Вести

October 1, 2023

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Картите за гребење се едни од најиграните игри на коцкање ширум светот. Овие едноставни игри создаваат инстант милионери неделно, а најновиот среќен добитник доаѓа од Илиноис, САД.

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Неименуван маж од државата Прери неодамна освоил награда од милиони долари што му го променила животот откако купил лотарија од 20 долари. Извештаите велат дека играчот и неговата сопруга застанале во Pilot Travel Center на рутата 47 во Илиноис во Морис за да набават бензин пред да го купат среќниот добитен билет.

66-годишникот ја играше играта за гребење 100X Payout затоа што неговата внука ја сака розовата боја. Интересно е што морал да се врати дома пред да ја изгребе картичката бидејќи неговата сопруга рекла дека ова може да му донесе среќа.

„Откако се вративме дома, сам го изгребав тикетот и не можев да поверувам, тикетот беше добитник од 2 милиони долари. Се смеев и плачев во исто време. Едноставно сме во екстаза“, изјави играчот.

Откако ја освои огромната сума, среќниот добитник планира да се повлече од својата професија од 40 години. Играчот и неговата сопруга ќе го исполнат својот сон да патуваат на различни дестинации во Соединети Држави.
Зборувајќи со државните легален оператор за гребење, играчот рече:

„Кога му ја кажав на шефот веста за моето пензионирање, тој не беше среќен. Ме праша: „Што ќе биде потребно за да останете? Се насмеав и реков: „2 милиони долари“

Исплатата од 100 пати е а игра со гребење со карти каде гејмерите можат да освојат до 2 милиони долари. Сè што е потребно е да се усогласат броевите на победничките цифри и да се собере наградата врз основа на комбинацијата.

Пред оваа победа, играч од Централен Илиноис имал среќа по победата 5 милиони долари играјќи натпревар од милион долари. На играчот му беа потребни само 30 долари за да го претвори билетот во оваа значајна исплата, при што продавницата што продава добивала а бонус од 50.000 долари.

Претходно во септември, Мери од Вуд Дејл, Илиноис, искористи 5 долари за да купи билет за гребење на Gold Standard. Ова подоцна ќе доведе до а 400.000 долари џекпот награда, оставајќи го среќниот играч во шок.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести