6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето

Вести

2021-06-13

Eddy Cheung

Дали онлајн казиното може да го задржи плаќањето? Идеално, ова прашање ќе помине низ умот на секој играч откако ќе освои колосална сума. Тоа е затоа што речиси секој играч на онлајн казино знае приказна или две за гејмерите кои им биле одбиени парите по победничка сесија.

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето

За среќа, невообичаено е регулирано онлајн казино да задржува пари, освен ако играчот не прекрши некои правила. Значи, кои се овие легитимни причини кои можат да направат легитимното мобилно казино да ви негира пари?

Прекршување на бонусот T&C

Во светот на мобилните коцкање, ништо не оди за ништо. Со други зборови, сите онлајн казино бонус пакети доаѓаат со прикачени жици. Вообичаено, казиното ќе бара од играчот да исполни специфични правила за да ги бара сите добивки натрупани од парите од бонусот или од бесплатните вртења.

На пример, можеби ќе треба да ги искористите парите од бонус на одреден онлајн слот, особено Starburst. Исто така, казиното може да постави максимална сума што можете да ја обложите по спин. Прекршувањето на кое било од овие правила и многу други ќе доведе до неплаќање на вашите добивки. Затоа, внимателно прочитајте ги барањата за обложување.

Малолетни коцкање

Малолетното коцкање е незгодна работа во повеќето јурисдикции. На пример, во ОК, законската возраст за коцкање е 18 години. Меѓутоа, во Германија, Белгија, Ирска и повеќето држави во САД, 21 година е потребната возраст за учество во коцкање преку мобилен телефон. Уште полошо, земји како Грција ја поставија границата повисоко на 23 години.

Затоа, од витално значење е да ја погледнете законската возраст за коцкање во вашата јурисдикција пред да се коцкате. Обложувањето за малолетни лица не само што ќе доведе до тоа казиното да ги задржи вашите добивки, туку и да започне апсење во најлошото сценарио.

Доставување неточни податоци за идентификација

Можете исто така да го бакнете вашиот џекпот за збогум ако поднесете неточни или лажни податоци. Ова може да биде користење на псевдоним или давање погрешна адреса. Вообичаено, казиното ќе ги бара најмалите причини за да ви ги одбие добивките. Всушност, нема да им биде грижа дали сте сè уште нов играч.

Секогаш е препорачливо да се обезбедат вистинити и точни информации кога креирате сметка за онлајн казино. Но, за среќа, повеќето казина спроведуваат соодветен процес за проверка на лична карта наречена KYC (Знајте го вашиот клиент) пред да продолжите понатаму.

Отворање на дупликат сметка

Како што беше кажано погоре, казината може да бидат ситни кога се справуваат со добивките на играчите. Затоа отворањето на дупликат сметка е големо не. Ако тоа се случи, казиното може да ги означи двете сметки на играчи, мислејќи дека сакате да го соберете бонусот за добредојде на двете сметки. Дури и ако користите различно име, казината ќе го разгледаат вашиот матичен број, банкарска сметка и IP адреса за да ве срушат. Затоа, секогаш отворајте една сметка.

Мамење

Мамењето е сериозен коцкарски криминал, без разлика дали играте онлајн или во копнено казино. На пример, можете да го хакирате серверот на казиното за да играте и да победите во Gonzo's Quest или да користите софтвер за да освоите рака за видео покер. Изненадувачки, некои мобилни казина не дозволуваат броење картички во блек џек, иако оваа стратегија за обложување е 100% легална. Затоа, бидете искрени и почитувајте ги правилата на играта.

Играње на Нечесните казино

Понекогаш, не сте ваша вина кога онлајн казино ви негира плаќање. Многупати, доверливите играчи стануваат плен на несигурни казина. За среќа, забележувањето на овие казина од далеку е јасна задача.

Прво, секогаш играјте во казино лиценцирано од доверливо чувар како што се Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта. Исто така, играјте само игри развиени од реномирани компании како Yggdrasil, Microgaming, Evolution итн. Друга работа, читајте прегледи на интернет за да барате црвени знамиња пред да се регистрирате. Казино без ниту еден онлајн преглед не вреди да се мачи.

Заклучок

Како одговорен онлајн коцкар, секогаш придржувајте се до сите куќни правила за да избегнете да направите некои од горенаведените грешки. Запомнете, страницата со „здодевни“ услови ги содржи скоро сите информации што можеби сакате да ги знаете за казиното. Затоа, не слепо кликнувајте на копчето „Прифати“, или може да ги изгубите вашите пари и добивките на долг рок. Чувај се!

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести