Вести

April 28, 2023

Reflex Gaming и 4ThePlayer соработуваат за да започнат коцкање на мало

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Рефлексно играње, снабдувач на казино игри и автомати од Њуарк-Он-Трент, влезе во стратешко партнерство со 4Играчот, развивач на врвни наслови за игри. Соработката ќе ги донесе најуспешните игри на 4ThePlayer.com во копнените казина.

Reflex Gaming и 4ThePlayer соработуваат за да започнат коцкање на мало

Во 2004 година, Reflex Gaming се појави како дистрибутер на врвни содржини за коцкање во индустријата со своите иновативни машини за лотарија во приватни клубови членови. Ова на крајот доведе до воведување на машината од категоријата B3A. Денес, Reflex Gaming игра клучна улога на пазарот на игри, обезбедувајќи услуги за коцкање на аркади, клубови и пабови низ Обединетото Кралство. 

Од друга страна, 4ThePlayer.com направи чекори во индустријата за игри преку обезбедување креативен пристап кон игрите во казино. Нивните титули, 4 Fantastic Fish и 9k Yeti, заработија одлична репутација меѓу гејмерите на најдобрите казино апликации на глобално ниво

Мат Инграм, главен директор за производи во Reflex Gaming, ги даде своите размислувања за соработката. Тој рече дека компанијата е воодушевена од партнерството со 4ThePlayer за да ги донесе своите популарни мобилни казино игри на малопродажната сцена. Инграм коментираше дека гејмерската сцена брзо се менува, а компанијата е воодушевена што им нуди на своите играчи нова димензија на игри. Тој заврши велејќи дека партнерството со 4ThePlayer и овозможува на компанијата да им обезбеди на своите играчи нови и возбудливи игри. 

Од нивна страна, Хенри Меклин, ко-основач и комерцијален и маркетинг директор на 4ThePlayer.com, го изрази својот ентузијазам за соработка со Reflex Gaming. Тој рече дека компанијата е желна да ги донесе своите успешни онлајн слотови на малопродажниот пазар, дозволувајќи им на повеќе луѓе да го искусат 4ThePlayer.com.

Меклин додаде:

„Со експертизата на Reflex Gaming за копнени игри и популарните наслови на 4ThePlayer.com, играчите можат да се радуваат на нова ера на возбудливи и привлечни искуства со игрите“.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести