Вести

May 9, 2023

3 мобилни казино апликации со бонуси за повторно вчитување за да се присвојат во мај 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Повеќето регулирани мобилни казино апликации им обезбедуваат на новите играчи бонуси и промоции. Но, еден бонус што повеќето играчи често го посакуваат е бонусот за повторно вчитување. Како што сугерира името, тоа е бонус поттик за да ви се заблагодариме што го направивте вашиот втор, трет или четврти депозит. Некои казина, исто така, можат да ги наградат лојалните играчи за депонирање на вистински пари со овој поттик. Значи, прочитајте за да дознаете најдобрите мобилни казина со бонуси за повторно вчитување што треба да ги барате овој месец. 

3 мобилни казино апликации со бонуси за повторно вчитување за да се присвојат во мај 2023 година

Казино-X – Четири бонуси за повторно вчитување

Casino-X е апликација за казино лиценцирана од Курасао која постои од 2011 година. Казиното е познато по своите одлични опсег на бонуси, вклучувајќи го и пакетот за добредојде кој покрива до пет депозити. Откако го побаравте вашиот прв бонус за депозит од 100% до 2.000 евра, Casino-X им се заблагодарува на вашите четири последователни депозити со следните награди:

  • Втор депозит: 100% до 300 евра со услов за обложување 25 пати.
  • Трет депозит: 50x до 400 € со услов за обложување 20x.
  • Четврти депозит: 50% до 500 евра со услов за обложување 20 пати. 
  • Петти депозит: 25% до 750 евра со услов за обложување 20 пати.

Од витално значење е да се забележи дека секој бонус за повторно вчитување има минимален квалификуван депозит. На пример, може да го добиете вториот бонус за повторно вчитување откако ќе депонирате најмалку 40 евра и 50 евра за другите пакети. Прочитајте ги условите!

1xSlots – Три бонуси за повторно вчитување

1xSlots е уште едно казино погодно за мобилни телефони со седиште во Курасао. Лансирана во 2017 година од Orakum NV, оваа апликација за казино им нуди на играчите пакет за добредојде до 1.500 евра. Играчите ќе започнат со депонирање најмалку 10 евра за да го отклучат првото натпревар бонус за депозит од 100% до 300 евра плус 30 бесплатни вртења на Speed Winner од PG Soft.

Откако ќе го активирате бонусот, продолжете до побарајте ги бонусите за повторно вчитување како што следи:

  • Втор депозит: 50% до 350 € плус 35 бесплатни вртења на Vampire's Charm.
  • Трет депозит: 25% до 400 евра плус 40 бесплатни вртења на Alchemy Gold.
  • Четврти депозит: 25% до 450 евра плус 45 бесплатни вртења на Phoenix Rises.

Како што се очекуваше, операторот вклучува 35x услов за обложување на бонусите за да спречи злоупотреба. Гејмерите мора да го исполнат ова барање во рок од седум дена од добивањето на наградата. 

Ruby Fortune - два бонуси за повторно вчитување

Лансиран во 2003 година, Ruby Fortune е еден од најголемите казино брендови во светот, лиценциран во Малта и Канада. Во ова казино, новите играчи можат да бараат бонус од 750 долари доделен на три рати. По правење на вашиот прв депозит од најмалку 10 долари, казиното веднаш ќе одговара до 250 долари. Потоа, можете да ги добиете следните износи на бонус на вашите последователни депозити:

  • Втор депозит: 100% до 250 долари
  • Трет депозит: 100% до 250 долари

Сепак, CasinoRank ве советува да ги намалите очекувањата за добивање на исплата бидејќи условот за обложување 70 пати е на повисоката страна. Ова исто така важи и за кој било бонус за депозит за мобилни казино на кои ќе наидете.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести