Вести

February 24, 2023

Relax Gaming го претстави Galaxsys како свој партнер „напојуван од“.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Се чини дека секое студио за игри овие денови бара да биде дел од постојано проширувачката програма „Powered by“. На 24 јануари 2023 година, водечкиот добавувач на технологија за онлајн казино објави дека Galaxsys ќе биде најновиот член на оваа иновативна технологија. 

Relax Gaming го претстави Galaxsys како свој партнер „напојуван од“.

Galaxsys, сместен во центарот на градот Ереван, Ерменија, се прослави во секторот iGaming за создавање на некои од најдобрите игри за брзо и убивање.

Студиото за игри користи револуционерна и најсовремена технологија за да создаде постојан избор на казино игри, кој сега надминува 20 возбудливи наслови. Тие вклучуваат брзи игри како Rocketon, Crash и Penalty. Студиото што доаѓа, исто така, има избор на игри засновани на вештини, како Hexagon, Belote, Backgammon и Dominoes.

И покрај неговиот малку познат раст, играчите можат да пристапат до широката колекција на револуционерни игри на Galaxsys на најдобрите онлајн казино апликации низ Европа, Азија, Латинска Америка и Африка.

Зборувајќи за новото партнерство „Powered-by“, Сајмон Хамон, извршен директор на Опуштете се играње, изрази задоволство на компанијата што го објави својот договор со Galaxsys и им посака добредојде на бродот. Тој рече дека линијата на производи на студиото забележала огромен успех во многу земји и дека е чест да се соработува со еден од гигантите во овој сегмент.

Шефот на Одделот за продажба во Галаксис, Тени Григорјан, коментираше: „Возбудени сме поради нашето партнерство со Relax Gaming, врвен играч во индустријата. Нивниот широк опсег и глобалното присуство отвораат бескрајни можности за нас да го споделиме нашето наградувано портфолио на игри со поширока публика од кога било досега“

Договорот на Galaxsys е втор договор на компанијата „Powered by Relax“ оваа година. На 12 јануари, компанијата го пречека со седиште во Грузија SmartSoft Gaming до преклопот.

SmartSoft е основана во 2015 година со репутација за производство на иновативни и висококвалитетни игри. Студиото за игри е исто така познато по своите промотивни алатки со врвен квалитет кои привлекуваат и го зголемуваат ангажманот на играчите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести