Вести

June 16, 2023

Betsoft испорачува големи награди во промоцијата на Новата Take the Prize

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Промоцијата на мрежата Take the Prize на Betsoft често создава победници на мрежата на казино на компанијата. Агрегаторот на содржината ја лансираше оваа промотивна алатка во играта во јануари 2022 година, дозволувајќи им на играчите потенцијално да освојат големи награди со само едно вртење на неговите мобилни слотови.

Betsoft испорачува големи награди во промоцијата на Новата Take the Prize

Набргу напред до 22 јуни 2023 година, кога водечкиот развивач на игри објави дека промоцијата ќе биде осветлена ова лето и ќе трае 10 дена во неговата мрежа на казино. Новата промоција Take the Prize доаѓа со огромен паричен фонд од 100.000 евра.

Betsoft Gaming очекува ентузијастички прием за најновата промоција во топ регулирани казино апликации. Компанијата се залага за успехот на трите претходни промоции, кои испорачаа високи нивоа на ангажираност на играчите, рунди на игри и повторни посети. Новата матурска мрежа Take the Prize ќе дебитира на 22 јуни и ќе заврши на 1 јули, со отворена 24 часа на ден, од 10:00 до 21:59 CEST.

Доходовната промоција Take the Prize има награден фонд од 40.000 евра, додека турнирот има 60.000 евра за грабнување. Сè што е потребно е облог од 0,20 евра на кој било од подобните мобилни казино игри да победи. Запомнете, промоцијата не го одредува бројот на награди кои гејмерите можат да ги добијат.

  • Играчите на Take the Prize ќе вртат тркало на среќата со фантастични парични награди. 
  • Спротивно на тоа, турнирот има рангирање на табла во живо каде што највисокиот сооднос на еден спин-до-победа го одредува победникот. 
  • Во кој било момент од турнирот, играчот може да добие награден спин со потенцијал да му ја додели главната награда од 3.000 евра.

Но, новата промоција на мрежата Take the Prize не само што го зголеми наградниот фонд. Промоцијата содржи и повеќе варијанти на игри, со повеќе од 50 наградувани онлајн слотови од Betsoft Gaming да играш. Играчите можат да ги изберат нивните омилени наслови на игри врз основа на карактеристики, теми или RTP.

Рената Бањар, главен маркетинг директор во Betsoft Gaming, изјави:

"Нашите клиенти знаат дека можат да се потпрат на нас за постојано да обезбедуваме подобрено искуство. Со секоја мрежна промоција, го зголемивме опсегот на производи и големината на наградниот фонд за да обезбедиме максимален ангажман. Воодушевени сме од успехот на нашиот бренд осигури дека нашите промоции сега се универзално познати како Betsoft Take the Prize™ промоции. Нашата најнова промоција, закажана за 22 јуни - 1 јули 2023 година, е дизајнирана да го започне летото со жесток удар. Среќно на сите што учествуваат!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести