Вести

September 25, 2023

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Aristocrat Leisure Ltd (ASX: ALL), водечки снабдувач на технологија за мобилни казино, закажа уште еден состанок за да ги зајакне своите високи менаџерски рангови. Ова беше откако компанијата неодамна ја вработи г-ѓа Суперна Кале како главен директор за стратегија и содржина.

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Во соопштението за печатот се вели дека Кале ќе работи директно под извршниот директор и управен директор на Aristocrat, Тревор Крокер. Таа ќе ја започне својата нова улога на Главен директор за стратегија и содржина на 9 октомври 2023 година.

Г-ѓа Кале носи огромно искуство во управувањето и стратегиите кое опфаќа повеќе од 16 години. Пред да се приклучите на развивач на софтвер, таа уживаше истакната кариера во Sony Pictures Entertainment (SPE).

Таа, исто така, имаше извршни улоги во корпоративниот развој и ги прошири телевизиските мрежи на SPE низ Индија, Јапонија и остатокот од Азија. Таа е заслужна и за предводникот на растот на СВП низ целиот свет Соединети Држави.

Новиот службеник подоцна служеше како претседател на Starz International, водејќи го проширувањето на услугата за премиум стриминг во над 60 земји.

Нејзините академски акредитиви вклучуваат:

  • Дипломиран уметност од колеџот Барнард, Универзитетот Колумбија
  • МБА од NYU Stern School of Business

Г-дин Крокер го изрази своето задоволство што глобално познатиот извршен директор како Суперна Кале му се придружи на лидерскиот тим на Аристократ. Тој истакна дека Superna ќе биде клучна во извршувањето на стратегијата за раст на Групацијата и искористувањето на силната интелектуална сопственост на Аристократ во текот на работењето на компанијата.

Тој додаде:

„Superna е глобален директор за дигитални медиуми со повеќе од 20 години искуство што го поттикнува трансформацискиот раст, и како оперативен и стратегиски лидер. Superna има досие за максимизирање на стратешката вредност на содржината низ низа вертикали на потрошувачки медиуми. Со нетрпение очекувам на нејзиниот придонес и срдечно ѝ честитам на назначувањето“

Пред ова назначување, Аристократ го објави пуштање на Бафало, популарен слот базиран на земја, на мобилни казина. Компанијата вели дека играчите сега од далечина можат да уживаат во возбудата од играњето на овој омилен на фановите на казиното. Минатиот месец, компанијата започна и со дистрибуција Слот машини со тема NFL низ САД.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести