Вести

May 18, 2023

Уживајте во жетвата на браникот во играта во градината Дуолитос од Свинт

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

На 17 мај 2023 г Swintt, водечки снабдувач на софтвер, објави дека ги бара своите корени во градината Дуолитос. Тоа е игра на фарма која им овозможува на играчите да генерираат награди во функцијата Бесплатни вртења, што на крајот ќе ги активира четирите фиксни џекпот. И за да им се даде на играчите атмосфера за земјоделство, играта е поставена на бујно поле и ведро небо. 

Уживајте во жетвата на браникот во играта во градината Дуолитос од Свинт
  • Откако ќе го стартувате слотот, ќе забележите традиционално формирање на видео слот 5x3 со 50 фиксни линии за плаќање. 
  • Играчите можат да одговараат на најмалку три симболи на карти; моркови, грав, вреќи со ѓубриво и пченка за да добиете исплата. 
  • Дополнително, достапен е симболот на лисицата со потпис на Swintt, играјќи ја дивата замена што може да се прошири до комплетирање на победничките линии.

За време на главната игра, играчите можат да го најдат специјалниот симбол за расфрлање сончоглед. Кога најмалку шест од нив ќе се појават во едно вртење, играта ќе ги телепортира играчите во нов сет на макари каде што Функција за бесплатни вртења започнува. Ова е местото каде што слотот може да ја исплати својата најголема награда од 3.000 пати повеќе од влогот на играчот. 

Ако сте играле кој било SwinttPremium слот на кој било регулирана апликација за мобилни казино, ќе знаете како работи механичарот за слободно вртење. Во оваа игра, сончогледите се трансформираат во сонца со парични вредности додека гејмерите ги добиваат почетните три вртења. После секој круг, бројот на повторно вртења се намалува за едно. Меѓутоа, ако се појави друг симбол на сончоглед или некоја од другите специјални икони на играта, броењето ќе се ресетира на три, продолжувајќи ја функцијата.

За време на бесплатните вртења со настани, играчите може да забележат лепливи симболи на градите кои остануваат заклучени и отворени по 10 рунди. Ако се отвори, еден од четирите џекпот може да ве награди со 20x до 500x од вашиот влог. Интересно е што овој онлајн слот им овозможува на гејмерите да освојат повеќе џекпот, што не е достапно во сите онлајн казино игри

Дејвид Ман, главен извршен директор на Swintt, забележа: 

„Иако нашиот SwinttPremium каталог е познат по тоа што се држи до основните вредности на директната игра и лесните за активирање бонус функции, ние не мислиме дека овие основи треба да бидат пречка за иновациите и да обезбедат привлечно корисничко искуство. Како такви, нашиот нов Слот за Duolitos Garden вклучува еден од најамбициозните и најзабавните бонус кругови што се појавуваат во Premium издание досега“

Тој додаде:

„Со тоа што ќе го земеме нашиот популарен „сонце“ механичар за бесплатни вртења и ќе го подобриме со четири награди за џекпот и низа симболи за бонуси кои ја подобруваат играта, можеме да се погрижиме играчите да ги искористат целосните придобивки од забавната и наградувачка карактеристика што може да плати до 3.000x нивниот влог“

Оваа игра е дефинитивно одличен додаток на постојано растечката библиотека на Свинт. Во март оваа година, Свинт ја ослободи Jade Princess, носејќи ги играчите на магично патување за да најдат лепливи дивини и бесплатни вртења.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести