Вести

June 26, 2023

Wazdan се подготвува да претстави нови игри и технологии на iGB Live!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Wazdan, востанички развивач на мобилни казино игри, го потврди своето учество на претстојниот iGB Live! настан од 11 до 14 јули. Компанијата ќе ги изложи своите најнови креации и револуционерни алатки за време на настанот во Конгресниот центар RAI Амстердам во Холандија.

Wazdan се подготвува да претстави нови игри и технологии на iGB Live!

Самитот е од најголема важност за Ваздан бидејќи четири дена конвергира над 6.000 водечки филијали, добавувачи и оператори. Настанот ќе види водечки личности и организации да прават презентации и прикажувања, илустрирајќи што носи иднината за iGaming секторот.

Одделенијата за продажба, управување со сметки и маркетинг на Wazdan ќе бидат на штандот Q52, прикажувајќи ја најсовремената промотивна алатка на компанијата, Mystery Drop. Оваа алатка ја освои категоријата Играна карактеристика на годината 2023 година на наградите за програмери на игри на CasinoBeats. Компанијата планира да ја вклучи оваа функција во своите три мрежни промоции во четвртиот квартал од 2023 година, обезбедувајќи неверојатен награден фонд од 2.500.000 евра целосно финансиран од Wazdan.

Интересно, Wazdan планира да ги награди своите посетители на штандот со фантастични награди во Mystery Drop Giveaway. Компанијата ќе додели награди како што се:

  • Добри духови
  • Епл Воздушни ознаки
  • Вистински дијаманти!

Гостите мора да се пријават на Веб-страница на Ваздан да учествуваат во оваа промоција. 

Во меѓувреме, клиентите на Ваздан на самитот ќе ја истражуваат нејзината сеопфатна библиотека со повеќе од 170 мобилни казино игри. Ова ги вклучува врвните слотови со дијамантска тема, како што се:

  • Моќни симболи: дијаманти
  • 9 монети: Гранд дијамантско издание

Покрај тоа, сите мобилни казино апликации ќе добие единствена можност да ја испроба Инстант интеграцијата на Wazdan, на која ќе им треба помалку од еден час за да се заврши. Но, пред изложбата, Ваздан планира голем почеток на настанот со крстарење. Компанијата ги покани своите клиенти да се придружат на вечера, пијалоци и посета на фабрика за дијаманти пред да ја објави својата нова линија на слотови со дијамантска тематика.

Конечно, наградуваниот провајдер се подготвува да ги прикаже своите најнови Extremely Light игри на самитот. Овие игри ќе трошат помалку енергија, што ќе доведе до побрзи и поеколошки операции. Игрите, исто така, ќе ја задржат волшебната визуелност и наградувачките карактеристики на Wazdan.

Потврдувајќи го нивното присуство на самитот, главниот комерцијален директор на Ваздан, Анджеј Хила, изјави:

„iGB Live! е совршена можност за нас да ја прикажеме нашата најнова најсовремена технологија, поврзувајќи се со нови и стари лица и славејќи го успехот на Wazdan во текот на минатата година. Имаме многу работи за кои треба да бидеме возбудени, вклучително и нашите нови слотови со дијамантска тема, опсегот Extremely Light и, се разбира, Mystery Drop™ Giveaway. Ваздан има многу за славење, а ова е совршена можност да го стори тоа. Едвај чекаме да стигнеме до Амстердам - ​​ќе се видиме на крстарење!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести