5 Настани за еспортски обложување во јули 2021 година

Вести

2021-07-18

Ethan Tremblay

Дали обожавате обложување со еспорти? Ако го правиш тоа, ДЕЧКО, ти си за некои одлични задоволства.

5 Настани за еспортски обложување во јули 2021 година

Во јули 2021 година, нема недостиг од можности за обложување за коцкарите на Esports. Што зборуваме овде? Зборуваме за тони можности за обложување CSGO, зборуваме за огромна количина на мобилни можности за обложување Esports и многу, многу повеќе.

Сега, кога го привлеквме вашето внимание, ајде да зборуваме за 5 најголеми еспортски настани што треба да ги пробате ако сте сериозни за обложување на еспорти.

Светски шампионски куп на честа на кралевите

Светскиот куп на шампиони Honor of Kings е настан за мобилен еспорт. Некои од игрите вклучени во настанот се PUBG Mobile, Fire Free и секако Honor of Kings.

Можеби не го замислувате како огромна зделка за игрите на Esport, но тука е работата. Светскиот куп на шампиони на честа на кралевите 2021 година ќе биде надвор од топ листите, и тоа не само за мобилните еспорти, туку и за сите еспорти.

Настанот ќе започне на 28 јули и ќе заврши на 28 август. Ќе биде домаќин во шест големи градови во Кина. Шангај, Чонгкинг, Вухан, Кингдао, Нанџинг и Пекинг.

NAL 2021 Фаза 2

Втората фаза од северноамериканската лига се уште трае. Rainbow Six сè уште добива тони прегледи и дава одлични можности за обложување. Лигата ќе заврши на 28 јули, така што имате тони можности за обложување овде. Тимот кој моментално е на чело е Spacestation, но не е далеку од TSM и Mirage.

Во оваа лига има висока конкуренција, затоа има одлични можности за обложување.

Intel Extreme Master XVI Келн

Дали ви се допаѓа обложувањето на обложување CSGO? Па, ако одговорот е да, тогаш овој настан е за вас. Intel Extreme Master XVI колонска вода е преполна со тон CSGO акција.

Настанот започна на 6 јули, а ќе заврши на 18 јули.

Храбар шампион турнеја, етапа 3, предизвикувач 1

Рејкјавик LAN беше огромен успех за Riot Games и сите што беа вклучени во турнејата Valorant Champion. Веќе подолго време не сме ја гледале турнејата Valorant Champion, но чекањето заврши.

Турнејата „Valorant Champion“ етапа 3 веќе започна. Започна на 7 јули и ќе трае цел месец. Тоа е одлична можност за коцкање на Esports.

Интел Светски отворен

Гејмерите сакаат да прават голови со летечки автомобили и удирање задник. Затоа Интел Светскиот Опен создаде огромна врева.

Интел Светскиот опен ја вклучува најголемата фудбалска игра која вклучува автомобили, да, точно погодивте, тоа е Rocket League. Што се однесува до некои борбени акции од рака на рака, што е подобро од можеби една од најпознатите игри на планетата Земја наречена Street Fighter V.

Обожавателите на Esport сакаат да ги играат овие две игри, затоа, ако барате извонредни опции за обложување Esports, оваа е таа.

Интел Светскиот опен започнува на 11-ти јули, затоа подгответе се да направите некои облози.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести