Вести

October 26, 2023

Уживајте во богатата џунгла експедиција во Snake's Gold Dream Drop од Relax Gaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Relax Gaming, агрегатор на iGaming и обезбедувач на карактеристична содржина, ги поканува гејмерите да се впуштат во живеалиштето на змијата змија змијата златна сончева капка. Овој слот нуди различни профитабилни дополнителни елементи и механизми, како што се Wild Reels и Free Spins. Играчите мора да се борат со сите пречки за да напредуваат кон колекција на украдено богатство.

Уживајте во богатата џунгла експедиција во Snake's Gold Dream Drop од Relax Gaming

Две различни монети можат да слетаат и да ја испровоцираат змијата, што резултира со тоа што нејзините очи се запалат и потоа ќе доведат до активирање на целосна дива ролна. Активирањето на бонусот за бесплатни вртења и фиксните Wild Reels зависи од слетувањето на три или повеќе бонуси, со што ќе се интензивира искуството во игра. Ова се случува откако ќе се соберат две монети, а со тоа ќе се унапредат играчите во потрагата по богатството.

За време на случајно вртење, може да се случат вртења на џекпот, за време на кои ролните може да прикажуваат само празни места и симболи за пад на сон. Активирањето на Dream Drop бонусот се иницира со истовремено појавување на пет DD симболи кои се погодени.

Симболите на блокот се елиминираат по секоја ротација, но симболите на Dream Drop се спуштаат до најниската позиција и опстојуваат во играта. Движењето на вртење продолжува сè додека една од ролните не се наполни со симболи на Dream Drop, со што се доделува поврзаната исплата на џекпот.

Snake's Gold Dream Drop е најновото додавање од развивач на софтвер на неговата ценета Dream Drop колекција на мобилни слотови. Оваа игра ги следи другите неодамнешни успешни изданија, вклучувајќи Воз за пари 4 и Titan Strike. 

Шели Хана, главен директор за производи во Опуштете се играње, кажа: 

„Нашиот асортиман на наслови од Dream Drop едноставно оди од сила до сила со секое издание, а Snake's Gold несомнено ќе биде уште еден фантастичен додаток на нашето портфолио. Оваа авантура исполнета со змии сигурно ќе понуди искуство исполнето со адреналин додека играчите се во потрага на големи победи. Не би можел да бидам посреќен со нашите тимови кои произведоа уште една привлечна титула бидејќи нашето портфолио на Dream Drop продолжува да го води патот во индустријата“ 

Истакнатиот B2B провајдер на мобилни казино игри Неодамна беше почестен со престижната GGA's Product Launch of the Year во февруари 2023 година за иновативниот Dream Drop Jackpot. Оваа функција во играта ја круниса својата десетти милионер во јули годинава на еден од водечките мобилни казина во Европа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести