Вести

September 15, 2023

Play'n GO добива зелено светло за лансирање казино игри во Западна Вирџинија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Play'n GO, шведски iGaming гигант, обезбеди уште една лиценца во САД. Овој пат, компанијата доби акредитација од Комисијата за лотарија во Западна Вирџинија да ги лансира своите казино игри во државата планина.

Play'n GO добива зелено светло за лансирање казино игри во Западна Вирџинија

По акредитацијата, Play'n GO ќе оди во живо во државата со една од водечките апликации за мобилни казино. Во соопштението се вели дека компанијата ќе лансира класични игри, вклучувајќи:

  • Книга на мртвите
  • Брод Bonanza
  • Reactoonz

Play'n GO исто така, планира да ги објави своите изданија со најдобри перформанси во 2023 година, вклучувајќи го и Gerard's Gambit, многу нестабилна видео слот со наградни функции како бонус скетер, бесплатен вртење и повторно вртења. Играчите на Западна Вирџинија, исто така, можат да уживаат во најновото издание на програмерите на тема антички египетски, Вага на мртвите, слот 5x3 со врвна награда од 20.000 пати повеќе од влогот.

Западна Вирџинија сега е четврта јурисдикција во Соединети Држави за развивачот да ги лансира своите игри на водечки мобилни казина. Во февруари, инвеститорот обезбеди лиценца во Конектикат за лансирање на своите игри во државата Уставот. Кон крајот на минатата година, компанијата беше одобрена во Мичиген и Њу Џерси.

Коментирајќи ја новата акредитација, Магнус Нат и Даг од Play'n GO, комерцијален директор Северна Америка, рече дека развивач на софтвер е воодушевен да го достави својот каталог на игри до гејмерите во Западна Вирџинија. Тој изрази уверување дека играчите на казино во влогот ќе сакаат да се занимаваат со содржината на компанијата.

Магнус продолжи:

„Play'n GO се гордее со производство на игри кои ги ангажираат играчите и ги продолжуваат да се враќаат за повеќе, а ние сме сигурни дека ќе го повториме нашиот успех и овде во Западна Вирџинија. Успехот во одржлива, регулирана индустрија отсекогаш бил Play“. n примарен фокус на GO и едвај чекаме да започнеме во Западна Вирџинија“

Во исто време, Play'n GO најави продолжување на своето 10-годишна врска со Векјо Лејкерс како насловен спонзор. Интересно е тоа што шведскиот провајдер iGaming ги следи своите корени во Växjö, при што локалниот тим минатата сезона го круниса шведскиот шампион.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести