Каков бинго играч сте вие?

Бинго

2022-02-17

Eddy Cheung

Играњето мобилни бинго е многу забавно и бара многу малку вештина бидејќи играта се заснова на среќа и шанса. Сепак, ова не го спречува бинго играчот да прифати одреден стил со цел да ја подобри својата игра, да освои поголеми награди и да се забавува повеќе надвор од играта.

Каков бинго играч сте вие?

Правилата на бинго се разликуваат од игра до игра, но целокупниот концепт е едноставен: исфрлете ги наведените броеви на вашата картичка и, ако завршите линија или целосна куќа, ќе победите.

Некои играчи сакаат игри со голем џекпот, додека други уживаат во социјалното бинго. Во зависност од играта, може да има бонус кругови или дополнителни награди, како и функција за разговор во живо каде што може да се дружите со пријателите.

Без оглед на играта што ќе одберете да ја играте, некоја компонента на вашата личност веројатно ќе ве привлече кон неа. Значи, ајде да погледнеме во четири различни видови бинго играчи, како и неколку совети за бинго кои ќе ви помогнат да дознаете каков вид на бинго играч сте.

Собирачот на билети

Кога играте мобилно бинго, мора да купите билет за да учествувате во играта. Еден тикет ќе биде преполн со случајни цифри, а ако го завршите пред некој друг, тоа се брои како победа.

Некои играчи одлучуваат да играат со еден билет, но други би купиле оџак за игра. Купувањето повеќе тикети ги зголемува шансите да освоите награди, но не и шансите да го освоите џекпотот во споредба со вашиот облог.

Сепак, да се биде чувар на билети е идеален ако уживате да имате редовни добивки на вашата сметка.

Социјалниот играч

Некои бинго игри имаат повеќе социјални аспекти од другите. Ако уживате во друштвените игри, проверете ја опцијата за разговор во живо за бинго игра пред да купите билет.

На овој начин, можете да останете во играта и да разговарате со други играчи цела ноќ. Разговорот во живо е одличен начин да запознавате нови луѓе, да поставувате прашања и едноставно да го поминете времето.

Социјалните гејмери обично се помалку загрижени за заработка на големи суми пари и повеќе се грижат за доброто време. Некои од најголемите светски ентузијасти за бинго, сепак, започнаа како социјални играчи - без разлика дали се онлајн или во сала за бинго.

Бркачот на џекпот

Кога станува збор за големината на џекпот, постојат многу видови бинго игри. Огромното мнозинство ќе ви даде поголема исплата ако купите поскап билет. Сепак, бркањето огромни награди може да биде тешко ако имате ограничен буџет.

Решението е да играте игри со ниска плата и мали шанси и да се надевате на најдоброто. Бинго игрите вообичаено ги објавуваат своите награди за секој што ќе добие комплетна куќа, така што можете прелистајте околу мобилни казино пакет за да видите кој е идеален за вас.

Запомнете дека некои џекпот може да достигнат стотици фунти, додека билетите може да чинат само десет пени. Додуша, шансите да го освоите џекпотот се намалени - но штом ќе ја почувствувате играта и можеби ќе го зголемите вашиот буџет, можеби ќе бидете во подобра позиција да ги насочите повторливите џекпот.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости