Вести

August 3, 2023

Шармантните вештерки на Play'n GO се враќаат во Sweet Alchemy 100

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Play'n GO најави уште едно дополнување на својата серија 100 со врвни перформанси. Како и во претходниот дел, трите прекрасни и шармантни вештерки на компанијата, Cherry, Berry и Apple, ги здружуваат силите за да им пружат вкусно уживање на играчите.

Шармантните вештерки на Play'n GO се враќаат во Sweet Alchemy 100

Играчите мора да ги елиминираат иконите Heart, Sugar Cobe, Bean или Donut од мрежата за да добијат исплата. Овој слот ја комбинира возбудата од слатките победи и темите на вештерки, благодарение на функцијата Witch Powers.

Интересно е тоа што можете да ја активирате уникатната функција Witch Powers ако не успеете да постигнете победа на кое било вртење. Ако тоа се случи, Cherry, Berry или Apple по случаен избор ќе ја извршат својата магија на макари, помагајќи им на играчите на најдобрите мобилни казино апликации обезбеди некои слатки победи.

Еве како функционираат вештерките:

  • Цреша, црвената вештерка: Таа по случаен избор зема симбол со ниска вредност и го претвора во истата икона, давајќи убава комбинација на кластери.
  • Бери, сината вештерка: Таа може да додаде неколку случајни симболи на таблата за игра и да им помогне на играчите да се приклучат на кругот на Бесплатни вртења.
  • Јаболко, зелената вештерка: оваа вештерка ќе елиминира два симболи со мала вредност од мрежата. Ако нема симболи со ниска плата, Apple ќе им дозволи на гејмерите наместо тоа да изберат симбол Wild или високо платен.

Како што продолжува, играчите можат да го пополнат мерачот на Trinity со добивки со висока вредност за да ја активираат функцијата Trinity. Play'n GO фановите може да ја препознаат оваа функција од Месечината принцеза Троица (2023). Гејмерите можат да добијат една бесплатна рунда ако ги извршуваат силите на вештерки брзо последователно.

Запомнете дека функцијата Trinity мора да биде активна за да ја стартувате Круг на бесплатни вртења. Откако во кругот, играчот може да избере една од трите вештерки за да одреди колку бесплатни вртења и непобеднички ефекти ќе добијат. Секое непобедливо вртење за време на бесплатните вртења доаѓа со функцијата Witch Power.

Sweet Alchemy 100 е една од многуте неодамнешни мобилни казино игри од Play'n GO. Во јуни, компанијата објави Слатка алхемија 2 да се продолжи со слаткиот слот сага. Друго значајно издание е Scroll of Seth, кое ги враќа играчите назад во Антички Египет за да бараат некои прекрасни победи.

Џорџ Олекси, шеф на зачувување игри во Play'n GO, забележа:

„Бидејќи Sweet Alchemy е толку сакан слот за Play'n GO, имаше смисла да се нарачаат само две продолженија – Sweet Alchemy 2 од минатиот месец и Sweet Alchemy 100. Сметаме дека Sweet Alchemy 100 го отелотворува сето она што го направи оригиналниот наслов толку многу забавен иако е премиум нов влез во серијата 100, а да не зборуваме за изградба на IP со додавање на три нови знаци. Знаеме дека фановите ги сакаат Бесплатните рунди и трансформирањето на слатките симболи од првата игра, па моравме да ги вратиме со нов пресврт“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести