Вести

October 10, 2023

BetConstruct го лансираше BetChain: iGaming платформа ориентирана кон криптовалути

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Провајдерот на технологија за игри BetConstruct го најави лансирањето на BetChain, неговата нова iGaming платформа ориентирана кон криптовалути. Платформата е достапна и во десктоп и во мобилна верзија, нудејќи фронтално решение насочено кон корисникот со силен фокус на интеграцијата на криптовалутите.

BetConstruct го лансираше BetChain: iGaming платформа ориентирана кон криптовалути

BetChain има за цел да обезбеди интуитивна платформа за конфигурирање, ажурирање и доставување персонализирани искуства до крајните корисници. Поддржува широк спектар на iGaming платформи, вклучувајќи Sportsbook, Esports, Virtual Sports, Casino, Live Casino, TV игри и беспрекорни интеграции од трета страна.

Со крипто во неговото јадро, BetChain има за цел да фати значаен сегмент од крипто играчи, поттикнувајќи го растот на приходите на сите оперативни пазари. Оваа експанзија на понудата на BetConstruct на пазарот iGaming им дава на партнерите уште една опција да се прилагодат на нестабилниот пејзаж.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести