Вести

October 26, 2023

Reflex Gaming и Yggdrasil Gaming издаваат 8 Balls of Fire слот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Reflex Gaming, познато студио за содржини на iGaming, соработуваше со Yggdrasil за да објави 8 огнени топки. Оваа игра ги носи играчите на идиличниот јужнопацифички остров Пиро Тики за да ја вкусат наградувачката природа на тропските предели.

Reflex Gaming и Yggdrasil Gaming издаваат 8 Balls of Fire слот

Слот со висока нестабилност со 6 ролни и 20 линии за плаќање има потенцијал да го подигне искуството за играње на ново ниво со своите дарежливи бесплатни вртења, наредени диви симболи, бонус Wild Fire, Pot Pick и Fireball Link карактеристики, кои може да ги награди играчите со до 10.000 пати почетен облог.

Во меѓувреме, вулканска возбуда ги чека играчите во бонусниот круг на Бесплатни вртења! Играчите мора да добијат три или повеќе Scatter симболи на ролните за да ја активираат оваа функција. По активирањето, тие ќе добијат осум бонус вртења. 

Секој пат кога макари се вртат во вашиот мобилни казино, вулканот ќе ослободи огнени топки, делејќи го екранот во зони. Се доделуваат награди за слетување во одредени области. Како тоа да не е доволно возбудливо, наградата „Вулкан“ се заснова со готовина врз основа на бројот на распрснувачи што го активираат бонусот. Слетувањето на бонус симбол во зона ја удвојува наградата за вулкан и повторно ја активира функцијата Бесплатни вртења, создавајќи бесконечни добитни комбинации.

Слетувањето на осум Fireballs во главната игра или за време на бесплатните вртења ќе ја активира функцијата Fireball Link, што додава огнен пресврт на онлајн слотот. Додека преостанатите места продолжуваат да се ротираат, наградните огнени топки остануваат фиксирани. За двојно повеќе пари, внимавајте на слетувањето на огнената топка X2.

Вулканот еруптира со бесен пламен што добива блескава сина нијанса за време на бонусот за диви пожари. Кога огромната сина огнена топка ќе ги погоди ролните, сите победнички огнени топки стануваат со иста боја. Овие сини огнени топки делуваат како диви симболи, зголемувајќи ги шансите за голема победа на макари и активирајќи ја возбудливата бонус функција, Fireball Link.

Сите видливи наградни Огнени топки се собираат за време на главната игра, а бонусот за избор на тенџере се активира по случаен избор. Решетка од огнени топки се појавува со тенџере кога ќе допрат една од нив, со мега тенџере 5000x за грабнување!

8 Balls of Fire е најновото дополнување на Yggdrasil's библиотека за игри. Неколку дена претходно, компанијата објави магично искуство во 3 среќни вештерки. Развивачот на софтвер неодамна најави и менаџерска промена по назначувањето Алекс Хејвуд како Управен директор за нејзиниот бизнис со кој се соочува Полска. 

Главен директор за игри на Игри на среќа YggdrasilМарк Мекгинли рече:

„Ние сакаме да работиме со партнери во студиото кои не се плашат да размислуваат надвор од кутијата, развивајќи игри кои можат да се пофалат со цела низа фантастични карактеристики и механики. Reflex добро и навистина го исфрли од паркот со објавувањето на 8 Balls of Fire и играчите несомнено ќе сакаат да слетуваат огнени топки на макари и да ги собираат тие победи“ 

Мат Инграм, CPO во Рефлексно играње, коментираше: 

„8 Balls of Fire е уште еден ѕвезден додаток на нашата колекција на прекрасно изработени слот наслови. Со оваа игра, сакавме да им излеземе во пресрет на оние кои сакаат да се потопуваат во големата разновидност на функции и механики. Играта се покажа исклучително добро на BETA сцена; со голем потенцијал за победа, уверени сме дека играчите ќе уживаат во ова наше најново издание!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести