Вести

August 28, 2023

BGaming и новоформираниот договор за содржина за потпишување Casimba Gaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

BGaming, водечки снабдувач на мобилни слотови и казино игри, склучи договор за содржина со Casimba Gaming. Договорот има за цел да го зголеми изборот на мобилни казино игри од страна на развивачите понудени од новото заедничко вложување.

BGaming и новоформираниот договор за содржина за потпишување Casimba Gaming

Casimba Gaming нуди B2B решение фокусирано на клиентите преку брзо проширување на платформата за агрегација на содржина. Компанијата покажа солидни вештини за маркетинг, податоци, дизајн и развој во водење профитабилни брендови за мобилни казина B2C. Casimba Gaming е основана по неодамнешното спојување помеѓу Markor Technology (добавувач на платформа) и Whitezip (фирма за маркетинг и развој на софтвер).

Со партнерство со BGaming, Casimba Gaming ќе го вклучи портфолиото од повеќе од 100 мобилни казино игри од наградуваното гејмерско студио. Договорот вклучува добро познати игри како Gemhalla, мобилен слот од нордиската митологија и Limbo XY, уникатна крипто-казино игра.

Преку партнерството, Casimba Gaming ќе може да одговори на зголемената побарувачка за врвно искуство со игри на својот партнер мобилни казино апликации. Договорот исто така ќе и помогне на компанијата дополнително да се етаблира како водечки бренд во индустријата за игри.

BGaming неодамна уживаше огромен успех, што доведе до две номинации на SBC Awards 2023 година. Во јули објави компанијата Шпанска сертификација откако доби зелено светло од BMM TestLabs. Пред тоа, во мај, развивачот на софтвер освои две награди на престижните CasinoBeats Game Developer Awards 2023 година.

Коментирајќи го договорот Casimba Gaming, Олга Левшина, шеф на продажба во BGaming, изјави: 

„Задоволни сме што работиме со Casimba Gaming, кои се толку важен и значаен клиент за нас

Од нивна страна, Лавина Карлсон, директор на B2B во Casimba Gaming, рече:

„Со здружување со ценети провајдери на софтвер, како што е BGaming, нашата услуга за собирање добива способност да испорача зголемено ниво на различност и иновација, задоволувајќи ги интересите на операторите и играчите. Придонесот на BGaming може да се забележи во огромниот избор на корисници- пријателски, мобилни оптимизирани слотови и игри на тема крипто-казино, кои сега можеме да ги прошириме на нашите партнери во казиното во иднина“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести