган за игри на среќа на Малта, издаден на неговата матична компанија во 2018 година. Тоа е распространето меѓу играчите во Австрија, Канада, Филипините, Хрватска и Канада.

   • Пријателски на мобилниот телефон
   • 24/7 поддршка
   • Дарежливи бонуси
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Пријателски на мобилниот телефон
   • 24/7 поддршка
   • Дарежливи бонуси

   Најдобрите казино игри се достапни на Ocean Breeze ! Во однос на мобилните игри, Ocean Breeze ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Видео Покер, Кено, Бинго, Слотови, Крепс , заедно со многу други. Ocean Breeze е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . Ocean Breeze изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   До 1500 € + 150 бесплатни вртења
   • Широк опсег на слотови
   • Прифаќа крипто
   • Пријателски за мобилни телефони
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Широк опсег на слотови
   • Прифаќа крипто
   • Пријателски за мобилни телефони

   Најдобрите казино игри се достапни на Paripesa ! Во однос на мобилните игри, Paripesa ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Онлајн обложување, Фудбалско обложување, Мини Бакара, Покер, Слотови , заедно со многу други. Paripesa е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2021 . Paripesa изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   • Биткоин казино
   • Повеќе валута
   • Повеќејазичен
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Биткоин казино
   • Повеќе валута
   • Повеќејазичен

   Најдобрите казино игри се достапни на 7Bit Casino ! Во однос на мобилните игри, 7Bit Casino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Мајонг, Pai Gow, Dragon Tiger, Слотови, Крепс , заедно со многу други. 7Bit Casino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2014 . 7Bit Casino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   • Биткоин казино
   • Повеќе валута
   • Бонус кодови
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Биткоин казино
   • Повеќе валута
   • Бонус кодови

   Најдобрите казино игри се достапни на KatsuBet ! Во однос на мобилните игри, KatsuBet ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Рулет, Тексас Холдем, Dragon Tiger, Покер, Фудбалско обложување , заедно со многу други. KatsuBet е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . KatsuBet изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   • Играјте бесплатно слотови
   • Најдобрите провајдери
   • Високо испарливи слот игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Играјте бесплатно слотови
   • Најдобрите провајдери
   • Високо испарливи слот игри

   Vegadream е ново мобилно казино лансирано во 2021 година. Тоа е во сопственост и управувано од Gammix Limited, со Malta Gaming Authority (MGA) како орган за лиценцирање. Мобилното казино Vegadream содржи експанзивно казино лоби напојувано од огромни провајдери на софтвер. Исто така, поддржува повеќе начини на плаќање и јазици. Мобилното казино Vegadream е револуционерна платформа за коцкање лансирана во 2021 година. Нуди широк спектар на казино игри од бројни развивачи на софтвер. Како што сугерира името, Vegadream нуди врвни карактеристики за да го направи најсветло во плејадата на мобилни казина. Ги користи најновите безбедносни карактеристики за да обезбеди играчите да уживаат во безбеден и безбеден простор за игри. Мобилното казино Vegadream е лиценцирано и регулирано од Malta Gaming Authority, врвен и реномиран орган за игри.

   • Поддржани 10 јазици
   • Разновидност на плаќања
   • 24/7 поддршка
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Поддржани 10 јазици
   • Разновидност на плаќања
   • 24/7 поддршка

   Бумеранг е нова мобилна платформа за крипто игри, лансирана во 2020 година. Нуди огромна колекција на казино игри овозможени од преку 40 провајдери на софтвер. Мобилното казино Бумеранг е во сопственост и управувано од Rabidi NV, реномиран оператор на казино лиценциран според законите на Владата на Курасао. Тој е член на различни одговорни платформи за коцкање и нуди алатки за самоисклучување.

   • Достапни се дневни бонуси
   • Огромна библиотека за игри
   • Шема за ВИП и лојалност
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Достапни се дневни бонуси
   • Огромна библиотека за игри
   • Шема за ВИП и лојалност

   Најдобрите казино игри се достапни на Captain Spins ! Во однос на мобилните игри, Captain Spins ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Руми, Крепс, Казино Холдем, Бинго, Dream Catcher , заедно со многу други. Captain Spins е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2018 . Captain Spins изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   • Казино за спортско обложување
   • Широк спектар на софтвери
   • Високи бонуси
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Казино за спортско обложување
   • Широк спектар на софтвери
   • Високи бонуси

   TonyBet ги влече своите корени уште во 2003 година кога започна како OmniBet. Првично беше развиен за да им служи на потребите на естонската обложувачка заедница, но подоцна се прошири за да ги покрие ентузијастите на казино. Тој нуди обемна спортска книга и неверојатен избор на казино игри. Казиното TonyBet е лиценцирано и регулирано од Естонскиот даночен и царински одбор. Тоа е крипто-пријателски сајт кој поддржува популарни криптовалути. Естонија е една од најновите и најзабележителни земји за игри во нордиските и балтичките региони. Тој го легализираше копненото коцкање пред 26 години, додека коцкањето преку Интернет во Естонија штотуку беше регулирано во 2009 година. TonyBet е меѓу популарните дестинации за онлајн игри кои беа значајни на естонскиот пазар. Првично беше лансиран под името на брендот OmniBet во 2003 година. Подоцна беше купен од Antanas Guoga, популарно познат како Tony G и ребрендиран во TonyBet.

   • Вградена гејмификација
   • 24/7 разговор во живо
   • Брзи повлекувања
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Вградена гејмификација
   • 24/7 разговор во живо
   • Брзи повлекувања

   Најдобрите казино игри се достапни на Sportaza ! Во однос на мобилните игри, Sportaza ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Слотови, Сик Бо, Руми, Punto Banco, Покер со три карти , заедно со многу други. Sportaza е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2021 . Sportaza изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   • Одлични ВИП-промоции
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Одлични ВИП-промоции

   Најдобрите казино игри се достапни на Casino Midas ! Во однос на мобилните игри, Casino Midas ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Казино Холдем, Pai Gow, Крепс, Слотови, Видео Покер , заедно со многу други. Casino Midas е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2017 . Casino Midas изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   До 300 € + 10 бесплатни вртења
   • Брзи плаќања
   • Единствена ВИП програма
   • Најдобри студиа за игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брзи плаќања
   • Единствена ВИП програма
   • Најдобри студиа за игри

   Најдобрите казино игри се достапни на Arlequin Casino ! Во однос на мобилните игри, Arlequin Casino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Гребки, Покер, Dream Catcher, Кено, Карибски Студ , заедно со многу други. Arlequin Casino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2021 . Arlequin Casino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   До 1750 € + 300 бесплатни вртења
   • Сосема ново казино
   • Брзи повлекувања
   • Персонализиран бонус пакет за добредојде
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Сосема ново казино
   • Брзи повлекувања
   • Персонализиран бонус пакет за добредојде

   Најдобрите казино игри се достапни на Vasy Casino ! Во однос на мобилните игри, Vasy Casino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Рулет, Блек Џек, Флоп покер, Бакара, Тексас Холдем , заедно со многу други. Vasy Casino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2022 . Vasy Casino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

   Прикажи повеќе
   Show less
   Како да се игра онлајн кено

   Како да се игра онлајн кено

   Ако никогаш порано не сте играле кено онлајн, не грижете се. Ќе ви покажеме водич за тоа како можете да играте и да уживате во оваа игра. Прво, регистрирајте се на a мобилни казино сајт што нуди кено казино игри. Потоа можете да продолжите да пробате демо игра за да ги искористите вашите вештини.

   За да ја започнете онлајн играта со кено, избирате 20 броеви од опсегот помеѓу 1-80. Можете да ги изберете броевите онолку пати колку што сакате. Потоа треба да одлучите колку пари сакате да обложите по нерешено. Потоа обично се одржува онлајн извлекување на кено за да се одреди севкупниот победник.

   Како да се игра онлајн кено
   Правила за кено

   Правила за кено

   Правилата на кено се далеку од напорни. Неофитите можат да ги сфатат за кратко време. Ваквите правила го прават онлајн кено забавно и возбудливо мобилни казино игра за играње. И бидејќи е игра на среќа, можностите за победа се бескрајни. Некои основни правила се како што следува:

   • Плаќањата од онлајн игрите на кено се засноваат на проценти.
   • Играчите избираат од 1 и 20 броеви или точки од поле со 80 броеви.
   • Облози се обложуваат мали суми за маргинални приноси.
   • Изборот на повеќе слотови, иако скапи, ги зголемува шансите за улов.
   • Можете да играте безброј пати во краток период бидејќи се работи за брза игра.
   Правила за кено
   Keno Live

   Keno Live

   Неколку казино игри се забавни за играње со голема толпа. Во живо кено е една од овие игри. Вреди да се доживее играјќи го со пријателите. Го негуваа неколкумина онлајн лотарии кои одржуваат ждрепка во живо што може да го претворат вашето случајно коцкање во возбудливо социјално искуство.

   Во живо кено, можете да учествувате во редовно закажани онлајн извлекувања со пријателите или кои било други обложувања преку Интернет. Правилата се исти како и кај секоја друга игра со кено. Сепак, чувството е многу поинакво. Верзијата во живо се појавува побавно и постои можност да победите заедно со стотици или дури илјадници други гејмери.

   Keno Live
   Кено машини

   Кено машини

   Начинот на кој го играте традиционалното кено наспроти модерното кено е сосема поинаков. Онлајн мобилниот кено еволуираше и користи специјален софтвер за машини за лотарија. Традиционалното кено користи билети на физички автомати и бара да бидете физички присутни во казино.

   Бидејќи мобилната кено игра е на побарувачката, не е изненадувачки што многу системи за игри обезбедуваат опсег на софтвер за лотарија. Овој софтвер има различни графики и звучни ефекти за да ве воодушеви. Три од најдобрите софтвери за кено машини вклучуваат Fortune Keno, Keno Xperiment и Turbo Keno. Онлајн казина може да ги приспособат како што сакаат.

   Кено машини
   Кено бесплатно

   Кено бесплатно

   За новите играчи, па дури и за искусни гејмери, опцијата за играње кено без вистински пари е суштинска. Не можете да доживеете никакви загуби додека уживате во вашата омилена игра. Колку и да е возбудлива бесплатната варијанта на кено, таа обично нема карактеристики. Понекогаш може да бидете ограничени во однос на бројот на избори што треба да ги направите.

   И покрај недостатокот на многу опции во бесплатното кено, тоа треба да им се најде на новите гејмери. Играњето бесплатно кено ви овозможува да го добиете чувството на играта. Исто така, ви го дава потребното време да ги усовршите своите вештини. Потоа можете удобно да се обложувате со вистински пари откако ќе ја пробате бесплатната верзија.

   Кено бесплатно
   Кено со вистински пари

   Кено со вистински пари

   Коцкањето со пари треба да биде следната фаза по играњето бесплатно кено. Треба да започнете со мал буџет, а потоа да се зголемувате додека акумулирате победи. Малите обложувања ви овозможуваат да играте повеќе пати за да го зголемите вашиот субсидирам.

   Научете да се оддалечите откако ќе играте неколку игри. Има живот надвор од коцкањето. Концентрирајте се на играње помалку, но победнички кено игри. Иако тоа е чисто игра на среќа, колку повеќе игри играте, толку повеќе трошите. Неуспехот да победите после тоа ќе ве доведе во финансиска криза.

   Кено со вистински пари
   Историја на Кено

   Историја на Кено

   Кено првпат се играше пред повеќе од три илјади години во Кина за време на династијата Хан. Кинеските власти ја создадоа оваа игра како средство за собирање пари за финансирање војна. Гулабите беа средствата што доставуваа победнички броеви во различни кинески градови. Мораше да чекаш гулаб да ти ја знае судбината.

   Кено беше запознаен со Соединетите држави од кинески имигранти. Имигрантите биле толку импресионирани и зависни од тоа што не можеле да живеат без него. Физичките казина наскоро го адаптираа кено. Како едноставна игра на среќа, таа се покажа популарна и привлече повеќе луѓе. Појавата на Интернет дополнително ја еволуираше играта до нејзината онлајн верзија.

   Историја на Кено

   Најнови вести

   Совети за максимизирање на шансите
   2020-11-18

   Совети за максимизирање на шансите

   Без разлика дали сакате да играте мобилен телефон рулет, блек џек, слотови или кено , сигурно ќе го изгубите поголемиот дел од времето. Но, не дозволувајте тоа да ги намали вашите победнички надежи бидејќи губењето е забавниот дел од играта. Значи, наместо да се чувствувате лошо кога губите, зошто да не се обидете да ги подобрите вештините за играње? Подолу се неколку испробани и проверени совети кои ќе ви помогнат да ги максимизирате шансите мобилни казино апликации.