Вести

June 3, 2021

Thunderkick го ослободува Baron Bloodmore and the Crimson Castle

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

На 19 април 2021 г Тандеркик објави дека ќе ве одведе на храбра мисија да се сретнете со огнени вампири преку Барон Бладмор и замокот Кримсон. На оваа онлајн казино игра, ќе играте на многу испарлива ролна во вашата потрага да ги победите жедните за крв предатори.

Thunderkick го ослободува Baron Bloodmore and the Crimson Castle

За да им помогне на играчите во нивната мисија, Thunderkick нуди повеќекратни бесплатни вртења, симбол на Massive Mystery и бонус игра Crimson Cash со потенцијал за победа до 25.000 пати повеќе од вашиот вкупен влог. Значи, дали сте подготвени?

Слот Преглед

Baron Bloodmore and the Crimson Castle е забавен видео слот 5x3 кој нуди до 25 фиксни линии за плаќање. Играта се заснова на голем средновековен замок со морничава виолетова светлина. Веднаш под решетката 5x3, Барон Блудмор дреме во својот ковчег, чекајќи да зајде сонцето.

Сепак, играчите сè уште можат да грабнат плен во текот на денот со совпаѓање од три до пет симболи. Можете да влезете во морничавиот замок на вашето мобилно казино или онлајн казино за само 0,10 п до 100 фунти по вртење.

Во меѓувреме, највисоко платен симбол е Dapper Vampire Baron Bloodmore. Слетувањето со 3, 4 или 5 симболи низ линијата за наплата се исплаќа 30x, 5x или 1,5x. Интересно, женската дива вампир, исто така, нуди слична исплата ако слета на сите пет ролни, заменувајќи ги другите стандардни симболи во процесот. Уште повеќе, играта има два симболи за расејување – златен череп и силуета на замокот.

Бонус карактеристики

Оваа игра Thunderkick дефинитивно нуди нешто повеќе од само основни исплати. Прво, функцијата Massive Mystery Symbols може да се појави по случаен избор на секој даден спин на основната игра. Овие икони се појавуваат на трите средни ролни како блокови 3x3. Симболите ќе се сменат во која било лента со симболи на играта, каде што се расфрлаат бесплатните вртења.

Потоа, тука е одликата за бонус игра, активирана со слетување на повеќе од три симболи за расфрлање на бесплатни вртења. Слетувањето на три симболи за растурање ви овозможува да соберете 10 бонус вртења, додека четири скетери може да ви дадат до 15 бонус вртења. Во меѓувреме, приземјувањето на пет симболи за растурање може да ве благослови со 20 бесплатни вртења.

На бонус карактеристиките не застануваат тука. Може да ја активирате одликата Crimson Cash Bonus со слетување на повеќе од пет икони Cash Scatter по случаен избор на ролните за време на едно вртење. Скатеровите за готовина ќе останат додека се исчистат сите ролни. Како резултат на тоа, ќе добиете три вртења на калеми за расфрлање пари и празни макари.

Ако се спушти друг симбол Cash Scatter, тој ги ресетира вртењата на три. Запомнете, секој Cash Scatter има максимална вредност од 50 пати почетен влог. Откако ќе ги искористите сите ваши вртења, ќе се пресметаат вредностите на монетата за да се одреди целокупната награда.

Иако досега звучи прилично импресивно, Thunderkick вклучи неколку други додатоци за да ги зачини работите. Прво е функцијата Собирање на шаблони. Ќе видите пет осветлени позиции кои треба да се пополнат со помош на Cash Scatter за време на овој бонус круг. После тоа, вредностите со 5 симболи се додаваат и се применуваат на средниот дел на решетката пред да се удвојат.

Последно, но не и најмалку важно, ќе се сретнете со златната палка, која ја претставува функцијата Spawn. Кога ќе се појави овој симбол, тој додава случаен мултипликатор за зголемување на вредностите на сите други симболи. Конечно, внимавајте на функцијата Копирај, што е ковчегот. Овде, вредноста на другите икони низ макари се копира на себе.

RTP и Ограничувања за обложување

Како што беше кажано претходно, видео слотот Baron Bloodmore and Crimson Castle има стапка на обложување од 0,10 p до 100 фунти по спин. Што се однесува до RTP, играта постигна прилично добар резултат од 96,15%, иако нестабилноста е релативно висока. Но, играта ја надоместува зголемената нестабилност со супер-висока исплата од 25.000 пати поголема од првичниот влог.

Завршни мисли

Дефинитивно ќе уживате играјќи го видео слотот за Baron Bloodmore од Thunderkick и Crimson Castle. Нуди извонреден дизајн со игра полна акција. Иако симболите на Massive Mystery нудат пристојни добивки, тоа е импресивната функција Crimson Cash Bonus која нуди многу можности за победа. Само продолжете со претпазливост бидејќи нестабилноста е прилично висока.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести