6 докажани совети за заштеда на пари за онлајн коцкање

Вести

2021-06-11

Eddy Cheung

Коцкањето преку Интернет овие денови станува норма. Повеќето играчи сега ги отфрлаат долгите патувања до пренатрупани копнени казина во корист на онлајн казина. Тоа, само по себе, е уште една ефикасна техника за заштеда на трошоци, како што овој напис ќе се дискутира подоцна. Но, кои други совети можете да ги искористите за да се коцкате одговорно и да заштедите што е можно повеќе пари? Оваа статија фрла поглед!

6 докажани совети за заштеда на пари за онлајн коцкање

Создадете буџет за коцкање

Возбудата и привлечноста на мобилни коцкање може да ве остави да ги притискате цифрите додека вашата банкарска сметка не биде негативна. Значи, за да избегнете банкрот, креирајте буџет за коцкање и поделете го на помали делови. Идејата е да избегнете депонирање на целата банка на вашата сметка за коцкање.

На пример, ако имате субсидирам од 1000 долари, поделете го на десет делови од по 100 долари. Овие пари би требало да бидат доволни за да се коцкате десет дена без да трчате до најблискиот банкомат. Сè на сè, испланирајте се совршено за да успеете.

Играјте онлајн секогаш кога е можно

За искусен коцкар, ништо не ја надминува забавата од играњето во реални услови за казино. Овде играчите се среќаваат и разменуваат идеи или дури создаваат нови пријатели во процесот. Исто така, шарените светла во комбинација со звуците на автоматите може да го направат славењето на победата и жалењето за загубите незаборавно искуство.

Сепак, играњето офлајн ве изложува на непотребни трошоци. Честопати, можеби ќе сакате да земете неколку шишиња алкохол за вас и вашите пријатели. И тоа не ги вклучува парите што ги трошите за патување во казино. Затоа, пополнете го вашиот телефон или лаптоп и уживајте во реалното искуство во дилерската соба во живо.

Искористете ги бонусите

Ова звучи прилично очигледно, нели? Сепак, повеќето играчи прават грешка да го игнорираат сите важни бонуси за казино. Овие награди доаѓаат во форма на бесплатни вртења, враќање на готовина, пари за совпаѓање и така натаму. Со барањето на овие бонуси, ќе го продолжите престојот во казиното и ќе освоите нешто за возврат. Запомнете, повеќето регулирани мобилни казина им нудат на обложувачите бесплатни облози за само инсталирање на нивните апликации. Затоа, не пропуштајте го овој уникатен пакет.

Играјте игри на вештина

Искусните играчи на казино знаат дека сите игри не се еднакви. Често, овие игри доаѓаат во две групи - игри на среќа и игри на вештина. Во тој поглед, секогаш играјте игри кои ви дозволуваат да примените победничка стратегија.

На пример, видео покер и блек џек дозволете стратегија за игри за намалување на работ на куќата на помалку од 1%. Од друга страна, варијантите засновани на среќа, како што се видео слотови, се потешко да се победат затоа што ви треба само вртење и чекање за исходот. Генерално, научете ги овие игри на маса и зачувајте го вашиот џеб.

Гледајте го износот на облогот

Практично сите игри достапни во вашето омилено мобилно казино имаат минимум/максимален износ на облози. Во тој случај, внимателно погледнете ги минималните и максималните влогови што можете да ги направите и споредете ги со вашата банка. Ако сте љубител на видео слотови, игрите со минимален влог од 0,10 долари и максимален облог од 100 долари треба да бидат доволно добри. Обидете се да направите мали облози како облози од 5 долари за да го зачувате вашиот субсидирам.

Заминете кога ќе победите

Одговорното играње е за напуштање кога е време да се тргне. Не треба да продолжите да играте само затоа што среќата еднаш ви се насмевнала. Како што беше кажано претходно, куќата секогаш ја има математичката предност, што значи дека вашите последователни облози најверојатно ќе резултираат со загуби. Затоа, заминете веднаш штом ќе додадете нешто на вашата банка. Исто така, научете да фрлате пешкир кога не ви е денот.

Заклучок

Ова се неколку совети за заштеда на пари кои несомнено ќе ви помогнат при обложување онлајн. Од витално значење е да се разбере дека коцкањето е главно за среќа, така што планирањето е најсигурниот начин за одговорно коцкање. Исто така, изоставете ги емоциите, без разлика дали победувате или губите. Играјте само за забава и на регулирано мобилно казино. Адиос!

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести