RNG наспроти игри со дилери во живо 🏆 Која е најдобрата?

Вести

2021-10-10

Eddy Cheung

Посетете кое било мобилно казино и веројатно ќе играте која било казино игра по ваш избор. Мобилните апликации за коцкање им нудат на играчите сите варијанти на игри, вклучувајќи видео слотови, игри на маса, бинго, гребење и многу повеќе.

RNG наспроти игри со дилери во живо 🏆 Која е најдобрата?

Но, од сите мобилни казино игри ќе наидеш, најинтересните се игрите на маса. Обично, овие игри доаѓаат или во живо или во RNG формат. Но, прашањето е; која е разликата и која од двете е најдобро да се игра?

Што се RNG игрите?

Игрите RNG (Random Number Generator) се веројатно најпопуларните од дуото. Овие игри обично се достапни дури и во почетните казина. Тоа, рече, RNG игрите немаат вклученост во казино за време на играта. Со други зборови, резултатите од играта се 100% генерирани од компјутер, а во акцијата учествува само играчот. Размислете за тоа како игра со блек џек за виртуелни пари што ја преземате на Play Store или App Store.

Што се казино игри во живо?

Како што навестува името, игрите во казино во живо се играат во просторија во живо што се пренесува во реално време од традиционално казино студио. Внатре во собата, ќе сретнете човечки крупиери кои секогаш се подготвени да ви помогнат со какви било проблеми со играта. Едноставно кажано, игрите во живо не зависат од RNG за да дадат резултати. Секоја акција на играчот и крупието на масата се случува во живо. И да, повеќето казино игри во живо поддржуваат режими за повеќе играчи.

Човечки елемент и транспарентност

Дали знаете зошто игрите на маса во живо се сметаат за најдобри во светот на онлајн коцкањето? Па, шармот на средба со вистински дилер и други играчи директно од вашиот мобилен телефон или компјутер е неодолив. Честопати, најдобрите мобилни казина вработуваат професионални и пријателски расположени крупиери за да се погрижат никогаш да не пропуштите да одите во традиционалното казино.

Исто така, камерите се сите насочени за да ви дадат природно чувство на казино. Плус, функцијата за разговор во живо ви помага беспрекорно да комуницирате со другите играчи и со крупието. Како заклучок, играчите во живо можат да го видат и слушнат секој агол од табелата и да забележат каква било злонамерна активност во реално време.

Но, дали ова значи дека RNG игрите не се фер? Напротив, местењето резултати од играта овде е невозможна мисија. Прво, програмите RNG постојано се тестираат за правичност од страна на чувари како eCOGRA, iTech Labs, Gaming Associates и многу повеќе.

Исто така, самиот софтвер RNG произведува милијарди резултати во секунди, што го оневозможува казиното/играчот да ги предвиди резултатите. Значи, ако ги играте двете игри на регулирани мобилни казина, имаш малку за што да се грижиш овде.

Разновидност на игри и бонуси

На оваа, RNG игрите победуваат надолу. Нормално, ќе играте само неколку игри на маса онлајн во живо. Колекцијата главно вклучува блек џек, покер, рулет, бакара и глупости. Но, ако одите со игри со RNG, ќе уживате и во видео слотови. Запомнете, онлајн слотови се состојат од речиси 90% од игрите што ќе ги најдете на кое било мобилно казино.

Покрај тоа што може да се пофали со поголема разновидност на игри, RNG игрите доаѓаат и со повеќекратни бонус промоции. Често, играчите добиваат бонуси за пријавување прикачени на одредени наслови на онлајн слотови. Во некои случаи, овие награди доаѓаат директно како бесплатни вртења. И да, повеќето онлајн казино џекпот ги освоиле играчите на слотови. Значи, сè на сè, RNG казино игрите нудат многу поголема разновидност и победнички потенцијал.

Значи, што е подобро?

Играњето на вашата омилена казино игра на интернет е дефинитивно задоволство што не можете да го одбиете. Но, како што поминува времето, возбудата од играње против компјутерот може да почне да исчезнува. Поради оваа причина, повеќето играчи сметаат дека игрите во живо се попријатни за играње на долг рок.

Исто така, во живо казина се сместени некои од најдобро платените игри како видео покер, рулет и блек џек. Сепак, секогаш играјте во регулирано онлајн казино и забавувајте се. Адиос!

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести