Што е подобро: Android наспроти iOS мобилни казино?

Вести

2020-11-12

Војната за мобилниот оперативен систем помеѓу Android и iOS не покажува знаци на исчезнување. Овој пат, битката се прелева во светот на iGaming, со мобилни казино обожавателите останаа да избираат помеѓу двете преносливи платформи за игри. Додека искуството со игри на овие платформи е скоро идентично, има некои мали разлики. Значи, ајде да се нурнеме и да разговараме за некои тешки споредби.

Што е подобро: Android наспроти iOS мобилни казино?

Казино за мобилни телефони Андроид наспроти iOS: Ограничувања

Ако сте заинтересиран играч, ќе сфатите дека Google не ги наведува повеќето мобилни казина со вистински пари на Play Store. За среќа, ограничувањето е само регионално бидејќи играчите во ОК, Франција и Ирска можат да преземаат посветени мобилни казино апликации од Google Play Store. Но, тоа не значи дека играчите на казино Андроид од други региони не можат да преземаат апликации. Овие казина нудат APK апликации за преземање на нивните веб-локации.

Што се однесува до играчите на Apple iOS, тие можат да преземаат посветени апликации за казино директно од App Store. Како Андроид, мобилните казина со iOS, исто така, им нудат на играчите алтернатива за преземање посветени апликации од нивните веб-локации. Значи, како заклучок, играчите на мобилните казино навистина не треба да се грижат за какви било ограничувања.

Казино за мобилни телефони Андроид наспроти iOS: безбедност

Ова е уште една прастара расправија помеѓу корисниците на iOS и Android. Факт е дека и двете платформи нудат неспоредлива безбедност на податоците, дури и подобра од десктоп компјутерите и лаптопите. Сепак, безбедноста на мобилните игри повлекува повеќе од само вашиот уред. Најпопуларните мобилни апликации за коцкање нудат SSL шифрирање за максимална безбедност на финансиските и личните информации. Исто така, внимавајте на онлајн мобилните казина кои се целосно регулирани. Накратко, наоѓањето безбедно казино за мобилни телефони е ваша единствена одговорност.

Казино за мобилни телефони Андроид наспроти iOS: Разновидност на игри

Кога станува збор за игра разновидност, најмногу зависи од самото мобилно казино. Тоа е затоа што најдобрите мобилни игри за Android се и најдобри на iOS. Но, поради ограничувањата на Google Play Store, најновите мобилни казино игри секогаш прво ќе пристигнуваат на iPhone и iPad. Исто така, Android работи на милиони уреди, така што може да потрае малку подолго за играчите да пристапат до новите изданија. Ова е, всушност, основната причина зошто игрите на Android се достапни преку прелистувачите.

Казино за мобилни телефони Android vs iOS: бонус и промоции

Всушност, нема некоја забележителна разлика кога станува збор за бонус награди за Android и iOS. Истите совети што ќе ги добиете во десктоп казино се оние достапни на мобилните платформи. Играчите на мобилни казино можат да уживаат во бонуси како што се враќање на готовина, бонус без депозит, бесплатни вртења, ВИП програми и многу повеќе. Може да наидете на мобилни казина кои нудат бесплатни пари само за инсталирање на апликацијата. Затоа, се зависи од казиното.

Казино за мобилни телефони Андроид наспроти iOS: перформанси

Претходно, фановите на Android често ги исмеваа своите колеги од iPhone поради навидум дефектниот хардвер. Дури и најдобрите iPhone уреди имаа панели со пониска резолуција, мала големина на меморија и помалку моќни процесори. Деновиве, сепак, Apple успеа да го израмни теренот за игра. Најновите предводници на Android од Samsung, OnePlus и Google не се ништо помалку способни од сосема новите iPhone-и. Едноставно кажано, нема некоја значајна разлика во перформансите помеѓу Android и iPhone.

Казино за мобилни телефони Android vs iOS: корисничко искуство

Како и со бонуси, сортата на играта е слична. Но, има мала разлика. Додека уредите со Android нудат повеќе опции за прилагодување, iOS е повеќе насочен кон едноставноста. Ова може да направи целокупното корисничко искуство да варира, но нема ништо поинаку кога играте казино игри. Значи, без разлика дали фрлате коцки или вртете слотови, корисничкото искуство е конзистентно на двата уреди.

Во крајна линија

Нема значајна разлика помеѓу казината за мобилни телефони на iOS и Android. Само проверете дали вашиот оперативен систем е ажуриран, а телефонот е стар неколку години. Бидете сигурни дека ќе имате пристап до извонредно искуство што може да ве натера целосно да заборавите на игрите на компјутер. Уживајте!

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести