Вести

June 1, 2023

Yggdrasil дебитира нов слот Ragnawolves WildEnergy

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Yggdrasil го објави објавувањето на Ragnawolves WildEnergy, слот со тема нордиска митологија. Станува збор за приказната за две џиновски волк кученца, Скол и Хати, кои ги преплашувале боговите додека Один не ги врзал со синџири во Асгард. Легендата вели дека Один ги проколнал Скол и Хати да ги гонат сонцето и месечината во вечноста. 

Yggdrasil дебитира нов слот Ragnawolves WildEnergy
  • Приказната се случува на табла за игри 5x3 со застрашувачка позадина на црвено небо, далечни ѕвезди и полна месечина. 
  • За време на основната игра, играчите можат да ги најдат двете млади кученца и колите сонце/месечина на макалата за да добијат исплата до 2x. 
  • Имате до 243 начини да формирате победнички комбинации на соседните макари.

Додека продолжувате со совпаѓањето на симболите, стремете се кон максималната исплата од 10.000 пати, која може да се добие со помош на Multiplier Wilds, Бесплатни вртења и Countdown Wilds. Ragnawolves WildEnergy ја содржи и најновата функција на компанијата, WildEnergy. Игри на среќа Yggdrasil се надева дека овој механичар на игри ќе биде хит врвни мобилни казино апликации

Гејмерите ќе добијат до 4 животи ако симболот WildEnergy е дел од добитна комбинација. Симболот WildEnergy ќе остане заклучен во текот на бонусните кругови, намалувајќи ги неговите животи со секое повторување. Запомнете, вртењата продолжуваат додека не ги исцрпите животите на WildEnergy. 

Во меѓувреме, дивиот симбол, претставен со две младенчиња кои ги голтаат сонцето и месечината, може да слета на макари 4 и 2. Овој симбол ќе остане заклучен за две или четири вртења, зголемувајќи го вашиот победнички потенцијал. Згора на тоа, дивините на мултипликаторот може да се појават на средната ролна и да ја зголемат вредноста на мултипликаторот на сите ваши победи. 

Ако играчите пронајдат 3+ икони за расфрлање на ролните, на казино игра ќе активира 10 бесплатни вртења. За време на бонусните кругови, сите диви симболи на ролните доаѓаат со исти карактеристики како што би биле за време на вртењата. 

Најновата верзија на Yggdrasil Gaming вклучува и возбудлива опција за гејмерите да платат 10 пати од влогот и да ги вртат ролните со загарантиран диви симбол. Гејмерите можат да ги купат и бонусните кругови со купување на 10 или 13 вртења за 100x или 500x. Сепак, овие функции се недостапни во Обединетото Кралство.

Коментирајќи за новиот слот, Стјуарт Мекарти, раководител на производ и програми во Yggdrasil, изјави:

„Среќни сме што ќе дебитираме уште еден фантастичен ГЕМ со објавувањето на Ragnawolves WildEnergy. Како и секогаш, уверени сме дека овој механичар ќе биде добро прифатен од нашата база на играчи и ќе помогне оваа нова титула да има одржлив успех во наредните месеци“

Ragnawolves WildEnergy е еден од многуте онлајн слотови на развивачите на игри неодамна објавени. Пет дена порано, Yggdrasil објави 4 фантастични риби во Египет, уникатен слот што ги спојува многу популарните теми за риболов и антички египетски.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести