Казино Холдем

Измислен во 2000 година од Стивен Ау-Јуенг, Казино Холдем е коцкарска игра во казино што се игра во главните казина во живо ширум светот. По официјалната лиценца за игра од ОК во 2007 година, играта стана сè попопуларна. Денес, има илјадници онлајн игри Casino Holdem за играње на мобилни гејмери.

Мобилното казино Холдем е организирано од крупие, така што клиентите на казиното можат да играат во главните казино игри. Играта е полна со возбуда бидејќи е тешко да се предвиди исходот. Судбината на секоја рака се решава врз основа на низата од 7 карти, вклучувајќи 2 карти во едната рака и пет карти на одборот.

Казино Холдем
Како да се игра Казино Холдем

Како да се игра Казино Холдем

Главната цел на Casino Holdem е да им помогне на играчите да избегнат совпаѓање со други играчи и наместо тоа да играат наспроти куќата. Овде има само еден натпреварувач и однапред дефинирани правила за поврзување на гејмерот и можна победа. Нема потреба да ги проучувате другите играчи или да користите паметни тактики за да го подигнете садот.

За да започнете, потребна е само брза интернет конекција, уреди со можност за интернет и храброст да се јавите или преклопите кога е потребно. Човек може да се обложи колку што сака малку или високо, и нема брзање за износот што треба да се обложи во играта.

Кога се поврзани, играчите треба да направат анте облог. Ова е принуден облог, кој од играчите се бара да го стават пред секој пад. Може да се стави и спореден облог што ќе се додаде на принудниот облог. Кога тоа е направено, на играчите и на дилерите им е дозволено да држат по две карти.

Дилерот потоа ќе се справи со три карти свртени на масата. Во овој момент, играчот може да избере или да повика или да ги свитка своите картички. Ако сакаат да се јават, од нив ќе се бара да стават облог што е двојно поголем од нивниот анте облог.

Како да се игра Казино Холдем
Правила за казино Холдем

Правила за казино Холдем

Правилата за Casino Holdem се сосема слични на правилата за покерот Texas Holdem. Сепак, на Casino Holdem играчите не се совпаѓаат со други играчи и тие ќе се натпреваруваат само да ги победат дилерите. Има многу веб-базирани и офлајн опции за Casino Holdem за играчите да се препуштат.

Секоја игри на Casino Holdem се одржува со редовната палуба со 52 карти. Задолжително е да се направи анте облог, но може да се избере дали да се стави страничен облог, исто така познат како странични облози ААА. На дилерот му е дозволено да подели уште две карти на таблата доколку се јават еден или повеќе играчи.

Главната цел на играта е да ги избере најдобрите пет карти од двете поделени карти и петте карти на таблата. За да освоите картички на играчот вообичаено се споредуваат со картите на дилерот. Во суштина, дилерот мора да постигне квалитетен пар од 4 или повисоко за да се квалификува.

На секој натпревар има четири главни исходи. Прво, дилерот може да не се квалификува, а анте облогот се плаќа според закажаната табела за плаќање. Второ, дилерот може да се квалификува, но играчот добива подобра рака. Трето, дилерот може да се квалификува, а играчот добива еднаква рака, и на крај, играчот може да добие и послаба рака.

Правила за казино Холдем
Казино Холдем стратегија

Казино Холдем стратегија

Како и секоја друга покер игра, Casino Holdem не е лесно да се планира победа. Играта се заснова на среќа и преземање ризик. Не постои директна стратегија што луѓето ја користат за да бидат понапред од дилерот, за разлика од Texas Holdem Poker. Овде, треба само да се обложите, да упатите повик или преклопете, и да победите или изгубите врз основа на исходот од натпреварот.

Главната одлука, сепак, се заснова на комбинацијата од 7 карти донесена откако ќе се поделат сите карти. На играчите им се препорачува да го направат својот избор врз основа на двете достапни картички при рака и трите претходно поделени карти на таблата.

Постојат многу компјутерски програми кои се дизајнирани да прават пресметки и да ја предвидат точната игра за која било одредена рака. Меѓутоа, бидејќи сите картички се дадени по случаен избор, тешко е да се претпостави точноста на овие апликации. Ова е причината зошто на играчите им се препорачува да ги следат своите инстинкти наместо да се потпираат на други луѓе.

Кога играчот ќе види дека има поголеми шанси за победа, може да се јави и да победи високо. Сепак, треба да се започне со ниски плати пред да се прават облози од високата класа. Ако шансите за освојување на влог се мали, тогаш се препорачува да се преклопите и да се избегнат загубите.

Казино Холдем стратегија
Казино Холдем бесплатно

Казино Холдем бесплатно

За играчите кои ја бараат прекрасната игра на Casino Holden без да ризикуваат пари, поддршката за Casino Holdem Free нуди прекрасна можност за нив да се препуштат на играта. Секој може да започне од целиот свет и му треба само квалитетен интернет или апликации за игри со Casino Holdem.

Постојат многу платформи за онлајн казино низ мрежата кои поддржуваат бесплатни игри на Casino Holdem. Всушност, повеќето од овие брендови ќе им препорачаат на играчите да започнат со разбирање на играта пред да се препуштат на игрите со вистински пари. Овде, може да се прават огромни облози, да се ризикуваат сите свои кредити без да се загубат пари во платформата.

Казино Холдем бесплатно
Казино Холдем со вистински пари

Казино Холдем со вистински пари

Откако ќе ја совладаат играта, играчите можат да се надополнат за да играат игри на Casino Holdem со вистински пари. Овие игри се повозбудливи бидејќи има вистински пари што треба да се добијат или изгубат во игрите. Повеќето играчи ги претпочитаат игрите на Live Casino Holdem бидејќи можат да се вклучат со дилери и да видат други добивки.

Сепак, додека се препуштате на вистински пари Casino Holdem, мудро е да останете фокусирани и да играте одговорно. Треба да се ставаат мали облози додека не се запознаат со правилата на играта, шансите и ризиците. Тие треба да постават буџети за загуби и да си заминат кога загубите ќе ги надминат нивните граници. Тоа е причината зошто не треба да се игра кога е пијан.

Казино Холдем со вистински пари
Историја на Казино Холдем

Историја на Казино Холдем

Casino Holdem е основан во 1990-тите од Стивен Ау-Јуенг. Тоа беше алатка дизајнирана да му помогне на својот партнер да тренира пред покер игрите во Тексас Холдем. Набргу потоа, играта стана омилена куќа за игри и беше основана во 2000 година. Оттогаш, играта се прошири во земји како Јужна Африка, Русија и Египет.

Отпрвин, во 2001 година, играта се играше на големи светски гејмерски изложби. На пример, еден натпревар се одржа во Ерлс Корт во ОК во 2002 година. Денес играта е раширена низ целиот свет и е прикажана на многу мобилни уреди, десктоп компјутери и се игра во живо на големите веб-локации.

Историја на Казино Холдем