Play'n GO испорачува див бандолиер со акција за гаѓање нокти

Вести

2023-03-20

Benard Maumo

Со години, каубојците и пиштолџиите се ѕвезди на Дивиот Запад со нивните возбудливи конфронтации. Оваа идеја се повторува во Wild Bandolier од Play'n GO. На 23 март 2023 година, добавувачот на содржини објави возбудлива авантура на Дивиот Запад со својот најнов онлајн слот, Wild Bandolier. Играта ги поканува смелите играчи на најдобрите мобилни казино апликации да грабне што повеќе плен.

Play'n GO испорачува див бандолиер со акција за гаѓање нокти

Но, додека играчите го ловат пленот, тие мора да го избегнуваат Шерифот со доверливо оружје и прецизно пукање во оваа игра со слот богата со карактеристики. Играта едноставно не е за слабо срце одметници!

По вртење, играчите ќе испукаат Wild куршуми на ролните преку целниот опсег, комбинирајќи механика за стрелање и раскажување приказни во слотот. Ако нема симбол на Шериф, гејмерите ќе соберат Wilds, со што ќе започне пресметка што ги уништува нервите.

Функцијата Smoke & Mirror, исто така, ќе се активира секогаш кога играчите ќе соберат два скетери. Ова им овозможува на играчите повторно да се вртат и да го добијат третиот Scatter, со што се отклучуваат бесплатните вртења. Кога ќе се активира, играчите добиваат 10 бесплатни вртења и можат да изберат Баран постер за да се приклучат на каубојската култура и да добијат некои загарантирани дивини.

Фановите на Дивиот Запад на Play'n GO сигурно не се нови во оваа тема. Пред Wild Bandolier, компанијата имаше слотови како што се Golden Colts од 2019 година, Gunslinger Reloaded од 2018 година, Wild Trigger од 2022 година и пост-апокалиптичниот The Last Sundown од 2021 година.

Џорџ Олекси, раководител на одделот за задржување игри на Play'n GO, рече дека компанијата отишла повеќе за Wild Bandolier поради нејзините силни перформанси како вестерн слот. 

„Функцијата Smoke & Mirror е фантастична. Знаејќи дека можете да ја завршите линијата за плаќање со дополнителен Scatter навистина го издигнува овој слот на следното ниво, создавајќи повеќе начини за победа. Исто така, врзувањето на функцијата за снимање со Шериф речиси ги прави играта и приказната едно и истото, додавајќи го дополнителен слој на напнатост за грицкање нокти на секој круг.“ рече Олекси.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести