Вести

October 27, 2023

LuckyStreak запечатува зделки со Red Rake Gaming и Lucky Monaco

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

LuckyStreak, водечка мобилна платформа за собирање казино, ги здружи силите со Red Rake Gaming и Lucky Monaco. Во новиот договор, LuckStreak ќе инкорпорира игри од двајцата развивачи на игри во својата платформа за собирање содржини LuckyConnect.

LuckyStreak запечатува зделки со Red Rake Gaming и Lucky Monaco

Во 2017 година, LuckyStreak го создаде агрегаторот LuckyConnect, кој вклучува наслови од различни провајдери како што се:

  • Прагматична игра
  • Игдрасил
  • Руби игра
  • Плејсон
  • EGT

Марк О'Донел, шеф за маркетинг во LuckyStreak, го изрази својот ентузијазам велејќи дека вклучувањето на провајдери како Red Rake Gaming и Lucky Monaco во нивниот пакет за собирање содржини LuckyConnect е одлична вест за LuckyStreak и неговите мобилни казино мрежа.

„Тие имаат богата разновидност на навистина привлечни забавни слотови и казино игри, и тоа додава поголема моќ на нашиот предлог“, додаде тој. 

Лансиран во 2011 година, Red Rake Gaming ќе додаде над 120 игри на платформата LuckyConnect, што опфаќа слот, видео покер и казино игри на маса.

Ник Бар, управен директор од Red Rake Gaming Malta, рече:

„Среќни сме што работиме со тимот на LuckyStreak, тие имаат огромна мрежа на партнери низ целиот свет кои сега ќе можат да пристапат до нашите слот игри. Red Rake Gaming разви мноштво локализирани слотови за да се осигура дека можеме да испорачаме содржина за сите пазари ширум светот. Многу сме убедени дека нашите игри ќе бидат добредојден додаток на значајната глобална понуда на LuckyConnect."

Од нивна страна Лаки Монако ќе додаде 30+ игри до агрегаторот LuckyConnect. Г-дин Ким, шеф на продажбата на Лаки Монако, рече развивач на софтвер можеби се нови за iGaming индустријата, но тие имаа две децении искуство во развивање стимулирачки и правични игри за пазарот на социјалните казино.

Тој додаде:

„Партнерството со LuckyStreak ни дава непосреден пристап до некои од најголемите клиенти и мрежи на играчи во iGaming. Ја цениме нивната предвидливост во откривањето на нашиот уникатен потенцијал додека ни помага да го направиме следниот чекор на нашето патување

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести