Вести

March 22, 2023

Yggdrasil и ReePlay партнерот ќе го објават Big Bucks Buffalo GigaBlox

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

На 23 март 2023 година, Yggdrasil, популарната компанија iGaming, го објави дебито на слот-играта Big Bucks Buffalo GigaBlox. Играта е создадена во партнерство со ReelPlay, со наградни бесплатни вртења со симболи на Mega Coin. 

Yggdrasil и ReePlay партнерот ќе го објават Big Bucks Buffalo GigaBlox

GigaBlox, препознатливиот Game Engagement Mechanic (GEM) на Yggdrasil и бонусните вртења со симболи за мега монети се главните атракции во оваа игра. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да ја фатат максималната награда од 8.737x во овој слот со тема Дивиот Запад.

Со GigaBlox, играчите можат да слетуваат симболи 2x2 и 4x4 на ролните при секое вртење. Овие симболи можат да ги сместат Wilds и scatters. Одговор за Bonus Respin кога најмалку шест симболи со расфрлани монети се појавуваат на макари, обезбедувајќи три бонус круга. Дополнително, секој дополнителен симбол на монета што го собираат играчите вреди од 1x до 1000x.

Ако монетите се спојат во блок од најмалку 2x2, тие ќе формираат мега паричка. Оваа монета со супер големина има множител двојно повеќе од вкупниот број на сите множителски вредности на симболите што ја создале.

Како што се очекуваше на слотови од Играње Yggdrasil, играчите можат да ја искористат функцијата Купи бонус, носејќи ги директно во круговите на бонус со активирана мега монета.

Официјални изјави

Стјуарт МекКарти, раководител на производи и програми во Yggdrasil, го пофали ReelPlay за развивање солидна врска со YG Masters во последните неколку години. Тој рече дека компанијата е воодушевена што открива уште еден исклучителен слот со време тестирана тема и уникатната GigaBlox GEM функција која им нуди на играчите шанса да освојат огромни награди.

Извршниот директор на ReelPlay, Дејвид Џонсон, изјави дека студиото за игри со задоволство го претставува Big Bucks Buffalo GigaBlox, игра која ги содржи сите класични атрибути на ReelPlay. Тој додаде дека се уверени дека оваа најнова титула на YG Masters ќе биде успешна и за играчите и за мобилни казино апликации.

GATI, водечката технологија на Yggdrasil, е движечката сила зад Big Bucks Buffalo GigaBlox. Оваа технологија им обезбедува на партнерите на Yggdrasil подготвен комплет алатки за развој во согласност со регулативата за брзо креирање и ширење на врвна содржина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести