Вести

August 25, 2023

Relax Gaming ја подобрува библиотеката со содржини со Ендорфина партнерство

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Relax Gaming, прославениот агрегатор на iGaming и снабдувач на исклучителни мобилни слотови, соработува со Ендорфина, водечки снабдувач на слотови. Во овој договор, Ендорфина ќе се приклучи на популарната мрежа за дистрибуција на содржини Powered By Relax на Relax Gaming.

Relax Gaming ја подобрува библиотеката со содржини со Ендорфина партнерство

Високо ценетата дистрибутивна мрежа на Relax Gaming ќе добие пристап до пријатната мрежа на Ендорфина колекција на казино игри. Некои од насловите достапни преку програмата вклучуваат Џокер Ра, Вампири 2 и Минотаури. Ендорфина ќе го интегрира и својот сосема нов наслов Победа доцна ноќ.

Основана во 2012 година и со седиште во Прага, Чешка република, Ендорфина доставува супериорна содржина на игри до водечките оператори ширум светот. Партнерството со Relax Gaming ќе го подобри досегот на неговата содржина уште повеќе со добивање неограничен пристап до дистрибутивната мрежа на Relax Gaming на премиерни мобилни казино апликации, овозможувајќи им брзо да ги пласираат своите производи на пазарот.

Ендорфина се гордее со своето производство на игра со фокус на играчите. Компанијата создава визуелно фантастични слотови за мобилни телефони поддржани од едноставна игра и силни математички модели. Ендорфина моментално има повеќе од 100 слот наслови.

Опуштете се играње неодамна има нови партнери во студиото за да ја зајакне својата платформа за собирање содржини. Во јули компанијата потпиша договор со Realistic Games да ги дистрибуира 120+ игрите на студиото на неговата мрежа Powered by Relax. Пред тоа, Relax Gaming ја прошири својата операторска мрежа откако потпиша договор со Softgenius.

Шели Хана, главен директор за производи во Relax Gaming, рече дека компанијата секогаш има за цел да ги подобри своите производи и услуги, а договорот со Ендорфина дополнително ја зајакнува нивната програма Powered By Relax.

Таа додаде:

„Среќни сме што ја додадеме Ендорфина во нашиот список на студиа од трети страни, додавајќи им богато портфолио на привлечна содржина и креативност на производите на нашите клиенти. Се радуваме на успешно идно партнерство

Според Џонатан Мартини, виш менаџер за продажба во Ендорфина, партнерството меѓу двајцата истакнати мобилни казино софтвер провајдери е значајно достигнување, што го отвора патот за нова ера на Gaming.

Тој продолжи:

„Со обединување на визуелно пријатните игри на Ендорфина и големиот број регулирани пазари на кои тие работат со техничката извонредност на Relax Gaming, двете компании ќе го прошират својот глобален досег и ќе ги зголемат своите понуди на производи

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести