Вести

September 3, 2023

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Relax Gaming, водечки снабдувач на iGaming содржина неодамна го прослави својот нов милионер Megapays, кој освои огромни 1.460.843,89 евра. Среќниот гејмер играше Danger High Voltage Megapays од Big Time Gaming кога среќата чука.

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Според инвеститорот, џекпотот бил активиран од клиент на Unibet во Обединетото Кралство. Програмерот вели дека играчот користел 80c по ​​вртење.

Опасност Високиот напон е 2022 година слот за мобилен со висока нестабилност и врвна исплата од 39.000 пати повеќе од влогот. Слот, исто така, има пријателска стапка на RTP (враќање до играчот) од 96,39%. Тоа е казино игра со диско-тема каде што играчите треба само да поклопат најмалку три икони за да добијат награда. Играње на големо време го направи слотот уште понаграден со функции како Multiplier Wilds, Stacked Wilds и Бесплатни вртења. Џекпотот на Megapays е шлаг на тортата.

Во 2021 година, Relax Gaming и Big Time Gaming соработуваа за да го воведат Глобален џекпот систем Megapays. Ова достигнување е само еден од многуте успеси во колекцијата на прогресивни наградни фондови на Relax. Неодамна, развивачот на мобилни казино игри го прослави своето десетти милионер на Дрим Дроп Џекпот со врвни перформанси.

Сајмон Хамон, извршниот директор на Relax Gaming, ја изрази својата радост за најновата победа на џекпот, истакнувајќи:

„Прво и основно, би сакал да му честитам на најновиот милионер создаден од нашиот џекпот на Megapays! Секогаш е огромно задоволство да се видат играчите кои се занимаваат со нашите игри и на крајот да освојуваат големи суми пари. Исто така, фантастично е да се види дека победата доаѓа преку Danger High Voltage Megapays, оригиналната игра е легендарна, а џекпотот Megapays е фантастичен додаток кој навистина ја зголемува возбудата на играта“

Герет Џенингс, раководител на казиното Unibet, објави дека целиот тим на регулирано мобилно казино е возбудена што имала можност да ја донесе оваа неверојатна победа на џекпот, а компанијата е воодушевена за среќниот коцкар. На победникот му посака добро да ги потроши добивките.

Ник Робинсон, извршниот директор на Big Time Gaming, исто така го кажа ова:

„Кога го зедовме култниот класичен Danger High Voltage и го ставивме во пренапон со вклучување на Megapays механичар, го отворивме DHV за да им понудиме на играчите шанса да освојат џекпот еднаш во животот и овој играч го направи тоа со освојување неверојатна сума! DHV Megapays ја има таа магија да донесе навистина епско искуство за своите играчи“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобрите паметни телефони за играње мобилни казино игри во 2024 година
2023-12-20

Најдобрите паметни телефони за играње мобилни казино игри во 2024 година

Вести