Вести

June 8, 2023

Play'n GO ги израдува своите фанови со слотот Viking Runecraft Apocalypse

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Play'n GO, водечки снабдувач на наградувани игри, додаде уште еден наслов на своето продолжение Viking Runecraft со врвни перформанси. Ова е откако развивачот на играта најави уште едно возбудливо патување назад во Асгард во Viking Runecraft Apocalypse. 

Play'n GO ги израдува своите фанови со слотот Viking Runecraft Apocalypse

Локи го задржува својот лукав карактер во овој автомат, менувајќи ја верноста и предавајќи го своето семејство. Но, овој пат, тој сонува големи со преземањето на Асгард, домот на боговите, вклучувајќи го и Один. Боговите сега мора да направат сè за да го одбранат својот дом од лукавиот карактер и можеби ќе им треба помош од вас. 

Viking Runecraft Apocalypse ги поканува играчите да се вооружат и да го одбранат Асгард од богот на измамникот. Но, за среќа, нема да се борите сами со мајката на сите битки. Ќе се борите заедно со другите нордиски богови, вклучувајќи ги Фреја, Тор, Хајмдал и Один.

  • Овој возбудлив слот со повеќе функции е поставен на масивна мрежа 7x7 со пријателски 96% RTP (враќање на играчот). 
  • Играчите во врвни мобилни казино апликации мора да одговара на најмалку пет симболи за да предизвика исплата. 
  • Иконите што плаќаат вклучуваат букви изработени од камен, чекан на Тор, златен меч, череп од коза и чаша за пиење. 
  • Боговите можат да ви помогнат да ги усогласите овие симболи за да добиете исплата до 500 пати од влогот.

Play'n GO ги прави работите уште позагреани со функцијата на каскадни макари. Секоја добитна комбинација ќе исчезне од таблата, дозволувајќи им на новите икони да дојдат на своето место и да создадат повеќе шанси за победа. Оваа функција останува активна се додека играчите продолжуваат да победуваат. 

Играчите можат да отклучат неколку функции за време на основната игра, вклучувајќи го и Spirit Wild. Овој симбол може да влијае на сите победнички комбинации освен каскадни победи. Тоа им овозможува на играчите да активираат еден од четирите „Подароци на боговите“ откако ќе формираат четири победи еден до друг. Овие подароци варираат и може да додадат повеќе диви комбинации на макари за да ја зголемат вашата исплата. 

Како што продолжува, треба да се насочите да го пополните возбудливиот Рунички мерач на полнење со сите икони што формираат победничка формула. Функцијата Power of Aesir ќе се отклучи откако ќе го наполните мерачот со 35 симболи, давајќи ви случајни моќи од боговите. Исто така, рундата за бесплатни вртења Ragnarok ќе се активира откако ќе го наполните мерачот со 65 симболи додека ќе ги отклучите сите функции на моќта на Aesir. 

Viking Runecraft Apocalypse ја докажува способноста на Play'n GO да објавува нови возбудливи слотови. Развивачот на играта неодамна ја освои наградата Game Studio на годината на наградите за програмери на игри на Casino Beats. Овој настан се случи во Валета, Малта, обединувајќи ги најдобрите мозоци во индустријата за игри. 

Шефот за задржување игри на Play'n GO, Џорџ Олекси, забележа: 

„Секогаш е возбудливо време кога се објавува сосема нова IP адреса, но може да биде уште повозбудливо да се прошири на онаа што веќе ја воодушеви публиката ширум светот. Игрите како Viking Runecraft Apocalypse совршено ги претставуваат нашите цели за секој од нашите наслови. внимателно изработениот наратив, заедно со навистина пријатна и богата игра со карактеристики, се работи кон кои се стремиме со секој наслов што го објавуваме“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести