Вести

August 18, 2023

BGaming дава изјава за iGaming со две номинации за SBC Awards 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

BGaming, брзо растечки iGaming провајдер на мобилни слотови, има две причини да се радува во последно време. Ова беше откако компанијата беше номинирана да се натпреварува во две категории на претстојните награди SBC 2023 година.

BGaming дава изјава за iGaming со две номинации за SBC Awards 2023 година

Прво, Марина Островцова, извршен директор на BGaming, влезе во потесниот избор за да се натпреварува со нејзините врсници во класата „Лидер на годината“. Оваа номинација е доказ за нејзиниот неконвенционален лидерски пристап. Заедно со неа на настанот ќе биде и сосема новиот алгоритам за компресија на компанијата кој ќе се натпреварува во категоријата Иновации во мобилниот телефон.

Лидерските вештини на Марина како развивач на мобилни казино игри беа оценети како „здив на свеж воздух“ од Gambling Insider, давајќи ѝ место меѓу врвните лидери на годината. Таа цврсто верува дека тимот треба секогаш да биде пред, со лидер зад нив, осигурувајќи дека тие ќе останат во линија со целите на компанијата.

Алгоритмот за компресија на BGaming е една од највозбудливите иновации во индустријата за мобилни игри. Компанијата вели дека оваа технологија го забрзува времето на вчитување на нејзините игри во најдобрите мобилни казино апликации, заобиколувајќи ги проблемите со ограничувањата на VPN и бавните интернет конекции.

Еве што рече компанијата за технологијата:

„Постојано ги подобруваме нашите производи и услуги, продолжуваме да ја демонстрираме нашата технолошка моќ со нашиот внатрешен алгоритам за компресирање на графиката на игрите со нула или минимална загуба на квалитет

Оваа година се одбележува десетгодишнината од доделувањето на SBC Awards, извонредно доделување награди во чест на клучните личности во секторот iGaming и нивниот непроценлив придонес. Изборот на развивач на софтвер во две номинации е уште еден потсетник за неговите вредни придонеси во индустријата.

Наградите ќе бидат доделени на последниот ден од Самитот на SBC Барселона на 21 септември 2023 година. BGaming им вети на посетителите дека ќе изложи на свој штанд на настанот.

Номинациите на BGaming на SBC Awards 2023 следат по успешното излегување на CasinoBeats Game Developer Awards 2023 година во Мај. Компанијата освои две натпреварувачки категории за време на настанот, вклучително и Slot to Watch 2023 и Game Music Soundtrack.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести