Идни проекции за мобилни казино игри

Игри

2021-10-18

Ethan Tremblay

Пред само неколку години, никој не можеше да ги замисли изгледите на играње мобилни казино игри како рулет, бакара, слот машини и многу повеќе. Но, благодарение на интернет технологијата и Android и iOS, работите изгледаат прилично убаво за мобилните казино играчи таму.

Идни проекции за мобилни казино игри

Значи, прочитајте за да дознаете неколку работи за еволуцијата на растечката индустрија за мобилни казино. Оваа статија, исто така, разговара за некои идни предвидувања за индустријата.

Историја на мобилни казина

Мобилната казино индустрија несомнено измина долг пат. Датира од 1996 година кога InterCasino ја отвори првата страница за коцкање, популарна веб-страница за коцкање денес. Сепак, Microgaming го оспорува овој факт, тврдејќи дека го лансира првиот сајт за коцкање во 1994 година.

Како и да е, во 2003 година се појави првото мобилно место за коцкање во ОК од страна на Мобилната лотарија. Потоа, работите се свртеа на подобро во 2007 година, кога првиот iPhone беше лансиран со Android една година подоцна.

Во меѓувреме, овие мобилни платформи засекогаш ја револуционизираа казино индустријата. Google Play Store (Android Market тогаш) беше примарен дистрибутер на апликации за коцкање бидејќи беше достапен преку кој било уред со Android.

За жал, по ажурирањето на политиката во 2013 година, Google одлучи да ги забрани сите апликации за коцкање со вистински пари од Play Store. Но, додека Apple сè уште дозволи дистрибуција на домашни апликации за коцкање на својата App Store, овие уреди останаа недостапни за повеќето „просечни“ играчи.

Сегашната состојба на мобилните казина

Првите мобилни казино играчи ќе потврдат дека сајтовите и игрите тогаш биле слаби. Програмерите користеа застарени програмски јазици како Objective-C и OpenGL.

Исто така, процесорите на мобилните телефони беа прилично бавни, при што најдобриот интернет не ги подобруваше работите. Накратко, ниту еден сериозен играч не би сакал да игра во мобилно казино наместо на десктоп.

Но, денес, програмските јазици како што се HTML5, HTML, Swift, CSS и JavaScript создаваат висококвалитетни мобилни игри со повеќе платформи.

Исто така, мобилните телефони се неизмерно подобрени во однос на брзината на обработка, квалитетот на приказот и севкупните перформанси. А да не зборуваме за неодамна претставената 5G мрежа, која е побрза од повеќето Wi-Fi мрежи.

Покрај овие поволности, Google започна да дозволува дистрибуција на апликации за коцкање на Play Store во 2017 година. Сепак, ова беше само во ОК, Ирска и Франција. Но, во март оваа година, компанијата дозволи уште 15 земји, а други да следат.

Значи, што ќе се случи ако не можете да ја преземете омилената мобилна апликација за казино на Play Store? Повеќето казина им дозволуваат на играчите да преземаат апликации за АПК директно од нивната веб-локација или од трети лица дистрибутери. Само внимавајте да не преземете од погрешна страница.

Иднината на мобилните казина

Популарноста на мобилните казина и мобилните игри, воопшто, ќе се зголеми уште повеќе. Во моментов, паметните телефони и таблетите можат да се пофалат со моќни процесори и единици за графичка обработка кои го прават игрите лесно. Дури може да се каже дека паметните телефони од високата класа се помоќни од „просечните“ компјутери.

Дополнително, индустријата за онлајн коцкање станува побезбедна и поширока. Во Европа, на пример, повеќе земји ги разгледуваат своите закони за коцкање за да го вклучат и онлајн игрите. Целта е да се направи онлајн коцкањето попрофитабилно за владите и операторите додека на играчите им се дава безбедна платформа полна со опции за игри.

Конечно, мобилните казина и игри никнуваат насекаде. Помина времето кога Microgaming и Evolution доминираа на сцената. Денес, новите компании како Betsoft, Playtech, Yggdrasil и Pragmatic Play нудат подеднакво одлична содржина за играње. И не заборавајте да го чувате тука најдобрите мобилни казино осврти.

Заклучок

Сè на сè, мобилното коцкање ја држи иднината на онлајн казината. Покрај оптимизирањето на нивните игри за мобилни телефони, операторите на онлајн казино масовно создаваат и мобилни апликации. Затоа, подгответе се за уште поизвонредно искуство со мобилни игри.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости