Држави

Мобилното коцкање се здоби со популарност во последниве години. Во денешно време, коцкањето на телефон е еден од најпреферираните начини на коцкање за обожавателите ширум светот.

При изборот на доверлива мобилна апликација за казино, важно е казиното да е лиценцирано и безбедно.

Една од причините зошто казиното избира да ги наведе земјите е да покаже кои земји се ограничени, а кои не се.

Допрете на вашата земја за да видите кои казина за мобилни телефони со најдобра оцена се достапни таму.

Држави
Грција
gr flag

Грција

Сите категории на казино игри во Грција моментално се достапни во формат за мобилна игра во Грција. Поголемиот дел од играта се води на странски платформи, но сепак, тие го обезбедуваат најдоброто корисничко искуство на своите играчи. Така, грчките играчи можат да уживаат во овие игри насекаде, и во движење, веднаш штом имаат стабилна интернет конекција.

Прикажи повеќе..
Соединети Држави

Мобилни казино игри во Соединетите Американски Држави драстично се зголемија со текот на годините. Различни спортски книги во регионот нудат услуги за слотови и за национални и за меѓународни гејмери. Удобноста што доаѓа со мобилните игри е причината поради која повеќето играчи од целиот регион претпочитаат мобилни казина наместо копнените.

Прикажи повеќе..
Албанија

Албанија е мала земја на југоисточниот дел на Европа, граничи со Црна Гора, Косово, Грција и Македонија. Порано комунистичка земја, Албанија се опорави економски во последниве години и моментално е кандидат за членство во ЕУ. Албанија е официјално секуларна нација, иако над 58% од населението се идентификуваат како муслимани.

Прикажи повеќе..
Бугарија

Бугарија е во југоисточна Европа и од 2007 година е членка на Европската унија. Претходно комунистичка нација, до револуциите од 1989 година, Бугарија сега има пазарна економија која е релативно слаба, наспроти остатокот од Западна Европа.

Прикажи повеќе..
Обединето Кралство

Бројни казино сајтови нудат мобилни казино услуги и на Британците и на домородните жители. 

Прикажи повеќе..
Србија

Сместена на спојот на Југоисточна и Централна Европа, Србија е земја на Балканскиот Полуостров. Од 1920-тите Србија беше дел од Југославија. Во 2006 година, земјата постигна независност и стана суверена држава. Проценетото население на Србија од 2020 година е речиси седум милиони, составено од етнички групи, вклучувајќи Срби, Унгарци и Роми.

Прикажи повеќе..
Франција

Се верува дека мобилните игри се дел од иднината на онлајн казината во Франција. До 2024 година, бројот на корисници на мобилни телефони во земјата се очекува да достигне околу 50 милиони. Тоа е пораст од 5 милиони во споредба со бројот на корисници во 2018 година.

Прикажи повеќе..
Земји со нула даноци за коцкање на добивки од играчи
2021-02-25

Земји со нула даноци за коцкање на добивки од играчи

Коцкањето е популарна форма на забавна активност веќе многу векови. Некои луѓе дури одлучуваат да се занимаваат со професионално обложување за да платат лични сметки. Но, додека властите ширум светот се обидуваат да ги регулираат активностите за коцкање, некои воведоа големи даноци за добивките на играчите. Сепак, постојат некои држави каде што добивките не се оданочуваат. Подолу е листа на такви земји.