Вести

July 13, 2023

Yggdrasil се здружува со Thunderbolt Gaming за да ги ослободи Маите водопади

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Yggdrasil Gaming ја објави својата нова титула YG Masters, Mayan Waterfalls. Ова е првиот слот за мобилен од неговото придружно студио, Thunderbolt Gaming.

Yggdrasil се здружува со Thunderbolt Gaming за да ги ослободи Маите водопади

Оваа игра ги зема играчите да бараат големи победи во древен храм на Маите среде густа џунгла. Нуди две фази на бесплатно вртење, пар бонус тркала и опција за купување бонус. Водопадите на Маите нудат многу шанси за победа, со четири различни прогресивни кутии кои можат да се наполнат кога ќе слетаат топчиња во главната игра. Кога играчите ќе ја активираат бонус играта, напредокот ќе се префрли на возбудливата бонус одлика Ancient Wheel.

Со собирање на три од симболите на бонусните топчиња, може да се отклучи античкото тркало на рулет, носејќи ги играчите во двете фази на бесплатно вртење.

Во првиот режим, ќе добиете осум бесплатни вртења на ексклузивни макари, каде што симболот на растечката месечина активира еден од четирите агли кои ја формираат мрежата. Втората фаза на бесплатно центрифугирање ќе започне ако ги активирате сите четири агли.

Во меѓувреме, симболот на полна месечина може да ги активира четирите агли на ролната, дозволувајќи им на гејмерите на најдобрите казино апликации да го врти тркалото на полна месечина. Овде можете да ги освоите следниве работи:

  • Бонус за бесплатни вртења
  • Мултипликатори на облози кои достигнуваат до 20x
  • Диви

Кога ќе се појави симболот за водопад, каскаден водопад ќе ги прекрие ролните на играта и ќе се трансформира во диви симбол.

Ова мобилна казино игра е забележителен затоа што е првиот наслов за Thunderbolt Gaming во рамките на партнерството на YG Masters. Што се однесува до Yggdrasil Gaming, тој означува еден од многуте неодамнешни мобилни слотови, вклучувајќи Јазовец рудари и Тандерхок.

Мекгинли, главен директор за игри на Yggdrasil, изјави:

„Фантастично е да се види Thunderbolt како го лансираше својот дебитантски наслов како партнер на YG Masters, а Mayan Waterfalls е одлична игра за да се запознае студиото со нашите оператори партнери и нивните играчи. Бонусните функции на повеќе нивоа, прогресијата во играта и уникатната графика навистина обезбедуваат оваа игра се издвојува, што ја прави фантастичен додаток на нашето популарно портфолио на YG Masters."

Пол Малт, шеф на игри во Thunderbolt Gaming, додаде:

„Развивање на водопадите на Маите заедно со Игдрасил е фантастична пресвртница за нас и не можевме да бидеме позадоволни од резултатот. Работевме напорно за да го создадеме овој наслов и Yggdrasil ни ги даде сите алатки потребни за да го направиме овој голем хит. Преку нивната широка дистрибутивна мрежа, брзо ќе допреме до играчите во клучните региони и ќе ги запознаеме со забавата и возбудата што ги нудиме“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести