Вести

July 20, 2023

Relax Gaming вклучува Дроп Дроп Джакпот во слотот Midnight Marauder

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Relax Gaming, водечки B2B снабдувач на мобилни слотови, ја додава трендовската функција за џекпот на Dream Drop на повеќето свои слотови. Најновиот слот што го доби ова искуство со џекпот е Midnight Marauder, многу нестабилна слот машина за 2022 година со 30.000 пати најголема исплата.

Relax Gaming вклучува Дроп Дроп Джакпот во слотот Midnight Marauder

Развивачот на играта го подигна наградуваното искуство за степен повисоко откако го објави Midnight Marauder Dream Drop. Во оваа игра, играчите можат да зграпчат некои големи награди и да ги откријат мистериите на сводот. Играчите ќе ги здружат силите со полноќниот ползач, надевајќи се дека ќе го искористат потенцијалниот плен од 30.000 пати.

Функцијата Dream Drop Jackpot има потенцијална исплата до 3 милиони евра и досега создаде повеќе од осум милионери на најдобрите мобилни казино апликации ширум светот. Последната победа се случи на 3 мај 2023 година, по анонимен играч на Касумо освои 2,31 милиони евра играње 5K Gold Mine Dream Drop.

Гејмерите можат да бидат сигурни дека ќе добијат победа кога ќе порамнат пет или повеќе симболи од ист тип во кластер. Ова може да се случи или вертикално или хоризонтално, со RTP од 94%, вклучително и 12% придонес од џекпотот.

Кога ќе се појави кластер за совпаѓање во играта, функцијата Собери и множи ќе се активира, а добивките ќе се акумулираат на едно место за симболи. Ова, пак, предизвикува серија повторно вртења.

Играчите можат да ги активираат бесплатните вртења кога ќе добијат три или повеќе бонус симболи во истото вртење. Оваа функција им овозможува на играчите да смислуваат огромни победи до 30.000 пати повеќе од облогот.

Шели Хана, директор на казино производи во Опуштете се играње, изјави:

„Ние се гордееме што ги додаваме нашите Дроп Дроп Џекпот на некои од нашите најпопуларни титули и Midnight Marauder Dream Drop навистина е фантастичен додаток на нашето постојано растечко портфолио. Со прекрасната игра на Midnight Marauder во комбинација со огромниот победнички потенцијал на Дрим Дроп Џекпотот, сигурни сме дека играчите ќе уживаат во возбудата на нашиот следен обид за милиони

Relax Gaming неспорно стана истакнат B2B провајдер во секторот iGaming. Посветеноста на компанијата за ослободување игри во казино со врвен квалитет има заслужено неколку ценети награди, како што се:

  • Најдобар провајдер на софтвер за мобилни игри на EGR B2B наградите
  • Казино/Слот програмер на годината на наградите SBC
  • Најдобар провајдер на игри на наградите AskGamblers во 2022 година
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести