Водичи за игрите

January 3, 2023

Водич за почетници за мобилни казино за почетници

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Мобилното коцкање е возбудлива перспектива за повеќето луѓе овие денови. Играњето мобилни казино игри е супер погодно, бидејќи само треба да ја вклучите апликацијата за казино за да ја сфатите акцијата. Но, играњето казино игри за прв пат може да биде застрашувачко. Играчите мора да вежбаат должно внимание за да се осигураат дека уживаат во забавно, безбедно и наградувачко искуство. Затоа треба да продолжите да ја читате оваа статија.

Водич за почетници за мобилни казино за почетници

Изберете апликација за мобилни казино внимателно

Придружете се на најдобрите мобилни казино апликации за забавно и безбедно казино искуство. За почетник, ова може да изгледа како директен избор за избор на апликација лиценцирана во земји како Обединетото Кралство, САД, Канада итн. Но, безбедноста на онлајн казиното повлекува повеќе од само лиценцирање. Казиното мора да користи SSL шифрирање за да ги заштити податоците на играчот како идентификациски број, број на картичка и адреса. Позитивната репутација меѓу играчите е исто така неопходна.

По пронаоѓањето на а реномирана мобилна страница за коцкање, разгледајте ја библиотеката со игри за да се уверите дека е доволно голема за да ја задоволи вашата жед за коцкање. Некои казина можат да понудат илјадници слот машини, но само неколку онлајн игри на маса. Погрижете се библиотеката да биде избалансирана со доволно игри на маса и онлајн слотови. И уште нешто, апликацијата за казино треба да понуди реално искуство со игри со казино игри во живо. 

Подгответе сметка за коцкање

Сакале или не, ова е најдобриот совет за коцкање за оној што прв патува со онлајн казино игри. Јавна тајна е дека играчите никогаш не смеат да се коцкаат со пари што не можат да си дозволат да ги загубат. Резултатите од казино игрите ги одредува среќата, без разлика на стратегијата. Поради оваа причина, не играјте казино игри со готовина за критични трошоци како храна, здравствено осигурување, сметки за комунални услуги, школски такси и друго.

Но, што понатаму по одвојувањето пари за коцкање? Препорачливо е да се подели мачето за коцкање на помали дневни, неделни или месечни единици. На пример, поделете буџет од 700 долари на седум еднакви дневни буџети ако играте дневно. Секогаш престанувајте да играте откако ќе го исцрпите буџетот од 100 долари. На овој начин, ќе се коцкате во рамките на вашите финансиски граници.

Во меѓувреме, имајте ограничување за стоп-загуба, особено ако сте високо-ролер. Секогаш покажувајте го белото знаме откако ќе изгубите одреден процент од вашиот дневен буџет, како 50% или 70%. Ова е често знак да се обиде следниот ден. Исто така, прекинете ја играта откако ќе додадете слична стапка на вашиот буџет. Запомнете, секогаш е најдобро да застанете додека сте уште напред, и коцкајте одговорно.

Искористете ги Freebies

Конкуренцијата е остра во индустријата за онлајн коцкање. Дури и најдобрите мобилни казина никогаш не се сигурни за нивното прво место како подобро и понови онлајн казина лансирање секојдневно. Така, за да се спречи конкуренцијата од новите веб-локации или да се отстранат искусни ветерани, казината им нудат на играчите бонуси и промоции. На најчестите мобилни онлајн казино промоции вклучуваат бонуси за депозит, бонуси без депозит, бесплатни вртења и враќање на готовина.

Учењето како функционираат овие бесплатни кредити за казино е исто така критично за нов играч. На пример, играчите мора да направат минимален депозит за да се квалификуваат за бонусот за депозит. Од друга страна, новите играчи можат да бараат награда без депозит без задолжително да депонираат ништо. Некои казина исто така може да фрлат неколку бесплатни вртења во вашиот бонус пакет за добредојде. 

Но, пред да побарате бонус, прочитајте ги и разберете ги условите. Речиси сите бонуси имаат барања за обложување, што е бројот на пати да се игра со помош на парите од бонусот пред да се повлече каква било добивка. Значи, барањата за обложување треба да бидат остварливи, по можност под 30x. Други услови за бонус вклучуваат датум на истекување, ограничувања за облози и квалификациски игри. 

Внимавајте на работ на куќата

Дали знаете зошто велат „куќата секогаш победува“ во онлајн коцкањето? Куќниот раб е заеднички именител во сите мобилни казино игри. Тоа е процент од износот што го зема куќата од секој облог од 100 монети што го правите. На пример, казино игра со 2% раб на куќата значи дека играчите ќе изгубат 2 монети на секои 100 што ќе ги обложуваат. Ова очигледно значи дека долниот дел од куќата е подобар за вашето целокупно искуство со коцкање.

Сè уште не разбирате како работ на куќата влијае на играта? Претпоставувајќи дека ќе отворите слот со раб на куќата од 2% и ќе играте во просек од 500 вртења на час. Ако секое вртење чини 1,00 $, вашата просечна загуба на час ќе биде 10 $ (2% x 500 вртења x 1 $). Очигледниот заклучок овде е дека повисокиот раб на куќата значи позначајни загуби на час, ограничувајќи ги вашите шанси за победа на долг рок.

Но, работ на куќата не е толку „злобен“ како што многу луѓе би сакале да верувате. Овој процент му гарантира на казиното намалување на крајот од сесијата. Затоа казината никогаш нема да наместат игри или нема да пропаднат, дури и ако сите играчи освојат џекпот во ист ден. Но, сепак, не му ги давајте на казиното вашите тешко заработени пари со играње игри со небесно висока куќа. 

Изберете ги игрите Внимателно

Мобилни казино игри не се сите исти. Некои се едноставни за играње, додека други бараат малку учење за совладување. За почетник, автоматите за игри на среќа се атрактивни бидејќи им треба малку или никакво знаење за играње. Изберете игра и допрете го копчето „спин“ за да се совпаднат симболите и да добиете исплата. Но, имајте во предвид дека повеќето слотови ретко нудат RTP стапки од повеќе од 97%, што е еквивалентно на работ на куќата од 3%. 

Друга игра за почетници е рулет. Во оваа игра, играчите предвидуваат дека топката од рулет ќе застане на одреден број, боја или тип на број. На пример, гејмерите можат да предвидат дека топката ќе застане на бројот 35 и ќе освојат исплати 35:1. Или можете да добиете исплата 1:1 со надворешни облози како непарни/парни и високи/ниски, иако шансите да го постигнете овој облог се речиси 50%. Но, секогаш играјте на европското или француското тркало над американската верзија за да уживате во пониските стапки на куќата. 

Но, бидејќи рулетот и слот-машините главно се базираат на среќа, играчите можат да ги заострат своите вештини за блек џек и да го намалат работ на куќата до 0,50%. Останатите играчи на играта можат да ја намалат предноста на куќата е покер, иако на почетниците оваа игра со карти може да им биде малку поразителна. Во блек џек, треба само да го победите дилерот до 21 за да победите во рундата и да изгубите ако вредноста на вашата рака надмине 21. 

Создадете стратегија за коцкање

Стратегијата е совршеното оружје кое играчите на мобилните казино можат да го имаат против куќата. За жал, не можете да користите стратегија во игри како слотови, бинго и гребење. Но, кога станува збор за покер и блек џек, вештината е „кралот“. Играчите на Блек Џек можат да се удвојат во одредени ситуации за да ги подобрат своите шанси за победа. Покер играчите можат да научат да превиткуваат, подигаат, повторно подигаат и така натаму. Има и многу „измамници“ на интернет кои ќе ви помогнат да играте како професионалец. 

Играчите исто така можат да користат системи за обложување додека играат облози со парни пари во игра на зарове, блек џек и рулет. Иако овие системи не мора да го намалуваат работ на куќата, тие им помагаат на играчите да практикуваат правилно управување со субсидирам. Одличен пример е системот Martingale, кој бара од играчите да ја удвојат големината на влогот по загубата. Иако ова може да бара голема субсидирам, ќе вратите сè со една победа.

Обидете се со игри во казино во живо

Многу почетници се плашат да влезат во живата дилер соба. Но, немојте да ги обвинувате затоа што можноста да играте против добро обучен дилер може да биде застрашувачка за секого. Во стратешките мобилни казино игри како што се блек џек и покер, играчите мора да донесат брзи и добро осмислени одлуки за да го поднесат дилерот во живо на казино. И без да заборавите дека не можете да играте казино игри во живо користејќи бонуси и промоции. 

Но, сите овие стравови се неосновани бидејќи ги имате сите шанси да го победите дилерот. Во игрите засновани на среќа како бакара, рулет и Сик Бо, вашите шанси за победа се речиси исти како и дилерот. Исто така, многу игри на онлајн казино во живо може да се играат за само 0,10 долари и дури 20.000 долари. Накратко, овие игри се совршени за сите буџетски големини.

Исто така, вреди да се напомене дека игрите во казино во живо имаат некои од највисоките исплати во индустријата. На пример, највисоката победа за Crazy Time и Monopoly се прикажува во живо од Еволуција игри е 500.000 долари. Не грижете се бидејќи дилерот во живо ќе ве води ако првпат играте наслови во живо. 

Забавувај се

Сè друго дискутирано во овој водич ќе ве врати да се забавувате. Никогаш не давајте си огромни победнички очекувања додека играте мобилни казино игри. Како што беше кажано претходно, казино игрите се дизајнирани да му дадат предност на казиното во секој облог што го правите. И запомнете дека дури и 0,10% хаус предност во покер или блек џек е доволен за да ве натера да изгубите на долг рок.

Затоа, препорачливо е да играте рано и агресивно пред да ве стигне работ на куќата. Но, бидејќи ништо не е сигурно за коцкањето, имајте банкарска сметка и имајте го времето од вашиот живот. Ваш може да биде случајот со легендарниот британски војник Џон Хејвуд, кој освои 17,87 милиони евра во 2015 година додека ја играше Мега Мула од Microgaming. Ве молиме дознајте за писателот дали тој сè уште го вози жолтиот Bentley Continental GT.

Завршни зборови

Играњето казино игри за прв пат никогаш не треба да биде застрашувачко искуство. Откако ќе добиете субсидирам, пронајдете го вистинското онлајн казино и уживајте во игрите. Но, најважно е да играте игри за забава и ништо друго. Запомнете, тоа не е работа со полно работно време.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести