Вести

August 15, 2019

Што го разликува еден победнички провајдер на казино софтвер од друг?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

„Сметајќи дека ова е конвенционална мудрост, секој провајдер на софтвер има свој ексклузивен инвентар на игри. Покрај тоа, тие имаат и свој начин на вршење на работите. софтверот има свој сет на правила и прописи. Покрај тоа, секој софтвер има свои одредени методи на играње. Покрај тоа, шансите за победа со секој добавувач на софтвер исто така варираат. Затоа, играчите можеби ќе сакаат да најдат казино способно да ги обезбеди нивниот омилен софтвер со најголеми шанси за победа. Како што беше споменато претходно, секој обезбедувач на софтвер се разликува еден од друг. Да наведеме неколку, секој провајдер има различен интерфејс и дизајнерски платформи. Некои провајдери на софтвер нудат верзии за преземање на нивната игра, додека други провајдери може да не. Играчот се однесува на верзиите „без преземање“ како верзии „Флеш или Јава“. Покрај тоа, играчите секогаш ќе имаат опција да изберат преземање и „не преземање“ казина. Сепак, верзиите за преземање обично имаат повеќе игри за вчитување. Општото „правило“ за казината останува фактот што тие ги нудат своите популарни игри во двата формати. Сепак, нишаните игри и варијантните игри остануваат речиси исклучиво за верзиите за преземање. Понатаму, верзиите за преземање на играта обично имаат поголема функционалност.

Што го разликува еден победнички провајдер на казино софтвер од друг?

Покрај тоа, играчите обично имаат можност да се пријават за буквално секое казино и да играат игри во „забавен режим“. Играчите го сметаат „забавниот режим“ како можност да играат одредена игра по сопствен избор без да се регистрираат. Во најголем дел, процесот е рационализиран според личните преференции на секој играч. Покрај тоа, не треба да бара играчите да ставаат какви било лични податоци освен нивното име и адреса на е-пошта. Понатаму, тој останува одличен начин за играње игри. Покрај тоа, тој останува компатибилен и со опциите за преземање и „не преземање“ на секое казино. Една од најновите направени модификации ја вклучува функцијата „автоматско играње“.

Во најголем дел, казината на Microgaming и Playtech ја развија функцијата „автоматско играње“. Сепак, Cryptologic одигра мала улога и во неговиот развој. Од неговото зачнување, играчите се согласуваат дека верзијата на софтверот Microgaming останува дефинитивната верзија за играње. Една од причините зошто играчите ја фаворизираат понудата на компанијата го вклучува фактот што тие нудат „Expert-Mode“. Експертскиот режим им дава на играчите поголем авторитет над функциите за автоматска репродукција. Сепак, ја вклучува и најдобрата стратегија за многубројни игри. Некои од неговите најпопуларни имплементации вклучуваат видео покер и мноштво негови варијанти.

Покрај тоа, Playtech и понатаму останува омилен. Кога играчите одат во казина на Microgaming, тие имаат можност да изберат колку пати сакаат да играат. Тие, исто така, имаат можност да постават критериуми за да ја запрат функцијата „автоматско играње“ по нивна желба. Пример би бил кога играчите ќе постигнат бонус на слотови или кога исплатата надминува одреден праг. Понатаму, верзијата Cryptologic му овозможува на играчот да избере одреден број раце/вртења додека не останат готови. Покрај тоа, играчите ја нарекуваат верзијата Playtech како напредна верзија. верзијата Playtech останува достапна преку копчето „Мени“ во софтверот. Исто така, го прави она што го прави Microgaming Expert Mode. Сепак, не дозволува играчите да застанат кога ќе се појави бонус за слотови. Тие можат да запрат само откако износот на бонусот ќе го надмине износот што го освоиле. Потоа, тие ќе имаат способност да ја прекинат играта.

Во иднина, играчите може да очекуваат драстично подобрување на системите. Секој софтвер дефинитивно има простор за подобрување. Со тоа што е кажано, „стратешката игра“ на Microgaming останува одлична за играчите на видео покер кои не се свесни за најдобрата стратегија за играње. Особено, стратегијата останува корисна во бројните варијанти на видео покер со „вајлд карта“ и така натаму. Исто така, банкарските карактеристики кај секој софтвер може значително да се разликуваат. Во светот на коцкањето преку Интернет, играчите ги нарекуваат банкарските карактеристики како „благајник“. Тие исто така може да ја наречат „Банка“. Освен тоа, постои како вградена карактеристика за сите казино софтвери и делува поинаку. Играчите можат сами да дознаат повеќе за депонирање и повлекување. Сепак, овие остануваат основните разлики помеѓу провајдерите на софтвер.

Во најголем дел, казината на Microgaming остануваат „попријателски за играчи“ од неговите конкуренти во однос на банкарството. Понатаму, Microgaming им дава на играчите поголема контрола врз нивните банкарски избори. За да наведеме неколку, ова вклучува користење на банкарство „во софтвер“ што го користат сите казина. Што се однесува до Cryptologic, компанијата користи платформа „Ecash“. Она што ја прави платформата Ecash толку поволна останува фактот што ја користат сите носители на лиценца, освен Вилијам Хил. Покрај тоа, RTG и Playtech казина користат свој сопствен формат. Иако сите нивни формати остануваат слични и релативно лесни за употреба, постојат една или две разлики. Понатаму, обложувалниците во Обединетото Кралство додадоа свои банкарски опции во софтверот за да се приспособат на интеграцијата помеѓу спортските книги, сметките во казино и така натаму. Иако на таквиот софтвер може да му треба подолго време за да се сфати, тие остануваат подобрување во однос на типичните понуди.

Покрај тоа, процесот на депонирање останува едноставен. Понатаму, сите казина нудат опции за кредитни и дебитни картички. Всушност, повеќето нудат услуги за „е-паричник“, како што е платформата Click2Pay. Сепак, казината на Wagerworks ги ограничуваат играчите само да користат картички. Освен Cryptologic казина, играчите ќе откријат дека нивните добивки остануваат на чекање за различни временски периоди кога ќе се обидат да заработат. Играчот се однесува на ова како област за задржување „Обратно повлекување“. Понатаму, тој останува таму, така што играчите имаат одредено време да ја вратат сумата за наплата и да продолжат да играат. Покрај тоа, многу играчи ја гледаат функцијата Обратно повлекување како манипулативен трик за нив да ги бркаат своите загуби.

Затоа, останува важно играчите да го изберат вистинското казино. Исто така, играчите имаат можност да проверат на интернет за список на казино што детално го прикажува таквото прашање. Во најголем дел, „стандардното“ обратно Тајмс зема 12-24 куќа во казина на Microgaming. Сепак, на некои може да им требаат 48 часа. Покрај тоа, обработката на софтверот Playtech може да потрае и до 5 дена. За повеќе информации во врска со брзината на исплата, играчите треба да проверете кај секој провајдер на софтвер“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести