BetConstruct ја прави крипто-содржината подостапна со играта Alligator Validator

Вести

2023-05-19

Benard Maumo

BetConstruct, водечки снабдувач на мобилни казино игри, го објави Alligator Validator, својата инаугуративна игра изградена исклучиво со користење на блокчејн технологија. Во оваа игра, мобилните казино оператори и играчи ќе користат блокчејн технологија за да ги спроведат сите трансакции. BetConstruct вели дека Alligator Validator може да се пофали со живописна графика, модерна механика на игри и сосема нов систем за плаќање базиран на блокчејн.

BetConstruct ја прави крипто-содржината подостапна со играта Alligator Validator

Како што се очекуваше, технологијата на блокчејн базирана во Alligator Validator гарантира дополнителна безбедност и заштита. Ја елиминира потребата од централизирана трета страна опции за плаќање за управување со трансфери на пари, со паметни договори кои автономно ги обработуваат плаќањата. 

Дополнително, компанијата забележа дека оваа „една единствена“ игра ќе им обезбеди на валидаторите кои учествуваат во мрежата на Бахамут многу придобивки. BetConstruct вели дека валидаторите ќе добијат предност со овозможување на играта на нивните платформи. За возврат, ова ќе обезбеди уникатно и возбудливо искуство со играта за играчите регулирани казино апликации и да им даде на валидаторите повисок поврат на инвестицијата. 

Со учество во механизмот за консензус за доказ за удел (PoSA) и обезбедување на безбедноста на мрежата за игри, валидаторите се витални играчи во системот Бахамут.

BetConstruct е убеден дека оваа нова гејмерска иновација значително ќе влијае на iGaming секторот. Компанијата вели дека технологијата ќе го олесни пристапот до крипто игрите за повеќе гејмери. Уникатниот концепт на Alligator Validator ќе ги ревитализира искуствата на играчите во крипто коцкање притоа претставувајќи им на партнерите потенцијал да соберат огромни награди за помагање на безбедноста на мрежата. 

Еве ги завршните зборови на BetConstruct:

„Додадете ја играта во вашиот каталог и не пропуштајте ја шансата да станете еден од првите што ќе се сретнат со новата реалност на iGaming!"

Со нетрпение го очекуваме самитот на CasinoBeats

Во другите неодамнешни вести на BetConstruct, компанијата го потврди своето учество на CasinoBeats Summit 2023. Настанот ќе се одржи во Малта помеѓу 23 и 25 мај, а BetConstruct ќе се сретне со своите посетители и ќе ја сподели експертизата на компанијата на штандот А43. 

Дел од изложбата на компанијата на конференцијата ќе биде нејзината иновативна спортска книга со 120+ спортски типови и 12.000+ настани во живо месечно. Спортската книшка нуди и дел за еспорт богат со игри со коцкари кои се обложуваат на сите популарни пазари. 

Во однос на игрите, BetConstruct со задоволство ќе ја прикаже својата робусна библиотека од 10.000+ мобилни игри. Ова ги вклучува онлајн слотови со врвни перформанси од водечки провајдери на софтвер.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести