Вести

July 1, 2022

Intouch Games се придружува на популарната програма Powered by Relax

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Играње на најдоброто Relax Gaming казина ги изложува мобилните играчи на казино на развивачите на игри на крем де ла крем. На 1 март 2022 година, Relax објави дека друг агрегатор на содржина на iGaming, Intouch Games, ќе се приклучи на неговата икона програма Powered by Relax. По овој потег, овој прогресивен развивач на игри со слотови сега ќе се интегрира во најдоброто мобилно казино Relax Gaming.

Неспоредлива техничка моќ и брзина на пазарот

Новиот договор ќе видиме Опуштете се играње интегрирајте ги насловите на агрегаторот на содржина со седиште во ОК со врвни перформанси во неговите партнерски мобилни казина. Вреди да се спомене дека насловите на Intouch Games се испробани и тестирани на нивните B2C сајтови пред дистрибуцијата. На овој начин, мобилните казино играчи уживаат само во најдобрите наслови од развивачот. 

Во меѓувреме, договорот ќе овозможи Intouch Games да ужива неспоредлива техничка моќ и брзина на пазарот од платформата Powered by Relax. Игрите како Fishin for Wins, Money Grows on Trees и Big 7 Slots сега ќе бидат дел од експанзивната дистрибутивна мрежа Powered by Relax. Оваа мрежа содржи водечки оператори низ европските регулирани пазари.

Други неодамна додадени студија на платформата Powered by Relax вклучуваат Spadegaming, Spribe и Spinmatic. Ова се усогласува со амбицијата на Relax Gaming да обезбеди најразновидни селекции на игри за играчите и операторите. 

Официјални изјави

Во соопштението за печатот на Relax, главниот директор за производи на компанијата, Сајмон Хамон, рече дека Relax со задоволство ги додава Intouch Games во преградата. Тој рече дека агрегаторот на содржини има толку големо искуство како развивач на игри и студио, што ги прави најдобар партнер на Powerd by Relax. Сумирајќи, Хамон рече дека договорот ќе го зајакне индустрискиот профил на Relax и ќе и овозможи на компанијата да ја дистрибуира најдобрата содржина што постои.

Од нивна страна, глобалниот шеф на комерцијал во Intouch, Чарлс Мот, рече дека го избрале Relax Gaming поради широката покриеност што им ја дозволуваат. Тој продолжи дека програмата Powered by Relax има некои од најдобрите мобилни казина на пазарот и дека е возбудливо лесно да се интегрира. Мот го заврши со велејќи дека Intouch го гледа Relax како совршен партнер за да ја поттикне компанијата на нови нивоа.

Relax Gaming е наградуван агрегатор на содржина на iGaming со некои од најразновидните и најзабавните портфолија на игри. Нивната обемна библиотека содржи наслови со врвни перформанси, вклучувајќи слотови од рачно избрани студиа за игри од трети страни. Некои добро сакани титули на најдобрите Relax Gaming мобилни казино сајтови вклучуваат Money Train, Temple Tumble и Snake Arena. 

Проширувањето на Relax Gaming 2022 продолжува

Релакс ја започна 2022 година во врвна опрема. Во јануари, компанијата склучи договор со GAN, популарен агрегатор на iGaming, за дистрибуција на наслови од Silverback Gaming. Потегот доаѓа жешко на ролетните кога GAN го купи Silverback Gaming во декември минатата година. Купувањето значи дека GAN моментално ја поседува целата содржина од студиото за игри. 

Потоа, во февруари, Spribe, иновативен развивач на мобилни казино игри, се приклучи на платформата Powered by Relax за да ги обезбеди своите наслови. Spribe е најпознат по своите висококвалитетни аркадни игри како Aviator, популарни меѓу играчите на генерацијата Z и Y. Spribe е акредитиран од UKGC и MGA, овозможувајќи му на Relax да ги снабдува игрите на студиото до казина со врвни перформанси.

Набргу до 31 март, Relax Gaming го објави својот влез на новорегулираниот пазар за коцкање Онтарио. Овој потег е значајна пресвртница, имајќи предвид дека Онтарио има огромен потенцијал за раст на iGaming. Канадската провинција се очекува да биде еден од најголемите пазари за iGaming во Северна Америка. Покрај тоа, канадската експанзија ќе ги зајакне намерите на Relax да доминира на северноамериканската сцена. Relax ќе дебитира со над 130 наслови низ повеќе мобилни казина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести