Вести

June 23, 2023

Pariplay го одобрува назначувањето на нов шеф на управување со сметки

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

NeoGames SA, подружница на Pariplay, ја именуваше Ирина Роман за нов шеф за управување со сметки. Компанијата го користи огромното искуство и знаење на Роман во индустријата за игри за да ја одржи својата светска експанзија.

Pariplay го одобрува назначувањето на нов шеф на управување со сметки

Роман се приклучува на високиот менаџерски тим на Париплеј со богато искуство, работејќи во бизнисот со коцкање и управување со сметки повеќе од 10 години. Пред да се приклучи на Париплеј, таа служеше на високи позиции во Enteractive, NetEnt, и EveryMatrix. Нејзината последна улога беше како виш менаџер за успех на клиентите во TrueLayer.

Пари игра во последните 3 месеци најавува низа термини. Овие состаноци имаат за цел да го зајакнат статусот на компанијата на регулираните пазари во Европа и Северна Америка, каде што соработува со водечки оператори.

Во март 2023 година, компанијата го објави Дирк Камилери за нејзин менаџмент потпретседател на производи. На 13 јуни, компанијата продолжи со вработувањата по назначување на Ешли Блор за директор на партнерства

Pariplay во моментов е легален на 20+ пазари за игри, опслужувајќи над 1.000 регулирани мобилни казино апликации и други оператори. Нејзината иновативна Fusion платформа обезбедува беспрекорно портфолио за 120+ водечки агрегатори на содржини за да ја обезбедат нивната содржина, вклучувајќи мобилни казино игри од Wizard Games, внатрешното студио на Pariplay.

Енрико Брадаманте, главен комерцијален директор на Париплеј, го изрази своето задоволство што Ирина се приклучи на тимот на Париплеј, велејќи:

„Среќни сме што можеме да и посакаме добредојде на Ирина во тимот на Pariplay, особено кога продолжуваме да се шириме на регулираните пазари и да ја спроведуваме нашата стратегија за раст. Ирина има богато искуство и носи драгоцено знаење и увид на масата. верба дека таа директно ќе придонесе за зајакнување на нашиот бренд и издигнување на нови височини!"

Новиот Раководител за управување со сметки, исто така, го кажа ова:

„Гледав како Pariplay оди од успех во успех со текот на времето, така што да се приклучам на тимот и да им помогнам да растат уште поголем е возбудлива можност. Со нетрпение очекувам да ги зајакнам односите со постоечките клиенти и да негувам односи со нови

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести