Yggdrasil и ReePlay партнерот ќе го објават Big Bucks Buffalo GigaBlox

Вести

2023-03-22

Benard Maumo

На 23 март 2023 година, Yggdrasil, популарната компанија iGaming, го објави дебито на слот-играта Big Bucks Buffalo GigaBlox. Играта е создадена во партнерство со ReelPlay, со наградни бесплатни вртења со симболи на Mega Coin. 

Yggdrasil и ReePlay партнерот ќе го објават Big Bucks Buffalo GigaBlox

GigaBlox, препознатливиот Game Engagement Mechanic (GEM) на Yggdrasil и бонусните вртења со симболи за мега монети се главните атракции во оваа игра. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да ја фатат максималната награда од 8.737x во овој слот со тема Дивиот Запад.

Со GigaBlox, играчите можат да слетуваат симболи 2x2 и 4x4 на ролните при секое вртење. Овие симболи можат да ги сместат Wilds и scatters. Одговор за Bonus Respin кога најмалку шест симболи со расфрлани монети се појавуваат на макари, обезбедувајќи три бонус круга. Дополнително, секој дополнителен симбол на монета што го собираат играчите вреди од 1x до 1000x.

Ако монетите се спојат во блок од најмалку 2x2, тие ќе формираат мега паричка. Оваа монета со супер големина има множител двојно повеќе од вкупниот број на сите множителски вредности на симболите што ја создале.

Како што се очекуваше на слотови од Играње Yggdrasil, играчите можат да ја искористат функцијата Купи бонус, носејќи ги директно во круговите на бонус со активирана мега монета.

Официјални изјави

Стјуарт МекКарти, раководител на производи и програми во Yggdrasil, го пофали ReelPlay за развивање солидна врска со YG Masters во последните неколку години. Тој рече дека компанијата е воодушевена што открива уште еден исклучителен слот со време тестирана тема и уникатната GigaBlox GEM функција која им нуди на играчите шанса да освојат огромни награди.

Извршниот директор на ReelPlay, Дејвид Џонсон, изјави дека студиото за игри со задоволство го претставува Big Bucks Buffalo GigaBlox, игра која ги содржи сите класични атрибути на ReelPlay. Тој додаде дека се уверени дека оваа најнова титула на YG Masters ќе биде успешна и за играчите и за мобилни казино апликации.

GATI, водечката технологија на Yggdrasil, е движечката сила зад Big Bucks Buffalo GigaBlox. Оваа технологија им обезбедува на партнерите на Yggdrasil подготвен комплет алатки за развој во согласност со регулативата за брзо креирање и ширење на врвна содржина.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести